Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 303/2411/25
Провадження № 6/303/428/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2026 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області у складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Торинець Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Акціонерного товариства «Акцент-банк» про виправлення помилки у виконавчому листі по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів,
УСТАНОВИВ:
АТ «Акцент-банк» звернулося до суду із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі по цивільній справі №303/2411/25, який видано 25.05.2026 на виконання рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.06.2025 по цивільній справі за позовом АТ «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, в якій просив вказати у виконавчому листі правильну дату набрання рішення законної сили.
Стягувач та боржник у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином. Представник АТ «Акцент-банк» подав заяву про розгляд заяви без його участі.
Суд розглянув заяву у відсутності учасників справи, оскільки ч. 3 ст. 432 ЦПК України передбачає, що неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
З`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного.
Згідно з ч. 1, 3, 4 ст. 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Про виправлення помилки в виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом.
Рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.06.2025 позов АТ «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Акцент-банк» заборгованість за кредитним договором в розмірі 28 828 гривень 90 копійок (двадцять вісім тисяч вісімсот двадцять вісім гривень дев`яносто копійок) та 2 422,40 гривень (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні сорок копійок) судового збору.
На виконання вищезазначеного рішення суду Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області видано виконавчий лист, в якому вказано про набрання ним законної сили 08.04.2025, а також зазначено, що строк пред`явлення виконавчого листа до виконання до 09.04.2028.
Відповідно до частини 1 та 3 ст. 431 ЦПК України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. При цьому виконавчий лист, судовий наказ, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Згідно ч. 1 ст. 273 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, отже рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.06.2025 набрало законну силу не 08.04.2025, а 08.07.2025, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, оскільки апеляційну скаргу не було подано (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Виходячи з положень ч. 2 ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження» початок перебігу строку для виконання рішення суду починається з 09.07.2025 і закінчується 09.07.2028, оскільки ч. 1 ст. 254 ЦК України передбачає, що строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.
За викладених обставин, суд вважає необхідним заяву задовольнити частково та виправити помилку у виконавчому листі № 303/2411/25 від 25.05.2026, допущену при його видачі, а саме виправивши у реченні «Рішення, вирок набрали законної сили 08.04.2025», на «Рішення, вирок набрали законної сили 08.07.2025», а також речення «Строк пред`явлення виконавчого листа до виконання 09.04.2028» на «Строк пред`явлення виконавчого листа до виконання 09.07.2028».
Керуючись ст. 258-261, 353-355, 273, 354, 431, 432 ЦПК України, ст. 254 ЦК України, ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника Акціонерного товариства «Акцент-банк» про виправлення помилки у виконавчому листі по цивільній справі №303/2411/25 задовольнити.
Виправити помилку у виконавчому листі №303/2411/25, виданому 25.05.2026 Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області на виконання рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.06.2025 по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, виправивши:
- у реченні «Рішення, вирок набрали законної сили 08.04.2025», на «Рішення, вирок набрали законної сили 08.07.2025»
- у реченні «Строк пред`явлення виконавчого листа до виконання 09.04.2028» на «Строк пред`явлення виконавчого листа до виконання 09.07.2028».
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя
Судебное решение № 139465546, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області было принято 02.09.2026. Форма судопроизводства - Гражданское, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти важные данные об этом судебном решении. Мы предоставляем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить важные данные.
то решение относится к делу № 303/2411/25. Компании, указанные в тексте настоящего судебного документа: