Справа № 2-а-4698/08/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2009 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Богусевич А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
в с т а н о в и в:
24.12.2007 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій застосованих за порушення ЗУ “Про автомобільний транспорт”.
Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча в обох випадках належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Однак подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності та надав письмові пояснення, в яких вказав, що позовні вимоги не визнає, оскільки штрафні санкції нараховані згідно постанови ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 21.12.2006 року ним були сплачені на розрахунковий рахунок виконавчої служби.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Як було встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1являється автомобільним перевізником відповідно до ЗУ “Про автомобільний транспорт” та надає послуги з перевезення пасажирів.
Статтею 39 вказаного Закону визначено перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Однак відповідач 15.12.2006 року всупереч вимогам даного Закону здійснював пасажирські перевезення за відсутності ліцензійної картки та тахометрів, що підтверджується актом перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №001010 від 15.12.2006 року.
Згідно ч.2 ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказане порушення на підставі вищевказаного акту начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 21.12.2006 року до відповідача згідно постанови №001037 застосовані штрафні санкції в сумі 1 700 грн.
Згідно п.28 Постанови КМУ “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Суд не приймає до уваги пояснення відповідача щодо сплати ним штрафних санкцій, застосованих згідно постанови начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 21.12.2006 року №001037 на розрахунковий рахунок виконавчої служби Болехівського МУЮ, оскільки вищевказана постанова на виконання у відділ ДВС не надходила. Згідно повідомлення на виконанні у відділі ДВС Болехівського МУЮ перебували постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті №003769 від 13.10.2006 року та №003760 від 12.10.2006 року, які були виконані згідно п.8 ст.37 ЗУ “Про виконавче провадження”.
За таких обставин суд приходить до переконання що надані відповідачем квитанції про сплату штрафних санкцій відносяться до погашення заборгованості ОСОБА_1 по постановах, які знаходились на виконанні у ДВС Болехівського МУЮ, постанови №0011037 від 21.12.2006 року не стосуються і тому не можуть бути належними доказами в даній справі.
Інших доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено.
Таким чином позов підлягає до задоволення.
На підставі 60 ЗУ “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.158-163, ст.167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход Державного бюджету на р/р 31110106700002, УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100 фінансові санкції в сумі 1 700 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.