Постановление суда № 137849941, 11.06.2026, Господарський суд Полтавської області

Дата принятия
11.06.2026
Номер дела
917/44/25
Номер документа
137849941
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

11.06.26 Справа № 917/44/25

Суддя господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., при секретарі судового засідання Кобець Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 917/44/25

за заявою Головного управління ДПС у Полтавській області, вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000; код ЄДРПОУ ВП 44057192

до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ", вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854,

про банкрутство,

За участі представників учасників у справі про банкрутство - згідно протоколу судового засідання

В судовому засіданні постановлено вступну та резолютивну частини даної ухвали відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України. Зважаючи на те, що ухвали у справі про банкрутство, в яких вирішуються питання по суті, фактично є рішенням суду , повний текст ухвали суду буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали.

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Полтавській області (далі - ГУ ДПС у Полтавській області, заявник, ініціюючий кредитор) звернулось до Господарського суду Полтавської області із заявою (вх. №44/25 від 06.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ", вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854 (далі - ТОВ "КРЕМПУТЬ", боржник) у відповідності до вимог Кодексу України з питань банкрутства.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2025 справі присвоєно єдиний унікальний номер 917/44/25 та визначено головуючим у справі суддю Ореховську О.О.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 20.01.2025 заяву ГУ ДПС у Полтавській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" прийнято судом та призначено до розгляду у підготовчому засіданні.

За результатами підготовчого засідання ухвалою Господарського суду Полтавської області від 06.05.2026 з - поміж іншого відкрито провадження у справі № 917/44/25 про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" (вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854). введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ "КРЕМПУТЬ", введено процедуру розпорядження майном боржника - ТОВ "КРЕМПУТЬ" та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича (далі - Бугаєнко А.А.) (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1343 від 23.08.2013) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ).

З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника на офіційному веб-сайті судової влади України.

Після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі № 917/44/25 про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" із заявою про грошові вимоги до боржника, а також документами, що їх підтверджують, звернулось лише ГУ ДПС у Полтавській області (заява про приєднання в якості кредитора та визнання кредиторських вимог у справі про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" від 05.06.2025 №9335/5/16-31-13-04-01 (вх. №1179/25 від 11.06.2025), а.с. 11-197 т. 4).

Зазначена заява подана у відповідності до п. 2 ст. 45 КУзПБ , яким визначено, що кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку , встановленого частиною першою цієї статті.

Згідно Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 11.06.2025 заяву передано на розгляд судді Ореховській О.О. в межах справи про банкрутство №917/44/25 та присвоєно єдиний унікальний номер справи - 917/44/25(917/1144/25).

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 13.06.2025 відкладено вирішення питання щодо прийняття заяви ГУ ДПС у Полтавській області, м. Полтава від 05.06.2025 №9335/5/16-31-13-04-01 (вх. №1179/25 від 11.06.2025) про грошові вимоги до боржника до повернення матеріалів справи №917/44/25 про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" (код ЄДРПОУ 37812854) до Господарського суду Полтавської області.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 07.08.2025 по справі 917/44/25 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Полтавській області задоволено. Пункт 2 резолютивної частини ухвали Господарського суду Полтавської області від 06.05.2025 у справі №917/44/25 змінено, викладено його в такій редакції: 2. Визнати кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області, вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000; код ЄДРПОУ ВП 44057192 у розмірі:

- 5 652 012, 71грн основний платіж ( відповідно третя черга) ;

- 1 259 700, 60грн штрафні санкції ( відповідно шоста черга);

- 1 273 846, 15грн пеня ( відповідно шоста черга);

- 30 280, 00грн витрати по сплаті судового збору ( відповідно перша черга) ;

- 72 000, 00грн авансування винагороди арбітражного керуючого ( відповідно перша черга).

Матеріали справи № 917/44/25 повернуто до Господарського суду Полтавської області.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 02.09.2025 заяву ГУ ДПС у Полтавській області прийнято судом та призначено до розгляду в судовому засіданні на 14.10.2025.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 14.10.2025 визнано вимоги ГУ ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4. м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ ВП 44057192) в наступній сумі та черговості:

- 486 180,00 грн - основний платіж ( третя черга);

- 207 104,82 грн - штрафних санкцій та 6 332048,47грн - пені (шоста черга);

- 6 056, 00грн витрат по сплаті судового збору, сплаченого заявником при зверненні із заявою про грошові вимоги до боржника (перша черга).

За результатами попереднього засідання 14.10.2025 суд закінчив розгляд вимог кредиторів, що надійшли протягом строку, встановленого ч. 1 ст. 45 КУзПБ.

Єдиним конкурсним кредитором у справі № 917/44/25 про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" є ГУ ДПС у Полтавській області.

Таким чином, до реєстру вимог кредиторів ТОВ "КРЕМПУТЬ" розпорядником майна включено кредиторські вимоги лише ініціюючого кредитора - ГУ ДПС у Полтавській області із грошовими вимогами у загальній сумі 15 319 228, 75 грн., з яких: 6 138 192, 71 грн. основного боргу ( третя черга), 9 072 700, 04 грн. штрафних санкцій та пені ( шоста черга) та 108 336, 00 грн. судових витрат та авансування послуг арбітражного керуючого ( перша черга).

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 07.11.2023, винесеної за результатами попереднього засідання, судом :

- зобов`язано розпорядника майна протягом 10 днів з дня постановлення даної ухвали письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення;

- призначено дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів - 19.12.2025;

- призначено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду - 27.01.2026;

- зобов`язано розпорядника майна надати суду до 15.12.2025 аналіз фінансово майнового стану боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ";

- зобов`язано комітет кредиторів (зборам кредиторів) до 20.01.2026 надати суду відповідне рішення прийняте на загальних зборах кредиторів (протокол зборів кредиторів надати суду) за результатами розгляду на зборах проведеного розпорядником майна аналізу фінансово-майнового стану боржника про перехід до наступних судових процедур (процедури санації, ліквідації) та кандидатури ліквідатора ( керуючого санацією).

На підставі протокольного рішення від 19.12.2025 постановою Господарського суду Полтавської області від 27.01.2026 ТОВ "КРЕМПУТЬ" було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором ТОВ "КРЕМПУТЬ" призначено арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1343 від 23.08.2013) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

За результатами проведеної роботи ліквідатор Бугаєнко А.А. представив на розгляд суду підсумковий звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс ТОВ "КРЕМПУТЬ" з додатками від 30.04.2026, б/н (вх. №5883 від 30.04.2026).

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 04.05.2026 підсумковий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута призначено до розгляду в судовому засіданні на 11.06.2026. Явка в судове засідання учасників у справі обов"язковою не визнавалась.

Зазначена ухвала суду надіслана учасникам у справі в їх електронні кабінети у системі ЄСІТС і була доставлена 04.05.2026 о 17:35, що підтверджується відповідними довідками про доставку електронного листа (а.с. 3, 4 т.7).

Суд встановив, що відповідно до приписів п. 2 ч. 6, ч. 11 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України учасники у справі належним чином були повідомлені про дату та час проведення судового засідання.

Від ліквідатора Бугаєнка А.А. надійшло клопотання (вх. № 7903 від 09.06.2026) про проведення судового засідання у справі , призначеного на 11.06.2026, за його відсутності.

Зазначене клопотання задовольняється судом.

При постановленні зазначеної ухвали судом прийнято до уваги наступне.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодекс України з процедур банкрутства.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

КУзПБ передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Затверджуючи звіт ліквідатора, господарський суд повинен дати оцінку належності проведення ліквідатором всієї ліквідаційної процедури, дотримання ним черговості задоволення вимог кредиторів, встановити наявність всіх обов`язкових додатків до звіту ліквідатора, оцінити повноту реалізації ліквідатором активів боржника.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у своїй постанові від 08.12.2022 у справі № 904/4387/19 зазначив таке:

"62. За змістом статті 65 КУзПБ звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення усіх необхідних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд постановляє ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

63. Отже, у поданому суду на затвердження звіті ліквідатор зобов`язаний зазначити повну інформацію щодо всіх вжитих ним заходів та обґрунтувати їх достатність і вичерпність для досягнення мети ліквідаційної процедури, а господарський суд має перевірити висновки ліквідатора та надати мотивовану оцінку повноті його дій у ліквідаційній процедурі.

64. КУзПБ передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).

65. На необхідності дотримання зазначеного принципу неодноразово наголошував Верховний Суд, зокрема у постановах від 08.05.2018 у справі № 904/5948/16, від 02.07.2019 у справі № 5011-46/1733-2012, від 12.09.2019 у справі № 914/3812/15, від 28.11.2019 у справі № 18/1971/12, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б, від 27.10.2020 у справі № 28/29-б-43/212-2012, від 02.09.2021 у справі № 910/3438/13, від 07.10.2021 у справі № 914/3812/15.

