Дата принятия
13.10.2011
Номер дела
2а/1570/2485/2011
Номер документа
18850404
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

Справа № 2а/1570/2485/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2011 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Корой С.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування про стягнення штрафу,суд, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в якій позивач просить стягнути з Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 5100 гривень штрафу.

В обґрунтуванні заявленого адміністративного позову вказано, що відповідачем - Андрієво-Іванівською загальноосвітньою школою інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування було порушено законодавство про електроенергетику, у звязку з чим на відповідача згідно з п. п. 2, 8 «Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, накладено штраф у сумі 5100 гривень, що було оформлено постановою №05/12-0040 від 31.08.2010 року. На адресу відповідача направлялась постанова №05/12-0040 від 31.08.2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, проте вказана сума штрафу відповідачем самостійно не сплачена.

Представник позивача у судове засідання не зявився, попередньо звернувшись з заявою про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с.37,40), заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки суд не повідомив. Із врахуванням зазначених обставин та відповідно до приписів ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом розглянуто справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши надані письмові докази та матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 13 вересня 2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду Морозовим О.А. у відповідності до статті 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 в період з 12 вересня 2007 року по 13 вересня 2007 року проведено обстеження Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування щодо достатності планування та виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства підприємств в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій.

Перевірка здійснювалась в присутності директора Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2.

За результатом проведеного заходу з державного енергетичного нагляду державним інспектором з енергетичного нагляду Морозовим О.А. складено акт обстеження №410 від 13 вересня 20007 року (а.с.15-16).

Відповідно до висновків зазначеного акту встановлено:

- відсутність у споживача наказів про призначення особи, відповідальної за електрогосподарства та заступника особи відповідальної за електрогосподарства;

- договір про обслуговування електрообладнання, як того вимагають ПТЕЕС у разі відсутності атестованого обслуговуючого персоналу, зі спеціалізованою організацією не укладений;

- у споживача не діє система технічного обслуговування та ремонту електрообладнання;

- відсутність протоколів вимірювань та випробувань електрообладнання споживача;

- електротехнічна документації (схеми, паспорти, інструкції) не ведеться;

- відсутність наказу щодо підготовки електроенергетичного господарства до роботи осінньо-зимовий період 2007-2008 років, та не розроблені заходи;

- ділянки ПЛ-04,4 кВ №№1,2,3 виконанні неізольованими проводами в порушення вимог Правил улаштування електроустановок проходять територією інтернату.

З актом обстеження №410 від 13 вересня 20007 року ознайомлено та один примірник даного акту отримано директором Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом на зазначеному акті (а.с.16зв.).

Приписом Північно-Західного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №410/2 від 13 вересня 2007 року, на підставі ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та акту обстеження №410 від 13 вересня 20007 року, директору Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2 приписано у термін до 01.07.2008 року усунути виявлені порушення чинного законодавства шляхом вжиття заходів, визначених у пунктах 1,2,3 цього припису та зобовязано про виконання припису в цілому повідомити до 10.07.2008 року (а.с.14-14зв.).

Терміни виконання припису №410/2 від 13 вересня 2007 року погоджено та один примірник вказаного припису отримано директором Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом на зазначеному приписі (а.с.14зв.).

26.06.2008 року за вихідним №274 на адресу Північно-Західного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області відповідачем направлено лист щодо усунення недоліків зазначених у приписі від 13.09.2007 року та в якому відповідач просить перенести кінцевий строк виконання припису від 13.09.2007 року №410/2 на 01.09.2009 року (а.с.13).

Розглянувши лист відповідача Північно-Західним відділенням Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області погоджено перенесення термінів виконання вимог припису від 13.09.2007 року №410/2 до 01.09.2009 року, про що відповідача повідомлено листом від 01.07.2008 року за вихідним №13/164 (а.с.12).

17 вересня 2009 року державним інспектором з енергетичного нагляду Щербиною В.О. у відповідності до статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 9 Закону України «Про електроенергетику»та статті 14 Закону України «Про теплопостачання»у період з 17 вересня 2009 року по 17 вересня 2009 року вжито заходів з державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному обєкті Андрієво-Іванівська загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а саме проведено позапланову перевірки виконання вимог припису від 13.09.2007 року №410/2, за результатами якої складено акт перевірки №05/12-0063 від 17 вересня 2009 року (а.с.11-11зв.).

Відповідно до висновків зазначеного акту перевіркою встановлено не виконання вимог пунктів 1, 2, 3 припису від 13.09.2007 року №410/2, що є порушенням згідно статті 27 Закону України «Про електроенергетику».

З актом перевірки ознайомлено директора Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом на зазначеному акті (а.с.11зв.).

На підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та акту перевірки №05/12-0063 від 17 вересня 2009 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Гречкосій Р.П. винесено розпорядження №05/12-0484 від 21 вересня 2009 року, щодо зобовязання Андрієво-Іванівську загальноосвітню школу інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування виконати заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства визначених у пунктах 1,2,3 цього розпорядження у термін до 03.07.2010 року та зобовязано про виконання розпорядження в цілому повідомити до 10.01.2010 року (а.с.10-10зв.).

