Дата принятия
28.01.2009
Номер дела
2-а-196/09/2270/9
Номер документа
3345276
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2009 p.            №2-а-196/09/2270/9

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

судді        Фелонюк Д.Л.

при секретарі судового засідання Буяновській М.С.

за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області: Шкадько В.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі державного органу - регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА у Хмельницькій області до приватного підприємства «Орхідея» про стягнення 2600, 00 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст. 160 КАС України.

ВСТАНОВИВ

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача штрафних санкцій, застосованих рішенням від 22.09.2008р. №220338, за порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що зафіксовано актом перевірки від 15.09.2008р. №220193 в сумі 2600 грн.

До суду від відповідача надійшла заява, у якій просить справу розглядати у його відсутності, позов визнає повністю, несплату штрафних санкцій у повному обсязі пояснює скрутним фінансовим становищем на підприємстві.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримує, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.

Розглядом  матеріалів  справи  встановлено  наступне:

Працівниками податкового органу проведено перевірку господарської одиниці - бару, що розташований за адресою: Хмельницька обл., смт. Ярмолинці, вул.  Хмельницька, 55а та належить приватному підприємству «Орхідея» щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, про що складено акт перевірки від 15.09.2008р.

В акті перевірки зафіксовано реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії, а саме реалізовано дві пляшки слабкоалкогольного напою «Махітос» по ціні 9 грн. та пачку цигарок "Мальборо" по ціні 5 грн.( видано чек на суму 14 грн. від 15.09.2008р.), в результаті чого зроблено висновок про порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі акту перевірки, відповідно до абз. 5 ч.2 ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області прийнято рішення №220338 від 22.09.2008р. про застосування до приватного підприємства «Орхідея», смт. Ярмолинці 3400 грн. штрафних санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії. Проте, частина штрафу в сумі 800 грн. приватним підприємством «Орхідея» була сплачена.

У зв'язку з несплатою штрафу у повному обсязі відповідачем в добровільному порядку, прокурором в інтересах позивача подано позов до суду про примусове стягнення штрафу.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне: У відповідності до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995р., (надалі Закон №481) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно ст.22 Закону України „Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності" до суб'єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів приймається органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

Згідно ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Відповідно до вимог Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України 10.02.2007 №71, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2007 р. за N 116/13383) Департамент застосовує у випадках, передбачених законодавством фінансові санкції до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки встановлено здійснення відповідачем торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями без відповідної ліцензії, що зафіксовано актом перевірки, який підписано без заперечень та зауважень.

На підставі акта перевірки за виявлене порушення, позивачем винесено рішення №220338 від 22.09.2008р. про застосування 3400 грн. штрафних санкцій, яке отримане відповідачем 26.09.2008р.

Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки факти порушень відповідачем не спростовані, а рішення про застосування штрафних санкцій у визначеному законом порядку не оскаржене та не скасоване, доказів про сплату 2600 грн. штрафних санкцій суду не подано.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 49, 51, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254, 255, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі державного органу -регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА у Хмельницькій області до приватного підприємства «Орхідея» про стягнення 2600, 00 грн. задоволити.

Стягнути з приватного підприємства «Орхідея» (Хмельницька обл., смт. Ярмолинці, вул. Хмельницька, 13, кв.13, код ЄДРПОУ 32512744) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул. Свободи, 70, код ЄДРПОУ 35014326) 2600, 00 грн. (дві тисячі шістсот гривень 00 коп.) штрафних санкцій.

Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.