66. Суд акцентує, що завданням ліквідатора у ліквідаційній процедурі є не проста констатація факту відсутності майна, а дієвий і належний пошук майна банкрута. Отже, під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора. Таким критерієм є наповнення ліквідаційної маси (див. постанови Верховного Суду від 31.10.2018 у справі № 903/975/14, від 18.10.2022 у справі № 903/393/21, від 19.10.2022 у справі № 927/50/20)."

З представлених ліквідатором документів вбачається, що на виконання приписів КУзПБ та вимоги п. 14 постанови Господарського суду Полтавської області від 27.01.2026 ліквідатором були направлені запити до керівника та засновника ТОВ "КРЕМПУТЬ" » № 1323/01-14 від 25.02.2026 та № 1324/01-14 від 25.02.2026 відповідно, про надання можливості ліквідатору безперешкодно ознайомитися з оригіналами всіх установчих і фінансово-бухгалтерських документів ТОВ "КРЕМПУТЬ" за період 2022-2026рр для проведення аналізу фінансового стану банкрута, складання висновку про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство, а в разі неможливості - надати вказані оригінали документів або їх копій, завірених відповідним чином, ліквідатору арбітражному керуючому.

Вказані листи були не вручені адресатам (згідно трекінгів № R360390010180, № R360390010199 на сайті АТ "Укрпошта" https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html) та повернуті в зв`язку із закінченням терміну зберігання (адресат відсутній).

Матеріали справи свідчать, що в ході розгляду справи арбітражним керуючим Бугаєнком А.А. було здійснено виїзд за юридичною адресою ТОВ "КРЕМПУТЬ" - Полтавська обл., м. Кременчук, вул.Ярмаркова, 13-А та встановлено, що за даною адресою знаходиться будівля з офісними і виробничими приміщеннями, які належать ТОВ "РБК "Кремремпуть" (код ЄДРПОУ 33809827), що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів від 19.06.2025 за № 432006992.

На адресу ТОВ "РБК "Кремремпуть" (Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Переяславська, 42) був направлений запит за № 1237/01-14 від 19.06.2025 з проханням надати інформацію чи надавало ТОВ "РБК "Кремремпуть" в оренду офісні приміщення підприємству ТОВ "КРЕМПУТЬ".

ТОВ "РБК "Кремремпуть" листом від 30.06.2025 за № б/н повідомило, що ТОВ "КРЕМПУТЬ" орендувало приміщення за вказаною адресою у період з 01.01.2015 по 31.12.2016 за договором, який не зберігся за сплином часу. Фінансово-господарських документів в орендованому приміщенні та товарно-матеріальних цінностей ТОВ "КРЕМПУТЬ" не залишилось.

Ліквідатором на адресу Головного управління Національної поліції в Полтавській області був направлений запит № 1345-1/01-14 від 30.03.2026 з проханням надати інформацію:

- чи порушувались кримінальні справи стосовно керівника ТОВ "КРЕМПУТЬ" ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );

- чи здійснювались співробітниками поліції вилучення бухгалтерських та фінансово-господарських документів підприємства-боржника ТОВ "КРЕМПУТЬ".

Додатково ліквідатор просив надати правову оцінку діям (бездіяльності) керівника ТОВ "КРЕМПУТЬ" ОСОБА_1 та необхідності притягнення його до відповідальності у відповідності до кримінального чи адміністративного законодавства.

У відповіді Слідчого управління ГУ НП в Полтавській області № 86273-2026 від 09.04.2026 зазначено, що працівниками відділу було проведено перевірку, в ході якої було встановлено, що відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінальних правопорушень керівником банкрута не вносилися, вилучення бухгалтерських та фінансових документів не проводилося.

В ході розгляду справи арбітражним керуючим Бугаєнком А.А. було вжито заходи, спрямовані на виявлення майнових активів ТОВ "КРЕМПУТЬ" та встановлено наступне:

- відповідно до листа Головного управління статистики у Полтавській області листом № 10-21/17-25 від 27.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" останню фінансову звітність подало за І півріччя 2017р. (фф.№№ 1-м "Баланс", 2-м "Звіт про фінансові результати");

- відповідно до листа Національного банку України № 24-0020/40995 від 27.05.2025 у Державному реєстрі банків, Державному реєстрі фінансових установ, Державному реєстрі страхових та перестрахових брокерів, Реєстрі платіжної інфраструктури, а також в інших реєстрах відсутня будь-яка інформація стосовно ТОВ "КРЕМПУТЬ" ;

