Дата принятия
29.01.2013
Номер дела
2а-17590/12/2670
Номер документа
29030421
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 січня 2013 року № 2а-17590/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

За позовом

Державного територіально-галузевого об’єднання “Південно-Західна залізниця”

до

Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області

про

визнання дії та бездіяльності протиправними, стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Державне територіально-галузеве об’єднання “Південно-Західна залізниця” з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання дії та бездіяльності протиправними, стягнення коштів.

Позовні вимоги мотивовано тим, що, всупереч чинній державній програмі, уповноважений державою головний розпорядник коштів Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області ухиляється від виконання відповідної частини своїх зобов’язань, визначених державною програмою, відмовляючись від компенсації залізниці витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Відповідач в поданих письмових запереченнях на позов посилається на те, що відшкодування пільг підприємствам –надавачам відповідних послуг, здійснюється Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації після отримання коштів субвенцій з Державного бюджету. Як зазначено в письмових запереченнях, кошти для проведення відшкодування пільгового перевезення на рахунках управління відсутні. Потребу в коштах для проведення відшкодування пільгового перевезення передано у відповідні інстанції. Інші джерела фінансування для перевезення пільгових категорій населення в районі відсутні.

У судове засідання 17 січня 2013 року представник відповідача не з’явився.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв’язку із наведеним, судом у судовому засіданні 17 січня 2013 року прийнято рішення про розгляд справи у письмовому провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив наступне.

Обов’язок Управління праці та соціального захисту населення Калиніської районної державної адміністрації Київської області відшкодувати залізниці витрати на перевезення пільгових категорій громадян як його владна управлінська функція, як зазначено в позовній заяві, визначений Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”, Законом України “Про залізничний транспорт”, Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256 та укладеного на виконання вимог вищезазначених нормативно-правових актів Договору № 13 від 10 січня 2012 року.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів.

Адміністративний договір -дво - або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди (пункт 14 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Як вбачається зі змісту Договору № 13 про порядок відшкодування витрат по пільговому перевезенню залізничним транспортом пільгових категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету від 01.01.2012 року, Договір є адміністративним договором, який регламентує взаємовідносини Сторін щодо відшкодування коштів за пільгове перевезення залізничним транспортом пільговим категоріям громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, які здійснюються Виконавцем, відповідно до Закону України “Про державний бюджет” на відповідний рік, постанов Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”(із змінами), від 29 січня 2003 року №117 “Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги”(із змінами) за видами пільг відповідних категорій громадян (далі - пільговики), визначених вищезазначеними постановами Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України “Про залізничний транспорт” визначено, що для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

Як встановлено судом, Державним територіально-галузевим об’єднанням “Південно-Західна залізниця” в особі відокремленого підрозділу Жмеринської дирекції залізничних перевезень відповідно до чинного законодавства України щодо пільг, компенсацій і гарантій протягом 2012 року надаються послуги з пільгового перевезення окремих категорій громадян.

Пільги з безоплатного користування приміським транспортом окремих категорій громадян передбачені:

-Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

-Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

-Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;

Законом України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”;

- Постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” передбачено виділення коштів на компенсацію підприємствам транспорту за надання послуг по пільговому перевезенню окремих категорій громадян.

Зокрема, на виконання вказаної державної програми згідно додатку 7 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” передбачено додаткову дотацію з державного бюджету до обласного бюджету Вінницької області в сумі 66 241,4 тис. грн.

Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256.

Пунктом 2 даного Порядку визначено, що фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та у районних бюджетах на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (далі –головні розпорядники коштів) (пункт 3 Порядку).

Абзацом 4 п. 5 Порядку визначено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами – надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення): до 22 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування). Інформація про фактично нараховані за звітний період суми подається як в цілому, так і за розрахунками, не проведеними згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20.

Відповідно до абз. 4 п. 6 Порядку) Фінансові органи районних держадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) на підставі актів звіряння, зазначених у пункті 5 цього Порядку, щомісяця готують реєстри нарахованих сум та подають їх Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі: до 25 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування). Інформація про фактично нараховані за звітний період суми подається як в цілому, так і за розрахунками, не проведеними згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20.

Пунктом 7 Порядку встановлено, що Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, фінансові органи обласних держадміністрацій протягом двох операційних днів після отримання коштів субвенцій надають органам Державної казначейської служби платіжні доручення щодо перерахування цих коштів на рахунки районних бюджетів, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення пропорційно фактичним зобов'язанням з пільг, субсидій, допомоги та компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян відповідних бюджетів на дату проведення платежів з їх оплати. Щомісячні суми субвенцій перераховуються органами Державної казначейської служби на рахунки місцевих бюджетів з урахуванням їх обсягів, передбачених у бюджеті Автономної Республіки Крим, обласних бюджетах для відповідних місцевих бюджетів. Органи Державної казначейської служби протягом операційного дня з часу отримання відповідних платіжних доручень направляють кошти субвенцій на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби.

