Дата принятия
10.05.2011
Номер дела
2а/1570/833/2011
Номер документа
16080587
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 2а/1570/833/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2011 року

о 12год.50хв. м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Гурченковій Г.М.

За участю представників сторін:

Від позивача: представник Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області ОСОБА_1 за довіреністю від 11.01.2011р. №63/10/32-0336.

Від відповідача: ОСОБА_2 до суду не зявилась, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином та своєчасно.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області, в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700,00грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність заборгованості у загальній сумі 1700,00грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми фінансових санкцій, визначеної рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 14.09.2010р. №150763 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700,00грн.

Ухвалою суду від 27.01.2011р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 08.02.2011р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.

Ухвалою від 08.02.2011р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 09.03.2011р.

Відповідач у судові засідання 09.03.2011р., 30.03.2011р. та 04.05.2011р. не зявився, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.

Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 31.01.2005р., про що зроблено запис про включення відомостей про фізичну особу-підприємця до Єдиного державного реєстру №25560020002007220 та видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серії НОМЕР_2. Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1.

Як встановлено судом, станом на 26.01.2011р. (дата звернення до суду з даним позовом), за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 1700,00грн, яка утворилася внаслідок несплати суми фінансових санкцій, визначеної рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 14.09.2010р. №150763 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700,00грн.

Як зясовано судом та вбачається з матеріалів справи, 17.08.2010р. Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Одеській області на підставі Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995року №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР, «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 15.09.1995р. №329/95-ВР, постанов Кабінету Міністрів України від 30.07.1996р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», від 13.05.1996р. №493 «Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», від 31.03.1999р. №500 «Про впорядкування видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим і виноградним, алкогольними напоями та тютюновими виробами», від 23.04.2003р. №567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів», від 07.08.2001р. №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та справляння акцизного збору», від 30.10.2008р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»; Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007р. №71; наказу Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 24.07.2002р. №218 «Про затвердження правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами»та інших нормативно-правових актів, які регулюють виробництво, зберігання та обіг спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Україні, направлення на проведення позапланової виїзної перевірки з 16.08.2010р. по 27.08.2010р. №357 від 16.08.2010р., була проведена перевірка щодо результатів позапланової виїзної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, бару, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, який належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.

За наслідками вказаної перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Одеській області був складений акт №445/32-02/НОМЕР_1 від 17.08.2010р., в якому встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в порушення вимог ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

На підставі зазначеного акта перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області 14.09.2010р. винесено рішення №150763 про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій на суму 1700,00грн.

Зазначене рішення від 14.09.2010р. №150763 про застосування фінансових санкцій було направлено на адресу відповідача та отриманине відповідачем 17.09.2010р., про що свідчить наявна в матеріалах справи відповідна копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

Доказів оскарження відповідачем рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 14.09.2010р. №150763 про застосування фінансових санкцій, суду не надано, що свідчить про узгодженість визначеної суми фінансових санкцій у розмірі 1700,00грн.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995року №81/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно з ч.1 ст.17 вказаного Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Як вбачається з ч.2 зазначеної статті у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700грн.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно з ч.ч. 3,4,5 ст.17 вказаного закону зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Частинами 5,6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003р. №790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання субєктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються, у тому числі, керівником, а у разі його відсутностізаступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Пунктом 10 вказаного Порядку встановлено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відтак, приймаючи до уваги наведене, а також те, що у встановленому чинним законодавством порядку та строки Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, визначену рішенням Регіонального управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області від 14.09.2010р. №150763, суму санкцій сплачено не було, за відповідачем станом на 26.01.2011р. (дата звернення до суду з даним позовом) рахується заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до бюджету суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 1700,00грн.

Керуючись ч.4 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_3, ідент.№НОМЕР_1) до Державного бюджету (р/р 31111106700008, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700(одна тисяча сімсот)грн. 00коп.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею «10»травня 2011р.

Суддя Харченко Ю.В.

1.Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_3, ідент.№НОМЕР_1) до Державного бюджету (р/р 31111106700008, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700(одна тисяча сімсот)грн. 00коп.

10 травня 2011 року