№ 20263743, 20.12.2011, Окружной административный суд города Киева

Дата принятия
20.12.2011
Номер дела
2а-17358/11/2670
Номер документа
20263743
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 грудня 2011 року 08:50 № 2а-17358/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І.

секретаря судового засідання Юзини О.В.,

За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

доВідкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4»

прозвернення стягнення на активи на суму 60482, 19 грн.

Представники: від позивача ОСОБА_2 (довіреність № 14406/9/10-209 від 17.08.2010 р.) від відповідача не прибув Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 20.12.2011 р. оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся позивач Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва позовною заявою до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4»про звернення стягнення на активи на суму 57081, 19 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.10.2007 р. було відкрито провадження у справі № 6/55 та призначено справу до попереднього судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2007 р. позовну заяву Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва до Відкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4»про звернення стягнення на активи на суму 57081, 19 грн. в адміністративній справі № 6/55 було залишено без розгляду.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2009 р. по справі № 6/55 (№ 22-а-9596/08) апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва було залишено без задоволення, а Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2007 р. про залишення позовної заяви без розгляду залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.11.2011 р. по справі № 6/55 (№ К-6873/09) касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задоволено, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2007 р. та

Київського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2009 р. скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Зважаючи на викладене, після скасування судового рішення по справі № 6/55 та направлення її для продовження розгляду до Окружного адміністративного суду м. Києва, справа передана до провадження судді Добрянській Я.І. та справі присвоєно новий № 2а-17358/11/2670.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.11.2011 р. суддею Добрянською Я.І. справу № 2а-17358/11/2670 прийнято для продовження розгляду, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 20.12.2011 р. представником позивача було уточнено позовні вимоги, відповідно до яких в судових дебатах представник позивача просив суд:

- стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4» податковий борг у загальній сумі 60 482,19 грн., в тому числі: з податку на прибуток у розмірі 3 129,91 грн.; з податку на додану вартість (з урахуванням пені) у розмірі 56 998,07 грн.; з податку з власників транспортних засобів у розмірі 340,10 грн.; з комунального податку у розмірі 14,11 грн.

Відповідач в судове засідання не прибув та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, докази чого наявні в матеріалах справи.

Жодних заперечень, заяв чи клопотань по справі від відповідача до суду не надходило.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління № 4»зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як субєкт підприємницької діяльності 11.10.1999 р., присвоєно ідентифікаційний код 30575080.

Відкрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління № 4»взяте на облік в ДПІ як платник податків 23.04.1993 року за № 28961.

ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4»в банківських установах відкрито розрахункові рахунки:

- р/р 26000209803187/980 Печерська філія м. Києва АКБ соц. розв. УСБ, МФО 322090;

- р/р 2606600010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

- р/р 2604400010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

- р/р 2600000010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670.

Як видно з наявних матеріалів справи, станом на день подачі позову 11.09.2007 р., ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4»мало податковий борг перед Державним бюджетом у розмірі - 56 826,19 грн., який виник з наступних підстав.

Згідно декларацій з податку на прибуток:

- № 479756 від 01.02.2007 р. за 2006 рік на суму 62,00 грн.;

- № 118784 від 04.05.2007 р. за І квартал 2007 року на суму 37,00 грн.

Враховуючи, що станом на 19.02.2007 р. (дата проведення нарахованих сум по особовій картці платника) у відповідача існувала переплата по податку на прибуток в сумі 29,09 грн., сформована внаслідок сплати відповідачем поточних платежів, тому сума податкового боргу по податку на прибуток станом на 03.07.2007 р. становить 69,91 грн.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями) (далі - Закон України № 2181-ІІІ) передбачено, що податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації (в даному випадку - Розрахунках), вважається узгодженим з дня подання такої декларації (розрахунку). Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

На вимогу п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації (у даному випадку строк подання - 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу).

Сума узгодженого податкового зобов'язання не сплачена у строк складає 69,91 грн., і згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно розрахунку по комунальному податку № 118801від 04.05.2007 р. (термін слати 21.05.2007 р.) на суму 30,60 грн. Враховуючи, що станом на 21.05.2007 р. (дата проведення нарахованих сум по особовій картці платника) у відповідача існувала переплата по комунальному податку в сумі 16,49 грн., сформована внаслідок сплати відповідачем поточних платежів, тому сума податкового боргу по комунальному податку станом на 04.09.2007 р. становить 14,11 грн.

