ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.09.08Справа №2-а-784/08 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітов М.В. ,
при секретарі Силантьєвої О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до ТОВ "Каламіта"
про припинення юридичної особи
за участю:
позивач не зявився
відповідач не зявився.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Каламіта» про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не знаходиться за адресою реєстрації юридичної особи, що призводить до неможливості з боку уповноважених державою органів в тому числі державної податкової служби забезпечувати облік субєктів підприємницької діяльності, здійснювати контроль за дотриманням вимог чинного законодавства та інше.
Крім того позивач зазначає, що юридичну особу необхідно припинити в звязку з неможливістю визначити постійне місце знаходження відповідача та порушенням п.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».
Позивач у судове засідання не зявився, про час дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, причини неявки суду невідомі.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 26.07.2006р. як юридична особа, ідентифікаційний код 34523061. За адресою: м. Сімферополь, вул. Грибоєдова, 4.
Законом, що визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 р. №509 ХІІ (далі Закон №509).
Частиною 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців є Закон України про «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV.
Частино 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» встановлено, що підставами для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Позивач в позовній заяві зазначає у якості підстави припинення юридичної особи незнаходження відповідача за адресою реєстрації, тоді як такою підставою може бути тільки наявність про це запису в Єдиному державному реєстрі.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ч.1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З матеріалів справи вбачається, що доводи позивача стосовно причин за яких має бути припинено юридичну особу не підпадають під жодну з підстав припинення юридичної особи, які встановлені ст. 38 Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємств».
Проаналізувавши зазначені норми суд вважає, що позивач має право звертатися до суду у порядку встановленому ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємств» тільки у частині, що стосується його компетенції.
Суд, враховуючи положення статті 2 Закону №509, яка встановлює завдання органів державної податкової служби, статті 10 Закону №509, яка встановлює функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, приходить до висновку, що до компетенції позивача Законом не віднесено контроль місця знаходження юридичних осіб та фізичних осіб підприємств, отже позивач не має права звертатися до суду з позовами про припинення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб підприємств з цих підстав.
Крім того у порядку ч.1 ст. 71 КАС України позивачем не надано доказів наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Інформація викладена на паперовому носії (а.с.5) не може бути доказом наявності запису в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному є будь-які фактичні данні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 КАС України письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.
Частиною 1 статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею72 цього Кодексу.
На аркуші справи 5 відсутні назва органу, який видав цю інформацію, посада, призвіще та підпис особи, яка видала документ, його реєстраційний номер, печатка органу. Таким чином аркуш справи 5 не може бути доказом по справі.
За таких обставин адміністративний позов не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.В позові відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Маргарітов М.В.