КОПІЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2009 року 17:10 Справа №2а-12691/08/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Верба І.О.
при секретарі Ромасько Є.В.
за участю представників:
позивача Немченко К.І.
відповідача не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу
за адміністративним позовомДержавної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ
дотовариства з обмеженою відповідальністю «ДТК», м. Дніпропетровськ
проприпинення юридичної особи, -
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Дніпропетровськазвернулась із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ДТК» з позовними вимогами про припинення юридичної особи.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач порушує вимоги діючого законодавства, а саме не подає податкових декларацій до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська з 12.09.2006 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач до суду не з’явився. Судом було направлено на адресу відповідача, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (49000, місто Дніпропетровськ, Кіровський район, вулиця Сєрова, будинок 10) судову повістку на 25 лютого 2009 року разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі, копією позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «адресат не знайдений». Згідно статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою. Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Відповідач за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не знаходиться, відповідні зміни до Єдиного державного реєстру не подавав. Таким чином, відповідач за офіційно зареєстрованою адресою не знаходиться, що підтверджується записом в Єдиному державному реєстрі, з огляду на викладене суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
З матеріалів справи виходить, що юридична особа – товариства з обмеженою відповідальністю «ДТК» зареєстровано виконавчим комітетом Кіровської районної ради м. Дніпропетровська 13.04.1999 року як суб’єкт господарської діяльності. Підприємство перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська як платник податків та інших обов’язкових платежів.
Згідно даних позивача відповідач не подає декларації та документи податкової звітності з 12.09.2006 року, що є порушенням чинного законодавства України та порушенням законних інтересів держави.
Як вбачається з довідки позивача, заборгованості по платежам до бюджету відповідач не має.
Згідно статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом. Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядок встановлений законами України, мають право звертатися до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, такі повноваження визначені пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України».
З метою реалізації вказаної основної функції податкового органу Закон України «Про державну податкову службу в Україні» визначив право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Вказана норма кореспондує з нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», якими визначені підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи внаслідок наявності в ЄДР запису про відсутність особи за її місцезнаходженням та неподання податкової звітності протягом року, оскільки тільки за умови знаходження юридичної особи за місцезнаходженням та наявності податкової звітності можливо реалізувати основну контрольну функцію податкового органу.
В свою чергу, державні органи згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Компетенція органів державної податкової служби поширюється на відносини в сфері оподаткування, отже й поширюється на спірні правовідносини. Чинне законодавство не передбачає можливості звернення інших суб’єктів владних повноважень до суді з наведених підстав, отже звернення податкового органу із розглянутим позовом також повністю відповідає принципу, закріпленому статтею 124 Конституції України.
Відповідно до пункту 8.6. «Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів)», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року №80, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
09 жовтня 2008 року начальником Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська видано розпорядження №68-р про підготовку та подання до суду позовних заяв щодо припинення юридичних осіб, зокрема, товариство з обмеженою відповідальністю «ДТК» (код ЄДРПОУ 30394905).
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 року №77/97, платник податків зобов’язаний подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Згідно із частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 року №755-IV, однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не надає передбаченої податкової звітності більше одного року, що є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу товариства з обмеженою відповідальністю «ДТК» (код ЄДРПОУ 30394905).
У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) І.О. Верба
Постанова виготовлена у повному обсязі 02.03.2009 р.
З оригіналом згідно Суддя І.О.Верба
Постанова не набрала законної сили станом на 02.03.2009 р. Суддя І.О.Верба