Згідно розрахунку по податку наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб), зареєстрованих у місті Києві № 876 від 17.01.2007 р. (термін слати 16.04.2007 р.) на суму 85,00 грн. Враховуючи, що станом на 16.04.2007 р. (дата проведення нарахованих сум по особовій картці платника) у відповідача існувала переплата в сумі 0,90 грн., сформована внаслідок сплати відповідачем поточних платежів, тому сума податкового боргу по податку наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб), зареєстрованих у місті Києві станом на 03.07.2007 р. становить 84,10 грн. 16.07.2007 р. відповідачем самостійно донараховано 85,00 грн. Згідно поданого розрахунку № 876 від 17.01.2007 р. (термін слати 16.07.2007 р.). Таким чином станом на 04.09.2007 р. сума узгодженого податкового зобов'язання по податку з наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб), зареєстрованих у місті Києві склала - 169,10 грн.

Згідно декларацій з податку на додану вартість:

- № 375509 від 20.11.2006 р. на суму 4496,00 грн. (термін слати 30.11.2006 р.);

- № 405274 від 20.12.2006 р. на суму 7915,00 грн. (термін сплати 04.01.2007 р.);

- № 24415 від 20.02.2007 р. на суму 558,00 грн. (термін сплати 02.03.2007 р.).

Враховуючи, що станом на 30.11.2006 р. (дата проведення нарахованих сум по особовій картці платника) у відповідача існувала переплата по податку на додану вартість в сумі 291,92 грн., сформована внаслідок сплати відповідачем поточних платежів та 27.12.2007 р. сплачено 3 000,00 грн. і 18.01.2007 р. сплачено 8 264,00 грн., тому нарахована пеня в сумі 46,20 грн. і сума податкового боргу по податку на додану вартість по поточним платежам становить 1 479,75 грн.

Відповідно до актів про результати камеральної перевірки дотримання граничних строків погашення податкових зобов'язань № 407/1502 від 01.03.2007 р., № 408/1502 від 06.03.2007 р., № 409/1502 від 01.03.2007 р., проведеної ДПІ у Печерському районі м. Києва з питань своєчасності подання звітності ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4»та прийнятих на підставі встановлених порушень податкових повідомлень-рішень № 0004071502/0 від 01.03.2007 р., № 0004081502/0 від 01.03.2007 р., № 0004071502/0 від 01.03.2007 р. відповідачу було донараховано до сплати до бюджету податкове зобов'язання по податку на додану вартість, а саме:

- згідно повідомлення-рішення № 0004071502/0 від 01.03.2007 р. донараховано по податку на додану вартість - суму у розмірі 44 380,72 грн. (штрафні санкції);

- згідно повідомлення-рішення № 0004081502/0 від 01.03.2007 р. донараховано по податку на додану вартість - суму у розмірі 4 940,65 грн. (штрафні санкції);

- згідно повідомлення-рішення № 0004091502/0 від 01.03.2007 р. донараховано по податку на додану вартість - суму у розмірі 5 856,95 грн. (штрафні санкції).

- згідно повідомлення-рішення № 0009351502 від 06.07.2007 р. донараховано по податку на додану вартість - суму у розмірі 170,00 грн. (штрафні санкції).

Отже сума податкового боргу по ПДВ складає станом на час подачі позову склала 56 828,07 грн., в тому числі недоїмка - 56 781,87 грн., пеня - 46,20 грн.

Відповідно до п. 4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. № 253 (з наступними змінами та доповненнями), податкові повідомлення-рішення № 0004071502/0, № 0004081502/0, № 0004091502/0 від 01.03.2007р. не були вручені ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4», в зв'язку з незнаходженням за адресою фактичного місцезнаходження, про що складено відповідний акт № 834/15-02 від 19.04.2007 р., а податкові повідомлення-рішення вивішені на дошку податкових оголошень (повідомлень).

Відповідно до п.п. 4.9 п. 4. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. № 253 (з наступними змінами та доповненнями), день розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.

В десятиденний термін, відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3, п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, відповідач податкове зобов'язання не сплатив, процедуру апеляційного узгодження не розпочав, та в судовому порядку повідомлення-рішення відповідач не оскаржив.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.

Таким чином, станом на 05.09.2007 р. сума податкового боргу склала 57 081,19 грн., що підтверджується довідкою про наявність податкового боргу від 05.09.2007 р.

Згідно абзацу третього та другого п.п. 8.2.1 п. 8.2. ст. 8 Закону України № 2181-ІІІ, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені законом, суми податкового зобов'язання самостійно визначеної платником податків у податковій декларації та визначеної контролюючим органом - з дня наступного за останнім днем граничного строку такого погашення та відповідно до Рішення Конституційного Суду України № 2-рп/2005 від 24.03.2005 р. може поширюватися на активи платника податків, розмір яких дорівнює не менше ніж двократному розміру суми податкового боргу платника податків на момент виникнення права податкової застави.

Оскільки податковий борг ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4», виник 30.11.2006 р., відповідно право податкової застави виникло також 30.11.2006 р. Але скласти акт опису активів, на які поширюється право податкової застави не виявилося можливим, оскільки відповідач за юридичною адресою не знаходиться, про що працівниками ДПІ було складено акт перевірки відповідності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню підприємства.

Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. б Закону України № 2181-ІІІ, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно даної норми та у відповідності до п.п. 6.2.2. - п.п. 6.2.5 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, відповідачу було надіслано першу податкову вимогу № 1/9988 від 05.12.2006 р. на суму 4 204,08 грн. (перша податкова вимога була отримана 18.01.2007 р., про що свідчить корінець першої податкової вимоги та повідомлення про вручення поштового відправлення № 3400652).

Перша податкова вимога в адміністративному чи судовому порядку оскаржена не була. Суму податкового боргу повністю не сплачено.

Згідно до абзацу «б»п. п. 6.2.3 п. 6.2 ст. б Закону України № 2181-ІІІ, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги.

Відповідачу було надіслано другу податкову вимогу № 2/1453 від 19.02.2007 р. (друга податкова вимога була повернута 30.03.2007 р. в зв'язку з незнаходженням підприємства за адресою, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення № 3493979).

Перша та друга податкові вимоги в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були, суму податкового боргу сплачено не було.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509-ХП (із змінами та доповненнями), у разі, коли інші, передбачені цим Законом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а саме на:

- р/р 26000209803187/980 Печерська філія м. Києва АКБ соц. розв. УСБ, МФО 322090;

- р/р 2606600010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

- р/р 2604400010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

- р/р 2600000010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надсилання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.5.1 глави V Інструкції НБУ «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. за № 22, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувані на підставі виконавчих документів, виданих судами, а згідно ст.4 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24.03.1998 № 202/98-ВР (із змінами та доповненнями) примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.

П.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Таким чином, відповідно до положень Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій) і може бути примусово стягнена за рахунок активів платника в судовому порядку.

Також, в судовому засіданні 20.12.2011 р. Позивачем було надано довідку № 18105/9/10-209 про стан заборгованості відповідача Відкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4»станом на 07.12.2011 р.

Згідно даної довідки, ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4»станом на 07.12.2011 р. має податковий борг перед державним бюджетом у загальній сумі 60 482,19 грн., в тому числі:

- з податку на прибуток у розмірі 3 129,91 грн.;

- з податку на додану вартість (з урахуванням пені) у розмірі 56 998,07 грн.;

- з податку з власників транспортних засобів у розмірі 340,10 грн.;

- з комунального податку у розмірі 14,11 грн.

В підтвердження зазначеної суми заборгованості відповідача перед державним бюджетом, позивачем до матеріалів справи було надано облікові картки платника податків (ВАТ «Ремонтно-будівельне управління № 4») станом на 07.12.2011 р., з яких вбачається несплата відповідачем до державного бюджету узгодженої суми заборгованості в загальній сумі 60 482,19 грн., в тому числі:

- з податку на прибуток у розмірі 3 129,91 грн.;

- з податку на додану вартість (з урахуванням пені) у розмірі 56 998,07 грн.;

- з податку з власників транспортних засобів у розмірі 340,10 грн.;

- з комунального податку у розмірі 14,11 грн.

Як було зазначено вище, жодних заперечень щодо наявності або розміру заявленої до стягнення суми заборгованості, відповідачем до суду надано не було.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, як субєкт владних повноважень, довів суду правомірність заявлених позовних вимог, натомість відповідач не надав суду заперечення, підтверджені допустимими доказами, щодо протиправності заявленого до нього стягнення суми заборгованості в розмірі 60 482,19 грн., в тому числі: з податку на прибуток у розмірі 3 129,91 грн.; з податку на додану вартість (з урахуванням пені) у розмірі 56 998,07 грн.; з податку з власників транспортних засобів у розмірі 340,10 грн.; з комунального податку у розмірі 14,11 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління № 4», ЄДРПОУ 05387498, юридична адреса: м. Київ, вул. Івана Кудрі, 7:

р/р 26000209803187/980 Печерська філія м. Києва АКБ соц. розв. УСБ, МФО 322090;

р/р 2606600010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

р/р 2604400010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670;

р/р 2600000010950/980 ВАТ КБ «Хрещатик»у м. Києві, МФО 300670.

податковий борг у сумі 60 482,19 грн., шляхом зарахування грошових коштів:

- по податку на додану вартість в сумі 56 998,07 грн. на бюджетний рахунок № 31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100);

- по податку на прибуток в сумі 3 129,91 грн. на бюджетний рахунок № 31110009700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000);

- по комунальному податку в сумі 14,11 грн. на бюджетний рахунок № 31410828700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 16010200);

- по податку наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб), зареєстрованих у місті Києві в сумі 340,10 грн. на бюджетний рахунок № 34211381700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 12020500).

Стягувач - Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва (01011, м. Київ, вул. Лєскова, 2, код ЄДРПОУ 26088831).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23.12.2011 р.