- відповідно до листа Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України № 2402/1/07-01/02.2/12-1336/10-25 від 26.05.2025р. № 4790/1/07-01/02.2/13-2229/10-24, ТОВ "КРЕМПУТЬ" дозволи на розміщення, будівництво споруд, об`єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладення інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг не видавалися;

- відповідно до листа Територіального сервісного центру № 5341 МВС № 31/32/5341-5321-2026 від 06.03.2026 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" транспортні засоби не зареєстровані;

- відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області № Вих.-01-27/12/950 від 02.03.2026 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" техніка зареєстрованою не значиться;

- відповідно до листа Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку № 06-3971/104 від 28.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг не включено, ліцензії на користування радіочастотним спектром України та дозволи на користування ресурсом нумерації не видавалися;

- відповідно до листа Державної служби України з безпеки на транспорті (УКРТРАНСБЕЗПЕКА) листом № 4686/2.4/15-25 від 28.05.2025 надана інформація, що ТОВ "КРЕМПУТЬ" не має ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним не транспортом;

- відповідно до листа Головного управлінням Держгеокадастру у Полтавській області № 33-16-0.221-2086/2-25 від 23.05.2025 у ТОВ "КРЕМПУТЬ" земельні ділянки у власності або користуванні відсутні (за даними державного реєстру земель, який вівся до 31.12.2012);

- відповідно до листа Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) № 296/10-25 від 22.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" ліцензії на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, ліцензій на право здійснення господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виробництва лікарських засобів (промислового), імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) не отримувало;

- відповідно до листа Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці № ПНС/2/19637-24 від 24.12.2024 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" не здійснювалися реєстраційні дії щодо великотоннажних або інших технологічних транспортних засобів;

- відповідно до листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях № 18-133-0196 від 30.05.2025 відділення не є засновником та не приймало у часті у створенні ТОВ "КРЕМПУТЬ", тому будь-яка інформація щодо наявності або відсутності на балансі товариства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу відсутня;

- відповідно до листа Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України" (ДНВП "ГЕОІНФОРМ УКРАЇНИ") № 06/306-1754 від 23.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" спецiальні дозволи на користування надрами не видавались;

- відповідно до листа Державної організації "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій" (УКРНОІВІ) № 9209//2802/-05-24 від 03.12.2024 зареєстровані об`єкти права інтелектуальної власності за ТОВ "КРЕМПУТЬ" не виявлено;

- відповідно до листа Управління підтримання льотної придатності Державної авіаційної служби України № 12/12.5-4067-24 від 03.12.2024 повітряні судна за ТОВ "КРЕМПУТЬ" не зареєстровано;

- відповідно до листа Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) № 5035/02-1-1/15-25 від 24.03.2025 відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є ТОВ "КРЕМПУТЬ", відсутні;

- згідно відомостей щодо професійних учасників фондового ринку України (емітентів, торговців, власників, власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 % і більше статутного капіталу), ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, що містяться на офіційному веб-порталі Державної установи "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" (https://smida.gov.ua/db/prof) станом на 23.05.2025 боржник:

не є емітентом простих цінних акцій,

не зареєстрований торговцем цінних паперів,

не зареєстрований власником прав на цінні папери,

не має ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів;

- відповідно до листа Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю № 684/02.1-08 від 23.05.2025 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" заборгованість не обліковується;

- відповідно до листа Державного підприємства "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" за № 570/8-11 від 02.03.2026 в інформаційній системі "Єдиний державний реєстр тварин" відсутня інформація про наявність у ТОВ "КРЕМПУТЬ" тварин, оскільки дане товариство не зареєстровано в Реєстрі тварин як власник тварин (а.с. 166 т. 6);

- відповідно до листа Державного космічного агентства України (ДКА) № 1692-3.1 від 03.03.2026 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" унікальні об`єкти космічної діяльності зареєстрованими не значаться;

- відповідно до листа Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" № 80/09.4.2/6854/25 від 22.05.2023 для радіообладнання ТОВ "КРЕМПУТЬ" присвоєння радіочастот із статусом "задіяні" не обліковуються;

- відповідно до листа Філії "Головного інформаційно-обчислюваного центру" Акціонерного товариства "Українська залізниця" № ГІОЦ-38/698 від 10.03.2026 за ТОВ "КРЕМПУТЬ" вантажні вагони та локомотиви зареєстрованими не значаться ;

- відповідно до листа Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) № 3061/03/18-25 від 28.05.2025 у Реєстрі будівельної діяльності та його архівній складовій частині:

