Дата принятия
21.10.2011
Номер дела
2а-11538/11/0170/19
Номер документа
20198297
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

21 жовтня 2011 р. (10:35) Справа №2а-11538/11/0170/19 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

при секретарі Устиновій І. В.,

за участю позивача Соколова М.В.,

розгляну у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А.П." <Список ><Позивач в особі >

до Відділу Державного комітету України по земельних ресурсах у м. Алушті АР Крим <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про визнання протиправною відмови та спонукання до виконання певних дій

Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до відповідача, у якому просить визнати протиправною відмову Відділу Держкомзему м. Алушті, викладену у листі № 10-03/19-186 від 08.08.2011 року у видачі Рекреаційному кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А. П." витягу з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площею 0,9га, розташованої у смт. Партеніт та зобов'язати відповідача видати Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А.П." витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га для будівництва та обслуговування інженерно-технічних споруд, розташованої в АР Крим в м. Алушті, смт. Партеніт. Позовні вимоги, з урахування доповнень, вмотивовані тим, що протиправними діями відповідача порушені законні права та інтереси кооперативу на оренду земельної ділянки, передбачені Конституцією України та Земельним кодексом України.

У судовому засіданні 21 жовтня 2011 року представник позивача на позовних вимогах наполягав, з підстав викладених у позовній заяві та доповненнях до неї. Просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, пояснень на позов не надав.

У зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних в матеріалах справи достатньо, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника відповідача.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

21 вересня 2007 року на 25-й сесії 5-го скликання Партенітською селищною радою смт. Партеніт м. Алушта АР Крим було прийнято рішення № 25-33 «Про надання згоди РКМЗ «ФАП» на розроблення проекту землеустрою з відводу земельної ділянки, що надається в оренду», яким надано згоду РКМЗ «ФАП» на розроблення проекту землеустрою з відводу земельної ділянки, орієнтовною площею 0,9000 га, розташованої за адресою: АР Крим, смт. Алушта, смт. Партеніт, схил біля земельної ділянки, яка раніше надавалась в оренду РКМЗ «ФАП» для житлового рекреаційного будівництва, що надається в дострокову оренду строком на 49 років для будівництва та обслуговування інженерно - технологічних споруд ( а. с. 13).

Рішенням Партенітської селищної ради 64-ї сесії 5 скликання № 64-46 від 30.07.2010 року продовжено строк надання в раду проекту землеустрою з відводу в оренду строком на 49 років земельної ділянки орієнтовною площею 0,9000 га, розташованої за адресою: АР Крим, м. Алушта, смт. Партеніт, схил біля земельної ділянки, яка раніше надавалась в оренду РКМЗ «ФАП» для житлового рекреаційного будівництва, що надається в дострокову оренду строком на 49 років для будівництва та обслуговування інженерно - технологічних споруд ( а. с. 12).

З метою оформлення проекту землеустрою з відводу в оренду зазначеної вище земельної ділянки, позивач звернувся до відділу Держкомзему з заявою про видачу йому витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га, розташованої у смт. Партеніт.

Листом за вих. № 10-03/19-186 від 08.08.2011 року відділ Держкомзему у м. Алушті АР Крим відмовив РКМЗ «ФАП» у наданні витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га, розташованої у смт. Партеніт, посилаючись на неможливість надання будь-яких документів і матеріалів на дану земельну ділянку, осквільке відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності здійснюється по результатам проведення земельних торгів ( а. с. 8),

Не погодившись з зазначеними діями відповідача кооператив звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати протиправною відмову Відділу Держкомзему м. Алушті, викладену у листі № 10-03/19-186 від 08.08.2011 року у видачі позивачу витягу з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площею 0,9га, розташованої у смт. Партеніт та зобов'язати відповідача видати Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А.П." витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га для будівництва та обслуговування інженерно-технічних споруд, розташованої в АР Крим в м. Алушті, смт. Партеніт.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України зобовязує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Отже «на підставі» означає, що субєкт владних повноважень повинний бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України та зобовязаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обовязків, встановлених законами.

«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобовязаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дії, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.

Суд зясовує, чи використане повноваження, надане субєкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.

Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог РКМЗ «ФАП» про визнати протиправною відмову Відділу Держкомзему м. Алушті, викладену у листі № 10-03/19-186 від 08.08.2011 року у видачі Рекреаційному кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А. П." витягу з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площею 0,9га, розташованої у смт. Партеніт та про зобов'язання відповідача видати Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А.П." витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га для будівництва та обслуговування інженерно-технічних споруд, розташованої в АР Крим в м. Алушті, смт. Партеніт, суд зобовязаний встановити чи діяв відповідач на підставі закону, чи являються його дії обґрунтованими, безсторонніми, добросовісними та розсудливими.

Відповідно до статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 14 Конституції України право на землю набувається і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:

а) розпорядження землями територіальних громад;

б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст;

д) організація землеустрою;

е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства;

з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу;

и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом;

і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок;

ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст;

й) вирішення земельних спорів;

к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч. 2 ст. 116 Земельного кодексу України).

Статтею 123 Земельного кодексу України визначений порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування.

Згідно з ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.

Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно преамбулі Закону України "Про землеустрій" цей Закон визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.

Згідно ст. 50 Закону України «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок. Порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004р. № 677 затверджено Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (далі Порядок), п. 3 якого встановлено, що проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі: рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок; укладених договорів між землевласниками і землекористувачами та розробником проекту відведення земельної ділянки; судового рішення.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і. затвердженими нормативами.

З статті 5 Закону України «Про оцінку землель» вбачається, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Згідно з ч. 2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Аналогічне положення містить п. 4 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах № 18/15/21/11 від 27.01.2006р., відповідно до якого за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з додатком 2.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про оцінку земель» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Згідно з п.п. 5 п. 4 Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008 № 224 Держкомзем здійснює відповідно до законодавства державне регулювання у сфері оцінки земель, організовує та забезпечує виконання відповідних робіт, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, організовує професійну підготовку оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, веде Державний реєстр оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, яким видано кваліфікаційне свідоцтво, готує пропозиції щодо вдосконалення методики та порядку виконання робіт з грошової оцінки земель.

Пунктом 1 Положення про управління (відділ) Державного комітету України по земельних ресурсах (Держкомзем) у місті (обласного та районного значення), затвердженого наказом Держкомзему №123 від 17.06.2008 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.07.2008 року за №626/15317 (далі Положення про управління (відділ) Державного комітету України по земельних ресурсах (Держкомзем) у місті (обласного та районного значення)визначено, що управління (відділ) Держкомзему в місті (міст обласного та районного значення) є територіальним органом Держкомзему, підзвітним та підконтрольним Держкомзему та відповідно Республіканському комітету із земельних ресурсів Автономної Республіки Крим, головному управлінню Держкомзему області.

Управління (відділ) у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Республіканського комітету із земельних ресурсів Автономної Республіки Крим, наказами Держкомзему, головного управління Держкомзему в області, а також цим Положенням (п. 2 Положення про управління (відділ) Державного комітету України по земельних ресурсах (Держкомзем) у місті (обласного та районного значення)визначено, що управління (відділ) Держкомзему в місті (міст обласного та районного значення).

Згідно п.3 цього Положення основними завданнями управління (відділу) є:

- підготовка та внесення Республіканському комітету із земельних ресурсів Автономної Республіки Крим, головному управлінню Держкомзему у області пропозицій щодо формування державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання, відтворення, охорони та проведення моніторингу земель, ведення державного земельного кадастру, здійснення землеустрою, установлення меж міста, району в місті, забезпечення її реалізації та проведення земельної реформи;

- координація роботи з проведення земельної реформи;

- організація і забезпечення ведення державного земельного кадастру та координація робіт з підготовки земельно-кадастрової документації;

