Дата принятия
21.12.2006
Номер дела
3/748-06
Номер документа
336646
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

21.12.06

Справа № 3/748-06.

Господарський суд Сумської області , у складі судді Левченко П.І., розглянувши матеріали справи

за позовом: Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відособленого підрозділу “Держенергонагляд у Північному регіоні”, м. Харків

до відповідача: Комунального підприємства « Стоксервіс» , м. Конотоп Сумської області

про стягнення 340 грн. 00 коп.

За участю представників сторін:

від позивача: не з’явився

від відповідача: не з’явився

Прокурор: Яковенко В.В.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача у доход державного бюджету України штраф у розмірі 340 грн.00 коп. за порушення законодавства про електроенергетику.

Відповідач без поважних причин не подав суду обґрунтованого відзиву на позовну заяву на вимогу суду, викладену в ухвалі суду, не надав доказів сплати позивачеві коштів , тому відповідно до ст.75 ГПК суд вирішує справу на основі наявних в ній матеріалів .

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

Згідно з Указом Президента України “Про зміну в структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999 року № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на держаній власності.

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об’єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадих підприємств форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значена ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" однією із державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення « Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії » затвердженого КМУ від 07.08.96р. № 929 зі змінами та доповненнями державний нагляд електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії ( Держенергонагляд ) Державні інспектори енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб’єктів господарської діяльності за порушення нормативно - правових актів. За ухилення виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян

Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні » , затвердженим директором Державного підприємства Національної енергетичної компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об’єднаної енергосистеми України.

У ході перевірки ВП « Держенергонагляд у Північному регіоні » за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 18 липня 2005 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області проведено обстеження технічного стану електричного обладнання КП «Стоксервіс» , м. Конотоп Сумської області про що було складено акт-обстеження № З-223.

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов’язковий до виконання припис № З-223/1 від 18.07.05 р. про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № З-360 від 25.10.2005 року.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припис відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та «Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою КМУ № 1312 30.07.99р., накладено штраф у розмірі 5 10 грн. 00 коп., про що було винесено постанову № ОЗ 167/05-52 від 08.11.2005 року. Та припис № ОЗ 167/05-52 від 18.11.2005 року . Штраф по постанові відповідачем було сплачено , що підтверджується платіжним дорученням № 582.

16.01.2006 року інспекцією Держенергонагляд у Сумській області було проведено перевірку виконання припису № ОЗ 167/05-52 від 08.11.2005 року і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки № З-26.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області винесено постанову № ОЗ 07/06-52 від 24.01.06 року про накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 340 грн. 00 коп.

Відповідно до п.10 Положення «Про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термі стягується в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи до теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.

Згідно ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вина посилається як на підставу своїх вимог та заперечень , зокрема відповідач в судове засідання не з'явився , відзиву на позовну заяву та доказів сплати боргу в сумі 340грн. 00 коп. не подав, тому позовні вимоги в даній частині є правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Відповідно ст.44, 49 ГПК України з відповідача підлягає стягненню в доход державного бюджету України 102 грн. 00 коп. держмита та на користь ДП “Судовий інформаційний центр” 118 грн. 00 коп. судових витрат.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити .

2. Стягнути з Комунального підприємства « Стоксервіс» ( 41600, Сумська область, м. Конотоп , вул. Генерала Тхора , 31 ; р\р 26008001385 в ПФ АБ «Експрес-Банк» в м. Конотоп , МФО 337212 ) в доход державного бюджету України ( р/р 31119106500008 УДК у Сумській області, м. Конотоп , МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635072, код платежу до держбюджету 23030300 ) 340 грн. 00 коп. штрафу.

3. Стягнути з Комунального підприємства « Стоксервіс» ( 41600, Сумська область, м. Конотоп , вул. Генерала Тхора , 31 ; р\р 26008001385 в ПФ АБ «Експрес-Банк» в м. Конотоп , МФО 337212 ) в доход державного бюджету України ( код 22090200 символ 092 ) 102 грн. 00 коп. держмита.

4. Згідно ст.23 Закону України «Про судоустрій України» від 07.02.2002р. №30-18-ІІІ, суддя місцевого суду здійснює контроль за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, постановлених під його головуванням, тому наказ про стягнення державного мита підлягає направленню до виконання до відділу державної виконавчої служби районного управління юстиції.

5. Стягнути з Комунального підприємства « Стоксервіс» ( 41600, Сумська область, м. Конотоп , вул. Генерала Тхора , 31 ; р\р 26008001385 в ПФ АБ «Експрес-Банк» в м. Конотоп , МФО 337212 ) на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр” ( 03680, м. Київ, вул. Трутенко, 2, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м. Львів, код 30045370, МФО 325707) 118 грн. 00 коп. судових витрат.

Повний текст рішення підписано суддею 21.12.2006 року