за параметром пошуку "замовник будівництва" інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них, її скасування чи анулювання не виявлено;

за параметром пошуку "підрядник будівництва" виявлена інформація щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них (перелік додається);

- відповідно до листа Державної митної служби України № 19/19-02-04/14/2490 від 26.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" перебуває з 08.04.2015 в реєстрі осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасником відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи; боржником останнє митне оформлення товарів здійснено в 2017; у боржника кошти передоплати (авансових платежів), що обліковуються відсутні; майно, яке належить боржнику як вилучене, на складах митниць не обліковується, товари на митних складах та складах тимчасового зберігання відсутні;

- відповідно до листа Управлінням Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) № 1-4-16/904-25 від 22.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" не отримувало квоти добування водних біоресурсів загальнодержавного значення;

- відповідно до листа Державного агентства лісових ресурсів України (ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО) № 03-16/2903-25 від 26.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" не має спеціального дозволу на заготівлю деревини, не є користувачем мисливських угідь, лімітів на використання мисливських тварин не отримувало;

- відповідно до листа Державного агентства водних ресурсів України (ДЕРЖВОДАГЕНТСТВО) № 2911/5/4/11-25 від 22.05.2025 ТОВ "КРЕМПУТЬ" із заявами щодо видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду (на днопоглиблювальні роботи, прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій), а також на погодження договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об`єктом не зверталося;

- згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 19.06.2025р. за № Р316913 інформація про обтяження рухомого майна ТОВ "КРЕМПУТЬ" відсутня;

- згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів від 19.06.2025р. за № 431963923, від 19.06.2025р. за № 432006992, від 22.06.2025р. за № 432376726 у відповідних реєстрах записи щодо ТОВ "КРЕМПУТЬ" відсутні;

- відповідно до листа Крюківського відділу державної виконавчої служби у м.Кременчуці Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № 79860 від 23.05.2025 виконавчі документи, де стягувачем є ТОВ "КРЕМПУТЬ", на виконанні у відділі не перебувають та не перебували.

Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області з листом за № 16925/6/16-31-04-01-05 від 29.05.2025 надало копію останньої звітності по податку на прибуток підприємств боржника за звітний період І півріччя 2017 року (додається) та довідку від 20.12.2024 про відсутність у ТОВ "КРЕМПУТЬ" відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах.

На підставі наказу ліквідатора № 03/1 від 30.03.2026 "Про проведення інвентаризації активів та зобов`язань, матеріальних та нематеріальних цінностей, наявних коштів" було створено інвентаризаційну комісію та проведено інвентаризацію майна ТОВ "КРЕМПУТЬ".

За результатами інвентаризації встановлена відсутність у ТОВ "КРЕМПУТЬ" рухомого і нерухомого майна, матеріальних і нематеріальних активів, готівкових коштів (Протокол інвентаризаційної комісії, Акти інвентаризації, Інвентаризаційні описи наявні в матеріалах справи - а.с. 155-164 т. 6).

На дату подання звіту ліквідатора у банкрута закриті всі рахунки в банківських установах і відкритий один рахунок в Казначействі України (електронне адміністрування податку ПДВ) UА908999980385179000000236130, який закривається самостійно податковим органом після ліквідації платника податків.

На виконання приписів КУзПБ ліквідатором надано Звіт арбітражного керуючого про результати аналізу фінансового стану ТОВ "КРЕМПУТЬ" (код ЄДРПОУ 37812854) за період з 27.01.2026 по 03.04.2026 щодо наявності або відсутності ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство (а.с. 147-149 т. 7).

За висновком ліквідатора провести за вказаний період повний, всебічний та об`єктивний аналіз фінансового стану щодо наявності або відсутності ознак доведення до банкрутства, ознак дій з приховування банкрутства, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство не виявилося можливим, оскільки для його проведення у арбітражного керуючого не були в наявності первинні фінансові та бухгалтерські документи, регістри бухгалтерського обліку, відповідні форми фінансової звітності, договори, угоди та інше.

На даний час, з урахуванням отриманої інформації, арбітражним керуючим зроблено висновок, що:

- активи банкрута, які можуть бути реалізовані в рахунок погашення заборгованості кредиторам, відсутні;

- у банкрута відсутні грошові кошти, рухоме і нерухоме майно;

- всі банківські рахунки закриті, останній банківський рахунок закритий 05.02.2023, що може свідчити, що банкрут з цієї дати і до теперішнього часу не здійснював фінансово-господарську діяльність:

- банкрут має значну суму непогашених боргових зобов`язань перед бюджетом, строки платежів за якими настали більше як три роки тому, підтверджені відповідними документами органу державної податкової служби;

- дебіторська заборгованість на кінець 2020 року відсутня;

- заставні вимоги не пред`являлися;

- вимоги по заробітній платі не пред`являлися;

- банкрут не веде та не має намір здійснювати фінансово-господарську діяльність;

- відновити платоспроможність банкрута неможливо.

