Постановление суда № 139736, 14.09.2006, Господарський суд Кіровоградської області

Дата принятия
14.09.2006
Номер дела
17/256
Номер документа
139736
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А

14.09.06 р. Справа № 17/256

Суддя господарського суду Кіровоградської області Таран С. В., розглянувши матеріали справи № 17/256

за позовом: приватного підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

до відповідача: територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, м. Кіровоград

про визнання недійсним постанови

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача- приватний підприємець ОСОБА_1;

від відповідача- Котенко М.П., дов. №41/1-8-611п, головний спеціаліст.

ВСТАНОВИВ:

Приватним підприємцем ОСОБА_1 подано позов до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області про визнання незаконною постанови начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Мошнягул М.Г. №100572 від 16.05.2006 р. про застосування до позивача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 15.08.2006 р. відкрито провадження у даній справі та витребувано від сторін документи, необхідні для розгляду спору по суті, зокрема, у відповідача по справі - копію Положення про територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області.

Згідно пункту 1 наданого на вимогу суду Положення територіального управління Головатотрасінспекції у Кіровоградській області, затвердженого наказом Головавтотрансінспекції №149 від 21.11.2005 р., територіальне управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи (а.с.28-31).

Відповідно до вимог статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

Отже, стороною в адміністративному процесі можуть бути лише підприємства, установи, організації, які є юридичними особами, а також громадяни України, іноземці чи особи без громадянства.

Разом з тим, відповідно до вимог пункту 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 21 Господарського процесуального кодексу України 1991 року сторонами в господарському процесі, позивачем і відповідачем, можуть бути лише підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності. Отже, стороною у господарському процесі може бути лише підприємство, установа, організація, яка є юридичною особою.

Проте із матеріалів справи вбачається, що відповідач по справі не має статусу юридичної особи, а тому у господарського суду відсутні правові підстави для розгляду даного спору з огляду на обсяг делегованих йому повноважень адміністративних судів на підставі п.6. Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

В зв'язку з тим, що територіальне управління Головавтотрансінспекції у Кіровоградській області не є юридичною особою, даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

На виконання пункту 2 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд роз'яснює, що позивачу слід звертатись з відповідними вимогами до головної установи відповідача - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14, ідентифікаційний код юридичної особи 33349001) в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача.

Керуючись статтями 17, 50, 157, 165, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі №17/256 закрити.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження  буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію ухвали направити учасникам судового процесу.

Суддя Таран С. В.