- здійснення землеустрою і проведення моніторингу земель;

- участь у виконанні державних, галузевих і регіональних програм з питань регулювання земельних відносин, установлення меж міста, району в місті, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, проведення моніторингу земель, відтворення родючості ґрунтів, ведення державного земельного кадастру і територіального планування;

- здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

Згідно п. 4 цього Положення управління (відділ) відповідно до покладених на нього завдань, зокрема бере участь у здійсненні відповідно до чинного законодавства України державного регулювання у сфері оцінки земель, організовує та забезпечує виконання відповідних робіт, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, готує пропозиції щодо вдосконалення методики та порядку виконання робіт з грошової оцінки земель.

Аналогічну норму містить п.п 3 п. 4 Положення про відділ Держкомзему у м. Алушті АР Крим, затвердженого наказом республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим від 27.10.2009 р. № 114.

Зазначені вище свідчить про те, що безпосередньо до повноважень відповідача входить надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

В той же час, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 123 ЗК України, тільки відповідний орган місцевого самоврядування або місцева державна адміністрація, до компетенції яких відноситься конкретна земельна ділянка, має повноваження вирішувати питання щодо надання дозвілу на розроблення проекту відведення земельної ділянки

Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що відмовляючи позивачу у наданні витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га, розташованої у смт. Партеніт, відповідач фактично перешкоджає позивачу набути права оренди на земельну ділянку.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно абз. 3 п. 1 Розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України, у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

При цьому, згідно п. 3 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву”від 16.09.2008 р. № 509-VI, прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Згідно п. 1 Прикінцевих положень Закону України від 16.09.2008 р. № 509-VI, цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 14.10.2008 р. (Голос України, 2008, 10, 14.10.2008 № 195).

Тобто, суд зазначає, що згода РКМЗ «ФАП» на розроблення проекту землеустрою з відводу земельної ділянки, орієнтовною площею 0,9000 га, розташованої за адресою: АР Крим, смт. Алушта, смт. Партеніт, схил біля земельної ділянки, яка раніше надавалась в оренду РКМЗ «ФАП» для житлового рекреаційного будівництва, що надається в дострокову оренду строком на 49 років для будівництва та обслуговування інженерно - технологічних споруд були надані 21.09.2007 року рішення 25-ї сесії 5-го скликання Партенітської селищної ради № 25-33, яке зберігає свою дію відповідно до вимог п.3 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву”від 16.09.2008 р. № 509-VI до 24.05.2009 р. (на протязі двох років з 21.09.2007 р.).

В силу ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відділом Державного комітету України по земельних ресурсах у м. Алушті АР Кримправомірності своїх дій суду не доведено.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що до позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Приймаючи до уваги, що рішення по справі ухвалене на користь позивача, який не є субєктом владних повноважень, суд вважає за необхідне присудити всі здійснені ним судові витрати, а саме судовий збір у розмірі 3,40 грн., з державного бюджету.

Під час судового засідання, яке відбулось 21.10.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 21.10.2011 р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати протиправною відмову Відділу Держкомзему м. Алушті АР Крим, викладену у листі № 10-03/19-186 від 08.08.2011 року щодо видачі Рекреаційному кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А. П." (ідентифікаційний код 26367726) витягу з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площею 0,9га, розташованої у смт. Партеніт.

3. Зобов'язати Відділ Держкомзему м. Алушті в АР Крим видати Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А.П." (ідентифікаційний код 26367726) витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,9 га для будівництва та обслуговування інженерно-технічних споруд, розташованих в АР Крим в м. Алушті, смт. Партеніт.

4. Стягнути з Державного бюджету України (п\р 31115095700002, МФО 824026 ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 у банку одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь одержувач: Держбюджет м. Сімферополя (або іншого рахунку) на користь Рекреаційного кооперативу малоповерхової забудови "Ф.А. П." (ідентифікаційний код 26367726) судовий збір у розмірі 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Кузнякова С.Ю.

<Текст >