u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 29 квітня 2009 р. Справа № 2а-7341/08/2170 Кат. 6.5 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Варняк С.О., секретар: Попутько О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Суворовського району м. Херсона в інтересах держави Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн. з участю прокурора -М'ясникова К.К. представника позивача -ОСОБА_2. відповідач -не з'явився встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст.. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме експлуатація автомобіля ІНФОРМАЦІЯ_1 з номерним знаком НОМЕР_1 облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт НОМЕР_2 від 04.10.2007 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 21.11.2007 року виніс постанову НОМЕР_3 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн. Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі 510 грн.. В судовому засіданні прокурор, представник позивача підтримали позов та просили задовольнити. Відповідач в судове засідання не прибув. Заслухавши прокурор, представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини. 04.10.2007 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Відповідно до складеного акту НОМЕР_2 було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме експлуатація автомобіля ІНФОРМАЦІЯ_1 з номерним знаком НОМЕР_1 облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. 21.11.2007 року на підставі складеного акту начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області винесено постанову НОМЕР_3 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн.. Відповідно до п. 1 ч. 5 Положення про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 територіальні управління відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. П. 4 ч. 6 цього Положення передбачає право територіального управління проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт. Законом України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000року №1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України „Про автомобільний транспорт” підлягає ліцензуванню. Ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344- ІІІ) передбачає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: Документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно до ст. 1 Закону № 2344- ІІІ ліцензійна картка транспортного засобу -це документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу. Ст. 60 Закону № 2344- ІІІ передбачає застосування до автомобільних перевізників стягнення у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 „Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме в частині експлуатації автомобіля без наявності ліцензійної картки. Таким чином суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України, постановив :
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.) в дохід державного бюджету на р/р 31116106700002, УДК у Херсонській області, код доходу 21081100, Держбюджет м. Херсон, код ЄДРПОУ 24104230, МФО 852010 фінансові санкції в сумі 510 грн. (п'ятсот десять гривень). Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Варняк С.О.