Дата принятия
27.04.2011
Номер дела
2а/1570/2561/2011
Номер документа
15399310
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а/1570/2561/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2011 року м.Одеса

09.00 година

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.

Судом встановлено, що актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №196894 від 16.09.2010 року встановлено факт використання транспортного засобу «МАЗ 64229», державний номер: НОМЕР_1, для надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме неоформлена ліцензійна картка (а.с.6).

На підставі вказаного акту від 16.09.2010 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 13.10.2010 була прийнята постанова №116557 про застосування фінансових санкцій, якою до ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції у розмірі 1700 гривень відповідно до ч.1 абз.3 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт ” (а.с.11). Зазначену копію постанови відповідач отримав 21.10.2010 року (а.с.13).

Статтею 60 Закону України від 05.04.2001 року №2344-Ш „Про автомобільний транспорт” передбачена відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт” та визначено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ст.ст.48,60 ЗУ „Про автомобільний транспорт” обовязковими документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж та інші документи.

За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»,- встановлено штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Кабінетом Міністрів України постановою від 08.11.2006 року №1567 затверджений Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), відповідно до п.29 якого копія постанови видається не пізніше трьох днів після її винесення уповноваженій особі субєкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Згідно п.28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів саме після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, тобто обовязок оплати фінансової санкції та її строк виникає у субєктом господарювання після отримання постанови у разі її не оскарження.

Судом достовірно встановлено, що відповідач отримав копію постанови про застосування до нього фінансових санкцій, проте її не оскаржував, але і не перерахував штрафні санкції у добровільному порядку.

Наявність діючого рішення субєкта владних повноважень - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області про застосування фінансових санкцій до відповідача є безумовною підставою для стягнення з відповідача фінансових санкцій.

Відповідач не надав до суду заперечень на позов заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення 1700 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт, незважаючи на те, що копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження по справі отримана ним 09.04. 2011 року.

При таких обставинах суд вважає позов заступника прокурора Суворовського району міста Одеси підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 183-2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції у сумі 1700 гривень на користь держави, на рахунок 31117106700002, м. Одеса, МФО 828011, банк: ГУДКУ в Одеській області, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу: 21081100.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя