Дата принятия
28.11.2011
Номер дела
2а-5187/11/2670
Номер документа
21083191
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(письмове провадження)

28 листопада 2011 року           <Час проголошення >          справа № 2а-5187/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Лівобережжя плюс»

доДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

про          визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №34041511/0 від 23.03.2011р.

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Лівобережжя плюс»звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 34041511/0 від 23.03.2011р.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено про безпідставність та необгрунтованість висновків ДПІ у Шевченківському районі міста Києва, викладених у акті перевірки від 14.03.2011, № 72/1511, і, як наслідок, незаконність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

В судовому засідання представник позивача позов підтримано у повному обсязі.

Представником відповідача позов не визнано, проте жодних письмових пояснень, заперечень до документів суду не надано.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з такого.

Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «Лівобережжя плюс»щодо своєчасності подання податкової звітності.

За результатами перевірки складено акт № 72/1511 від 14.03.2011, яким встановлено порушення ТОВ «Лівобережжя плюс»пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України та пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме встановлено порушення строку подання до органу ДПІ податкової звітності з податку на прибуток.

На підставі вищезазначеного акту, ДПІ у Шевченківському районі міста Києва винесено податкове повідомлення-рішення, яким ТОВ «Лівобережжя плюс»встановлено штрафні санкції у розмірі 170,0 грн.

Позивач –ТОВ «Лівобережжя плюс», код ЄДРПОУ 32493671, не погоджується з вищезазначеним рішенням ДПІ у Шевченківському районі міста Києва з причин його безпідставності та невідповідності дійсним обставинам справи.

ДПІ у Шевченківському районі міста Києва винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення на підставі зазначеного у акті перевірки порушення позивачем строку подачі податкової звітності з податку на прибуток. Зокрема, в акті перевірки зазначено, що 09.02.2011 - граничний строк подачі позивачем податкової декларації з податку на прибуток за 2010 рік, а також зазначено, що на момент здійснення перевірки (14.03.2011) податкової звітності не подано.

Частиною 2 ст. 5 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час виникнення окремої процесуальної дії. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999, № 1-рп/99 до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Враховуючи, що Податковий кодекс України набрав чинності лише з 01.01.2011, Суд приходить до висновку, що подання декларації з податку на прибуток за 2010 рік має регулюватися законодавством, чинним у вказаному звітному періоді.

Чинним на момент виникнення спірних правовідносин пп. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі –Закон №2181) встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.

З наявної в матеріалах справи копії податкової декларації ТОВ «Лівобережжя плюс»з податку на прибуток за 2010 рік, копію якої з оригіналом відмітки ДПІ оглянуто судом в судовому засіданні, позивачем подано вказану декларацію до ДПІ у Шевченківському районі міста Києва 08.02.2011.

Відповідно до положень п. 4.1.4 Закону № 2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

На підставі вищезазначеного та враховуючи дані, зазначені у акті перевірки, суд приходить до висновку, що позивачем подано до ДПІ у Шевченківському районі міста Києва податку звітність за 2010 рік вчасно, а тому висновки відповідача по порушення позивачем строків податкової звітності є хибними, а прийняте на підставі них податкове повідомлення-рішення –необгрунтованим та підлягає скасуванню.

Враховуючи вищезазначене, Суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва № 34041511/0 від 23.03.2011, яким нараховано штрафні санкції ТОВ «Лівобережжя плюс»у розмірі 170,0 грн. підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва,

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. №34041511/0, прийняте Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва на підставі акту перевірки № 72/1511 від 14.03.2011р. відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Лівобережжя плюс»на суму 170,00 (сто сімдесят) гривень.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                 Н.М. Клименчук