КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2011 року 421/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Броварської ОДПІ Київської області до ТОВ «Беарс»про стягнення боргу,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача податкову заборгованість у сумі 7095 грн. 40 коп. у звязку з порушенням п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією 22.06.2000 року та взятий на облік як платник податків та інших обовязкових платежів, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та довідкою .
Працівниками Броварської ОДПІ Київської області було проведено камеральну перевірку податкової звтності з податку на прибуток ТОВ «Беарс», в ході якої було встановлено, що платник занизив суму податкового зобов`язання по податку на прибуток
За результатами перевірки складено акт № 583/1501 від 28.09.2009 року.
Відповідно до п.п.4.2.2 а. 4.2 ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 17.1.4 п.7.1. ст. 17 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Позивачем, на підставі акту перевірки № 583/1501 від 28.09.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0015571501/0 від 29.09.2009 року на загальну суму 6101 грн. 00 коп., яке відповідач отримав 29.9.2009 року.
Крім того, відповідачем не сплачено податок на прибуток підприємства у сумі 399 грн. 00 коп. та податок на додану вартість у сумі 605 грн. 00 коп.
Відповідно до абз 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Відповідачем самостійно заборгованість перед бюджетом не було сплачено, тому позивачем на виконання ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на адресу відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/812 від 21.10.2009 року та другу податкову вимогу № 2/981 від 17.12.2009 року, які відповідачем отримані 14.11.2009 року та 26.01.2010 року відповідно.
До теперішнього часу податковий борг відповідачем самостійно не погашений і складає 7095 грн. 40 коп.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Броварської ОДПІ Київської області до ТОВ «Беарс»про стягнення боргу - задовольнити.
Стягнути з ТОВ «Беарс»(07400 Київська область, м. Бровари, Провулок Тупий, 7, код ЄДРПОУ 30977922) на користь Державного бюджету податковий борг у сумі 7095 (сім тисяч дев`яносто п`ять) грн. 40 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.