Один примірник зазначеного розпорядження 21 вересня 2009 року отримав керівником субєкта господарювання директор Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом на вказаному розпорядженні (а.с.10зв.).

26 серпня 2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Щербиною В.О. у відповідності до статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 9 Закону України «Про електроенергетику»та статті 14 Закону України «Про теплопостачання»у період з 25 серпня 2010 року по 26 серпня 2010 року вжито заходів з державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному обєкті Андрієво-Іванівська загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а саме проведено позапланову перевірки виконання вимог розпорядження від 21.09.2009 року №05/12-0484.

Перевірка здійснювалась в присутності директора Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2.

За результатом проведеного заходу з державного енергетичного нагляду державним інспектором з енергетичного нагляду Щербиною В.О. складено акт перевірки (протокол) №05/12-0040 від 26 серпня 2010 року (а.с.9-9зв.).

Відповідно до висновків зазначеного акту встановлено ухилення від виконання вимог розпорядження від 21.09.2009 року №05/12-0484 в частині не виконання пунктів 1,2,3, що є порушенням згідно статті 27 Закону України «Про електроенергетику»та статей 11,12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З актом перевірки (протоколом) №05/12-0040 від 26 серпня 2010 року ознайомлено та один примірник даного акту отримано директором Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом на зазначеному акті (а.с.9зв.).

Розглянувши акт перевірки (протокол) №05/12-0040, старшим державним інспектором Замараєвим М.М. за ухилення від виконання вимог розпорядчих документів Держенергонагляду, а саме за не виконання вимог пунктів 1,2,3 розпорядження від 21 вересня 2009 року №05/12-0484, відповідно до приписів статті 27 Закону України «Про електроенергетику» та статті 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»прийнято рішення про накладення на Андрієво-Іванівську загальноосвітню школу інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування штрафу у розмірі 5100 гривень, яке оформлено постановою №05/12-0040 від 31 серпня 2010 року. У постанові вказано, що зазначена сума штрафу має бути протягом 30 днів з дня прийняття постанови сплачена до Державного бюджету України (а.с.6-6зв.).

Згідно супровідного листа Північно-Західного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області, постанову №05/12-0040 від 31 серпня 2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетику було направлено директору Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ОСОБА_2 31.08.2010 року за вихідним №13/13/445 (а.с.7) та отримано відповідачем 09.09.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).

Станом на момент вирішення справи постанову №05/12-0040 від 31 серпня 2010 року про накладення на Андрієво-Іванівську загальноосвітню школу інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування штрафу у розмірі 5100 гривень відповідачем не оскаржено та сума штрафу у розмірі 5100 гривень не сплачено.

Згідно із Указом Президента України «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади»від 15 грудня 1999 року № 1573/99, з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Відповідно до п.п. 1, 2 Положення про Міністерство палива та енергетики України, затвердженим Указом Президента України від 14 квітня 2000 року № 598/2000, Міністерство палива та енергетики України (Мінпаливенерго України) є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому та нафтогазовому комплексах (далі - паливно-енергетичний комплекс), діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України

Відповідно до п.1 Наказу Міністерства палива та енергетики «Про державний енергетичний нагляд»від 03.11.2006 року № 422, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(НЕК «Укренерго»).

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»відповідно Статуту, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.02.2007 № 121, є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі та входить до сфери управління Міністерства палива та енергетики, створене відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 16.04.1998 № 54 на базі державних підприємств «Національний диспетчерський центр електроенергетики «України»та «Державна електрична компанія «Укрелектропередача».

Відповідно до Статуту Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», до напрямків його діяльності відноситься здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику»та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Нагляд за електричними та тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). (абз. 1 п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року № 929)

Споживачами енергії, відповідно до абз. 17 ст.1 Закону України «Про електроенергетику», є суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.

Відповідно до ч.5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

-безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики;

-отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

-надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів;

-вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

-надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;

-застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно із ч. 3 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику»безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач.

Частиною 4 статті 26 Закону України «Про електроенергетику»передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно абз. 3 ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»та абз. 3 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензійу вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із ч. 4 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Частиною 7 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що санкції, передбачені частиною восьмою статті 24, частинами третьою, четвертою і п'ятою статті 26 та частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п.п.7,8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Відповідно до п.9 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу суб'єкту господарювання.

Пунктом 10 зазначеного Положення передбачено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Згідно з ч.6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Із врахуванням вищевикладеного, оцінюючи надані позивачем докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», є обґрунтованим, підтвердженим належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69-72, 86, 94,158-163, 167, 186, 254 КАС України суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Андрієво-Іванівської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей (код ЄДРПОУ 20992771, юридична адреса: 67021, Одеська область, Миколаївський район, с. Андрієво-Іванівка, вул. Леніна, 49) 5100 (пять тисяч сто) гривень штрафу на р/р 31118106700346 у Банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011 отримувач УДК у Миколаївському районі ГУДКУ в Одеській області, ЄДРПОУ 22508644.

Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М.Корой

13 жовтня 2011 року