Постановление суда № 32950030, 09.08.2013, Київський апеляційний господарський суд

Дата принятия
09.08.2013
Номер дела
910/12044/13
Номер документа
32950030
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"09" серпня 2013 р. Справа №910/12044/13

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Зубець Л.П.

суддів: Майданевича А.Г.

Новікова М.М.

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства

"Київенерго"

на ухвалу Господарського суду міста Києва

від 26.06.2013р. №910/12044/13 (суддя Чинчин О.В.)

за позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго"

до Державного підприємства "Київський державний завод

"Буревісник"

про стягнення заборгованості у розмірі 1 021 902,54 грн.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.06.2013р. №910/12044/13 позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Київенерго" було повернуто без розгляду на підставі п.6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Не погоджуючись з винесеною ухвалою суду, позивач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 26.06.2013р. №910/12044/13 та передати справу на розгляд по суті до місцевого господарського суду.

Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї матеріали, Київський апеляційний господарський суд встановив наступне.

Згідно з ч.1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала була винесена місцевим господарським судом 26.06.2013р., отже строк на подання апеляційної скарги закінчився 05.07.2013р. Згідно з відбитком календарного штампу Відділу документального забезпечення Господарського суду міста Києва на першому аркуші апеляційної скарги (вх.№06-29.2/4430 від 10.07.2013р.), остання була подана позивачем безпосередньо до місцевого господарського суду лише 10.07.2013р., тобто з порушенням строків на апеляційне оскарження ухвали суду. При цьому, ані в тексті апеляційної скарги, ані в додатках до неї не було викладено (додано) заяву про відновлення законодавчо визначеного строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 26.06.2013р. №910/12044/13. Натомість в тексті своєї скарги позивач зазначив про те, що строк на подання апеляційної скарги ним не пропущено, оскільки ухвалу Господарського суду міста Києва від 26.06.2013р. №910/12044/13 він отримав 05.07.2013р., а тому вважає, що останнім днем для апеляційного оскарження є саме 10.07.2013р. і скарга подана ним з дотриманням встановлених строків.

З цього приводу колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що нормами ст. 93 Господарського процесуального кодексу України чітко встановлено, що перебіг строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого господарського суду розпочинається протягом п'яти днів з дня її оголошення судом, а не з дня отримання ухвали стороною.

Отже, отримання позивачем ухвали місцевого господарського суду в останній день строку на звернення з апеляційною скаргою не позбавляє його необхідності дотримуватись вимог Господарського процесуального кодексу України щодо подання апеляційної скарги із обґрунтованою заявою (клопотанням) про відновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення у разі його пропуску із зазначенням обставин, які зумовили пропуск цього строку.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 93, 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Київенерго" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 26.06.2013р. №910/12044/13 з доданими до неї документами повернути скаржнику.

2. Повернути Публічному акціонерному товариству "Київенерго" (01001, м. Київ, пл. І.Франка, 5, код ЄДРПОУ 00131305) з Державного бюджету України 573,50 грн. (п'ятсот сімдесят три гривні 50 копійок) судового збору, сплаченого за подання апеляційної скарги згідно з платіжним дорученням №16527 від 09.07.2013р.

3. Справу №910/12044/13 повернути до Господарського суду міста Києва.

4. Ухвала може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у встановленому порядку та строки.

Головуючий суддя Зубець Л.П.

Судді Майданевич А.Г.

Новіков М.М.

Часті запитання

Який тип судового документу № 32950030 ?

Документ № 32950030 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 32950030 ?

Дата ухвалення - 09.08.2013

Яка форма судочинства по судовому документу № 32950030 ?

Форма судочинства - Хозяйственное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 32950030 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Сведения о судебном решении № 32950030, Київський апеляційний господарський суд

Судебное решение № 32950030, Київський апеляційний господарський суд было принято 09.08.2013. Форма судопроизводства - Хозяйственное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти ключевые сведения об этом судебном решении. Мы предлагаем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных охватывает полный спектр необходимой информации, позволяя вам удобно находить ключевые сведения.

Судебное решение № 32950030 относится к делу № 910/12044/13

то решение относится к делу № 910/12044/13. Компании, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа позволяет поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет эффективно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 32941613
Следующий документ : 32950032