Дата принятия
19.06.2006
Номер дела
2/160а
Номер документа
19268
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

"19" червня 2006 р. Справа № 2/160а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2006 року

10 год. 48 хв. Справа № 2/160а

За позовом: відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області

14017, м. Чернігів, вул. Комінтерну, 14

до фермерського господарства Дорошенка Володимира Порфирійовича

15600, м. Мена, вул. Садова, 3

про стягнення 357,15 грн.

Суддя Михайлюк С.І.

Секретар Фетисова Ю.А.

представники сторін:

від позивача: заст. начальника відділу Семешко Г.А.

від відповідача: головний бухгальтер Зезуль М.І.

Заявлено позов про стягнення з відповідача 357,15 грн. штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в 2005 році.

У судовому засіданні позивач підтримала позов.

Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав повністю.

Дослідивши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в:

Згідно з ст. 51 КАСУ відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.

При цьому його дії не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі Закон) для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця. Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів визначається виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, які відрізняються від зазначених у цій статті, застосовуються положення цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону підприємства (об'єднання), установи і організації, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності та господарювання, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір штрафних санкцій за робоче місце, не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), у відповідній установі, організації.

Відповідач до відділення Фонду подав звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005р., згідно з яким середньо облікова кількість штатних працівників облікового складу у відповідача складала 14 осіб, з яких інвалідів не було.

Невиконання нормативу становить 1 робоче місце. Розмір штрафних санкцій складає 357,15 грн. –половина середньої річної заробітної плати.

Згідно з ч. 1 ст. 29 Бюджетного кодексу України доходи Державного бюджету України включають доходи що отримуються відповідно Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів".

За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача 357,15 грн. штрафних санкцій.

Керуючись ст.ст. 51, 112, 136, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фермерського господарства Дорошенка Володимира Порфирійовича (м. Мена, вул. Садова, 3, р/р 26009377743002 у ЧФ “Приватбанку”, МФО 353586, код 21400755) на користь Державного бюджету України (Державний бюджет Менського району, банк отримувача –УДК у Чернігівській області, рахунок 31211230600276, МФО 853592, код 21401016) 357,15 грн. штрафних санкцій.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою

особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя С.І. Михайлюк

У повному обсязі постанова виготовлена 19.06.2006р.