Згідно з пунктом 8 Порядку отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють у п'ятиденний строк розрахунки з постачальниками відповідних послуг і ведуть облік за видами пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям; компенсації особам, які згідно із статтями 43 і 48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення; компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян; пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування).

Таким чином, суд звертає увагу на те, що у спірних правовідносинах обов’язок Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області відшкодувати залізниці витрати на перевезення пільгових категорій громадян, як його владну управлінську функцію, визначено Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”, статтею 7 Закону України “Про залізничний транспорт”, Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256.

Отже, як підтверджується матеріалами справи, на виконання вимог вищевказаних нормативно-правових актів, між Управлінням праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області (Платник) та Державним територіально-галузевим об’єднанням “Південно-Західна залізниця”(Перевізник) 10 січня 2012 року було укладено Договір № 13 про порядок відшкодування витрат по пільговому перевезенню залізничним транспортом пільгових категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету, предметом якого є взаємовідносини сторін щодо здійснення розрахунків за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам залізничним транспортом на приміських маршрутах.

Пунктом 2 Договору визначено обов’язки перевізника –Державного територіально-галузевого об’єднання “Південно-Західна залізниця”.

Так, Перевізник, зокрема, забезпечує перевезення окремих категорій громадян, відшкодування витрат за пільгове перевезення яких здійснюється у відповідності до ст. 102 Бюджетного Кодексу України, Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”; подає щомісяця “Платнику” розрахунок необхідної суми компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян в залізничному транспорті на приміських маршрутах відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1359 від 16 грудня 2009 року “Про затвердження Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян”.

В той же час, обов’язки Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області (Платника) визначено пунктом 2 Договору.

Платник, зокрема, забезпечує перевірку поданого “Перевізником” розрахунку суми компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян і складає акт звіряння розрахунку за надані послуги в межах кошторисних призначень на 2012 рік; “Платник” на підставі розрахунків та актів звіряння про перевезення залізничним транспортом пільговиків, забезпечує в повному розмірі перерахування сум відшкодування по пільговому наданню послуг виконавцю.

Суд звертає увагу на те, що принцип обов’язковості договору пов'язаний із принципом добросовісності, оскільки сторони договору повинні виконувати договір добросовісно.

Договір, укладений сторонами з дотриманням вимог, необхідних для чинності правочину, у тому числі відповідно до чинних нормативно-правових актів, має обов’язкову силу насамперед для самих його сторін. Будучи пов’язаними взаємними правами та обов’язками (зобов’язаннями), сторони не можуть в односторонньому порядку відмовлятися від виконання зобов’язання або змінювати його умови, крім випадків, передбачених угодою сторін або законом.

Як підтверджується наявними в матеріалах справи документами, з червня 2012 року по жовтень 2012 року залізницею надавалися послуги по перевезенню пільгових категорій громадян зі станцій Голендри, Гулівці, Калинівка 1.

На підтвердження розміру своїх витрат на перевезення пасажирів, що користуються пільгами, залізницею надсилались на адресу Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області за період з червня 2012 по жовтень 2012 року Акти звіряння розрахунків та облікові форми.

Як встановлено судом, відповідачем проводились відшкодування збитків від перевезення пільгових категорій громадян не в повному обсязі, зокрема, Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області було перераховано на рахунок Козятинської дирекції залізничних перевезень ДТГО “Південно-Західна залізниця” лише 204 000,00 грн.

Матеріалами справи підтверджується те, що станом на 01 жовтня 2012 року заборгованість Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області перед ДТГО “Південно-Західна залізниця” за перевезення пільгових категорій громадян становить 163 959,73 грн.

Суд звертає увагу на те, що, як зазначено в мотивувальній частині Постанови Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року у справі № 21-348во09 “Суди, відмовляючи в задоволенні позовних вимог про стягнення коштів, дійшли помилкового висновку, що відсутність бюджетного асигнування є підставою для звільнення від виконання грошового зобов’язання, взятого на себе державою в особі органу виконавчої влади, в даному випадку в особі відповідача”.

Крім того, Суд вважає за необхідне зазначити про те, що, уклавши договір, незалежно від його правової природи, сторони зв’язані умовами його виконання, а право сторони на отримання виконання згідно договору підлягає захисту судом відповідної юрисдикції.

До того ж, відсутність бюджетного асигнування не є підставою для звільнення від виконання грошового зобов’язання, взятого на себе державою в особі органу виконавчої влади з огляду на наступне.

Відповідно до норм Типового положення про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від ЗО травня 2007 р. N 790, основними завданнями управління є забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про соціальний захист та соціальне обслуговування населення, у тому числі громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; розроблення та організація виконання комплексних програм поліпшення соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та всебічне сприяння в отриманні ними соціального обслуговування та соціальних послуг за місцем проживання; виконання функцій головного розпорядника коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету.

