Головуючий 1 інстанції - суддя Качуріна Л.С.
Суддя-доповідач Арабей Т.Г.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 квітня 2009 року справа № 2а-3275/08/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Арабей Т.Г.
суддів Геращенко І.В., Малашкевич С.А
при секретарі
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
апеляційну скаргу
на постанову
від
по адміністративній справі
за позовом
до
проЧуріковій Я.О
Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області
Луганського окружного административного суду
11 вересня 2008 року
№2а-3275/08
Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області
Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго”
примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року у задоволенні позовних вимог Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи було відмовлено за необґрунтованістю.
Не погодившись з зазначеним рішенням суду першої інстанції, Державною податковою інспекцією в м. Красний Луч Луганської області подано апеляційну скаргу з проханням скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. При цьому апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Сторони до суду апеляційної інстанції не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи, підмовлені належним чином.
Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, обговорила доводи апеляційної скарги і дійшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду скасуванню з наступних підстав.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозбагачувальне підприємство«Луганськтеплокомуненерго»зареєстроване в якості юридичної особи на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, державна реєстрація проведена виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.09.2000 р., включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 03340529 та є комунальним підприємством. Експлуатаційний район державного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у м. Красний Луч 12.05.99року. Вказане підприємство входить до складу обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» як структурний підрозділ, який не є юридичною особою.
В зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у Експлуатаційного району державного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» станом на 01.12.2007 року виник податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн. 90 коп. та позивачем були направлені перша (від 29.12.2001р. № 1/173) та друга (від 01.02.2002р. № 2/33) податкові вимоги, які відповідачем не оскаржені .
Суд І інстанції мотивував свою постанову тим, що відповідно до рішення Луганської обласної ради №22/5 від 20.02.1998р. та Статуту ЛОК СТП «Луганськтеплокомуненерго» майно підприємства є спільною власністю територіальних громад області і закріплене за підприємством на правах оперативного управління, тобто, все майно, яке є у підприємства, це власність територіальних громад області, закріплене за підприємством на правах оперативного управління і тому неможливо примусово стягнути заборгованість, звернувши стягнення на активи підприємства, однак такий висновок є помилковим, виходячи з наступного.
Згідно статті 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом. Законом України “Про систему оподаткування” встановлюється обовўязок платників податків, зокрема, сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” (далі Закон України № 2181) встановлено, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідач не надав суду жодного доказу того, що податкове повідомлення ним було оскаржене та було визнано недійсним або скасованим внаслідок апеляційного провадження.
Відповідно до п.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За приписами п.3 ст.9 цього Закону обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу).
В матеріалах справи відсутні докази, що засвідчують сплату відповідачем суми податкового зобов'язання у строки, встановлені п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» зазначено, що органами державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Під активами закон розуміє у т. ч. й кошти підприємства.
Колегія суддів вважає, що обовязок по сплаті податкового боргу не ставиться в залежність від правового режиму майна підприємства. Закріплення за відповідачем майна на правах оперативного управління, не звільняє його від обовязку по сплаті відповідних сум податку до бюджету.
На підставі вищенаведеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що є підставою для скасування постанови та прийняття нової постанови.
Керуючись статтями 24 ч.3, 160, 167, 184 ч.1, 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ч.2 статті 205, статтями 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року у справі № 2а-3275/08 задовольнити.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року у справі № 2а-3275/08 за позовом Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” про примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи скасувати.
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” про примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи - задовольнити.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” на користь Державного бюджету України суму податкового боргу з податку на прибуток в сумі 51 581 (п'ятдесят одна тисяча п'ятсот вісімдесят одна) грн. 52 коп., в тому числі штрафні санкції в сумі 45 330 (сорок п'ять тисяч триста тридцять) грн. та пеня 6251 (шість тисяч двісті п'ятдесят одна) грн. 52 коп., звернувши стягнення на його активи.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 08 квітня 2009 року. Постанова у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 13 квітня 2009 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Т.Г. Арабей Т.Г.
Судді: І.В.Геращенко
С.А.Малашкевич
Головуючий 1 інстанції - суддя Качуріна Л.С.
Суддя-доповідач Арабей Т.Г.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
(вступна та резолютивна частини)
08 квітня 2009 року справа № 2а-3275/08/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Арабей Т.Г.
суддів Геращенко І.В., Малашкевич С.А
при секретарі
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
апеляційну скаргу
на постанову
від
по адміністративній справі
за позовом
до
проЧуріковій Я.О
Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області
Луганського окружного административного суду
11 вересня 2008 року
№2а-3275/08
Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області
Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго”
примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи,
Керуючись статтями 24 ч.3, 160, 167, 184 ч.1, 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ч.2 статті 205, статтями 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року у справі № 2а-3275/08 задовольнити.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року у справі № 2а-3275/08 за позовом Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” про примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи скасувати.
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” про примусове стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 51581,52 грн., звернувши стягнення на його активи - задовольнити.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозбагачувального підприємства “Луганськтеплокомуненерго” на користь Державного бюджету України суму податкового боргу з податку на прибуток в сумі 51 581 (п'ятдесят одна тисяча п'ятсот вісімдесят одна) грн. 52 коп., в тому числі штрафні санкції в сумі 45 330 (сорок п'ять тисяч триста тридцять) грн. та пеня 6251 (шість тисяч двісті п'ятдесят одна) грн. 52 коп., звернувши стягнення на його активи.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 08 квітня 2009 року. Постанова у повному обсязі буде складена у нарадчій кімнаті 13 квітня 2009 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Т.Г. Арабей Т.Г.
Судді: І.В.Геращенко
С.А.Малашкевич