Дата принятия
17.11.2011
Номер дела
2а-1670/8648/11
Номер документа
20580849
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2011 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1670/8648/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Костенко Г.В.,

при секретарі Яремин Н.І.,

за участю: представника позивача - Непоради А.М.

представника відповідача - Ляшенко Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України у Полтавській областідо Державного реєстратора Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської областіпро зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

25 жовтня 2011 року Регіональне відділення Фонду державного майна України у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської областіпро зобов'язання вчинити певні дії, а саме зобов'язати відповідача провести процедуру припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське" та внести до Єдиного державну реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання рішення Арбітражного суду Полтавської області від 12.05.1999р. про визнання недійсним рішення регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області від 30.12.1996р. №261 про створення ВАТ "Козельщинське" та на підставі додаткового рішення Арбітражного суду Полтавської області від 20.01.2000 року про здійснення ліквідаційних заходів щодо ВАТ "Козельщинське", регіональним відділенням ФДМУ по Полтавській області прийнято наказ від 01.02.2000р. №9-ПР про ліквідацію ВАТ "Козельщинське". Наказом Регіонального відділення від 31.10.2005р. №311Пр затверджено ліквідаційний баланс станом на 05.10.2005р., а також затверджено у повному обсязі виконану роботу та розформовано ліквідаційну комісію, що виконала свої функції у повному обсязі щодо процедури ліквідації вказаного підприємства. Позивач звернувся до Відповідача з проханням провести державну реєстрацію припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське" на підставі рішення Арбітражного суду Полтавської області від 12.05.1999р. та додаткового рішення Арбітражного суду Полтавської області від 20.01.2000р. на даний час відповідачем не проведено припинення державної реєстрації ВАТ "Козельщинське", а від так звернувся з вимогою про зобов'язання відповідача здійснити дії щодо виключення з реєстру ВАТ "Козельщинське".

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, але просить суд зобовязати позивача здійснити включення ВАТ "Козельщинське" до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", оскільки ВАТ "Козельщинське" не є включеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступних висновків.

Завданням адміністративного судочинства, згідно ч. 1 ст. 2 КАС України, є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На виконання рішення Арбітражного суду Полтавської області від 12.05.1999р. про визнання недійсним рішення регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області від 30.12.1996р. №261 про створення ВАТ "Козельщинське" та на підставі додаткового рішення Арбітражного суду Полтавської області від 20.01.2000 року про здійснення ліквідаційних заходів щодо ВАТ "Козельщинське", регіональним відділенням ФДМУ по Полтавській області прийнято наказ від 01.02.2000р. №9-ПР про ліквідацію ВАТ "Козельщинське".

Наказом від 22.03.2000р. №62-АТ Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській області було створено ліквідаційну комісію по ліквідації ВАТ "Козельщинське", яку зобов'язано здійснити заходи щодо ліквідації даного підприємства. 05.10.2005р. ліквідаційною комісією було завершено процедуру ліквідації ВАТ "Козельщинське" та до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області надано ліквідаційний баланс вказаного підприємства та аудиторський висновок по підтвердженню балансу по ВАТ "Козельщинське" станом на 05.10.2005р.

Наказом Регіонального відділення від 31.10.2005р. №311Пр затверджено ліквідаційний баланс станом на 05.10.2005р., а також затверджено у повному обсязі виконану роботу та розформовано ліквідаційну комісію, що виконала свої функції у повному обсязі щодо процедури ліквідації вказаного підприємства.

Позивач звернувся до Відповідача з проханням провести державну реєстрацію припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське" на підставі рішення Арбітражного суду Полтавської області від 12.05.1999р. та додаткового рішення Арбітражного суду Полтавської області від 20.01.2000р. на даний час відповідачем не проведено припинення державної реєстрації ВАТ "Козельщинське".

Відповідно до положення частини 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 N 755-IV, який набрав чинності 01.07.2004 (надалі Закон N 755-IV), державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Даний Закон N 755-IV набрав чинність з 01.07.2004 року.

Згідно зі статтею 16 Закону N 755-IV єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Для включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) відповідно до вимог статті 19 та частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" заявник подає заповнену реєстраційну картку та свідоцтво про державну реєстрацію старого зразка.

Як вбачаться з матеріалів справи, рішення про створення ВАТ "Козельщинське" було прийнято позивачем 30.12.1996 року. Рішенням Арбітражного суду Полтавської області від 12.05.199р. про визнання недійсним рішення регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області від 30.12.1996р. №261 про створення ВАТ "Козельщинське" та на підставі додаткового рішення Арбітражного суду Полтавської області від 20.01.2000 року про здійснення ліквідаційних заходів щодо ВАТ "Козельщинське".

Таким чином, всі дії щодо створення та припинення ВАТ "Козельщинське" було здійснені до набрання чинності Законом № 755-IV, а саме до 01.07.2004 року.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, а саме спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ВАТ "Козельщинське" (ідентифікаційний код 00845826) не перебуває в Реєстрі.

Пунктом 2 Прикінцевих положень цього Закону встановлено, що Державний реєстратор протягом 2004 - 2005 років при надходженні від юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної картки, відповідно до вимог статті 19 цього Закону, зобов'язаний провести заміну раніше виданих їм свідоцтв про державну реєстрацію на свідоцтва про державну реєстрацію єдиного зразка.

Статтею 19 вищезазначеного Закону передбачено, що зміни відомостей про юридичну особу, вносяться тільки тоді, коли підприємства містяться в ЄДРПОУ.

В судовому засіданні представник відповідача не заперечував проти здійснення припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське", але тільки після того як позивач здійснить всі дії щодо включення ВАТ "Козельщинське" до Реєстру.

Доказів звернення до державного реєстратора щодо включення ВАТ "Козельщинське" до Реєстру позивачем до суду не надано.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача провести процедуру припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське" та внесення до Єдиного державну реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ВАТ "Козельщинське" не підлягають задоволенню, оскільки є безпідставними, необґрунтованими та неправомірними.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позовних вимог Регіонального відділення Фонду державного майна України у Полтавській областідо Державного реєстратора Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської областіпро зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 22 листопада 2011 року.

СуддяГ.В. Костенко