Таким чином, Управління праці та соціального захисту населення, повинні вивчати потреби про об'єми та вартість соціальної послуги, укладати правочини з надавачем послуг, контролювати процес надання такої послуги та забезпечувати компенсаційні виплати надавачу послуги.

Що стосується останнього, то відповідно п.1 “Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.02 року № 256 цей Порядок визначає відповідно до ст. 102 Бюджетного кодексу України механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення щодо компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Таким чином, хоча головні розпорядники коштів при розрахунках компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян обмежені сумами фактичних зобов'язань відповідних бюджетів, але зобов'язані у разі виникнення додаткових зобов'язань надсилати щомісяця до 18 числа фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) уточнену інформацію про фактично нараховані у поточному місяці суми.

На підставі отриманої інформації фінансовий орган вирішує питання про фінансування додаткових зобов'язань, зокрема таким чином як: збільшення обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам; перерозподіл обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за рахунок позицій, по яким не відбулось повного чи часткового освоєння коштів; перереєстрація заборгованості за минулий період та включення її в кошторис наступного періоду.

Відповідач не проводив реєстрації додаткових зобов'язань та щомісячних надсилань уточненої інформації про фактично нараховані у поточному місяці суми до фінансового органу Калинівської районної державної адміністрації.

Таким чином, відповідач в цій частині не виконує вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.02 року №256, чим порушує право ДТГО “Південно-Західної залізниці” на отримання компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізницею в повному розмірі, що в свою чергу дає підстави вважати протиправними дії, і бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області.

З огляду на викладене, відсутність коштів для належного виконання грошового зобов'язання не може бути визнана обставиною, що звільняє від відповідальності (форс-мажорною обставиною), незалежно від підстав її виникнення.

Чинним законодавством України не врегульовано порядку проведення погашення заборгованості бюджетних установ у випадках, коли поточні бюджетні асигнування не покривають всі зобов'язання за укладеними договорами.

Проте, це не може бути підставою для звільнення від виконання зобов'язань за укладеними договорами.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відтак, Суд також звертає увагу на те, що у справі “Кечко проти України” Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

Крім того, як свідчить практика Європейського Суду з прав людини, державний орган не може посилатися на відсутність коштів, щоб не виплачувати борг, у тому числі той, що підтверджений судовим рішенням. Така відсутність коштів не може бути визнана як виключна обставина, та є порушенням пункту 1 статті 6, статті 13 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 11 вересня 1997 року, про що також зазначено в Рішенні Європейського суду з прав людини у справі “Жовнер проти України” від 29 червня 2004 року.

Враховуючи все вищезазначене в сукупності, суд дійшов висновку про те, що дії Відповідача щодо невиконання умов Договору (неповної сплати коштів) є такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України, а, відтак, підлягають визнанню протиправними.

Таким чином, зважаючи на вищевказане, вимога про стягнення з Відповідача коштів в сумі 163959,63 грн. є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Суд приймає до уваги, що в даному випадку Відповідач відповідно до п. 11 Типового положення про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2007 р. N 790 управління є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Відповідно до п. 1 Типового положення про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації та п. 7.ч. 1 ст. 3 КАС України Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області підпадає під визначення “суб'єкт владних повноважень”.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, не виконав покладений на нього частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства обов’язок.

Судові витрати, які підлягають стягненню у відповідності з ч. 2 ст. 94 КАС України – відсутні.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державного територіально-галузевого об’єднання “Південно-Західна залізниця” - задовольнити повністю .

2. Визнати протиправними бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області в частині невиконання вимог пункту 6 “Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.02 р. № 256, а саме, не реєстрації за період з 01.06.2012 року по 31.10.2012 року додаткових зобов'язань за фактично надані послуги пільгового проїзду залізницею окремим категоріям громадян по Калинівському району за цей же період та не надсилань інформації про додаткові зобов'язання щомісяця до 18 числа фінансовому органу Калинівської районної державної адміністрації.

3. Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області в частині неповної сплати Держаному територіально-галузевому об'єднанню “Південно-Західна залізниця” витрат на перевезення пасажирів, які користуються пільгами з оплати проїзду у приміських поїздах за період з 01.06.2012 року по 31.10.2012 року.

4. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області на користь Держаного територіально-галузевого об'єднання “Південно-Західна залізниця” 163 959,63 грн. витрат, які понесла залізниця на перевезення пасажирів, які користуються пільгами з оплати проїзду у приміських поїздах за період з 01.06.2012 року по 31.10.2012 року.

5. Зобов'язати відповідний підрозділ Державної казначейської служби України стягнути судові витрати в сумі 1639,60 грн., на користь Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (ідентифікаційний код 04713033), за рахунок Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунків Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області за рахунок бюджетних асигнувань

Постанова набуває законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Смолій