Також ліквідатором надано суду Висновок щодо наявності (відсутності) підстав для покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута на третіх осіб від 01.04.2026 (а.с.150-151 т. 7) , відповідно до якого поточна неплатоспроможність ТОВ "КРЕМПУТЬ" зумовлена в значній мірі не суб`єктивними, а об`єктивними (екзогенними) факторами, такими, зокрема, як: цінова і податкова політика, спад кон`юнктури в економіці в цілому, зменшення купівельної здатності населення та суб`єктів господарювання внаслідок знецінення обігових коштів, а також їх дефіциту, відмови контрагентів від пролонгацій договорів про співпрацю, нестабільності фінансового і валютного ринків, наявності значної заборгованостей перед бюджетом і т.ін.

Провадження у справі про банкрутство ТОВ "КРЕМПУТЬ" було відкрито на підставі того, що згідно даних інтегрованих карток платника податків банкрута за ним обліковується податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі 15 247 228,75 грн, який переважною мірою виник в результаті несплати самостійно задекларованої ТОВ "КРЕМПУТЬ" суми грошового зобов`язання у податкових деклараціях з податку на додану вартість, а також з податку на прибуток підприємств, пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов"язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства, адміністративних штрафів та інших санкцій.

Відтак, на думку арбітражного керуючого, відсутні будь-які підстави вважати, що підприємство було доведено до банкрутства навмисно.

Підстав та доцільності у заявлені вимог до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями ТОВ "КРЕМПУТЬ" у зв"язку з доведенням його до банкрутства ліквідатор не вбачає.

З представлених ліквідатором документів вбачається, що грошові зобов`язання перед єдиним кредитором у справі - Головним управлінням ДПС у Полтавській області, вимоги якого визнано судом, задовольнити не має можливості у зв`язку з відсутністю у банкрута власності, транспортних засобів та грошових коштів.

При вирішенні питання про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу підприємства - банкрута суд виходив з наступного.

Статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Виходячи з приписів статей 62 - 63 Кодексу України з процедур банкрутства після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор формує ліквідаційну масу та розпочинає продаж майна банкрута через аукціон або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.

Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута, формування пасиву банкрута, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до Закону про банкрутство.

Згідно із ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду (а в разі ліквідації страховика або кредитної спілки - також до Національного банку України) звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); у випадку, передбаченому абзацом чотирнадцятим частини першої статті 61 цього Кодексу, - документи, що підтверджують виконання вимог частин четвертої - шостої статті 25 Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення"; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до ч. 2 ст. 65 Кодексу з процедур банкрутства, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про припинення юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

На виконання вимоги суду ліквідатор банкрута Бугаєнко А.А. представив суду на затвердження підсумковий звіт про проведену роботу в процедурі ліквідації ТОВ "КРЕМПУТЬ". З поданого звіту вбачається, що в ході ліквідаційної процедури ліквідатором не виявлено майна рухомого та нерухомого майна банкрута, а також грошових коштів у зв"язку з чим, погашення грошових вимог кредитора у справі не є можливим.

Дослідивши матеріали звіту ліквідатора, суд встановив, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника і внаслідок вжитих заходів доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.

На дату винесення даної ухвали зауважень щодо підсумкового звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ "КРЕМПУТЬ" від кредитора у справі до господарського суду не надходило.

Суд встановив, що звіт ліквідатора Бугаєнка А.А. та ліквідаційний баланс ТОВ "КРЕМПУТЬ" подані у відповідності до вимог ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, підтверджені матеріалами справи і підлягають затвердженню даною ухвалою, а товариство - ліквідації.

Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства затвердження звіту ліквідатора в порядку, встановленому цим Кодексом, є підставою для закриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно з ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 60, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ" (вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854).

2. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ" (вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854).

3. Суб`єкту державної реєстрації внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ" (вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854).

4. Вимоги конкурсних кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕМПУТЬ" (вул. Ярмаркова, буд. 13-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37812854) , які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

5. Провадження у справі закрити.

6. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою Господарського суду Полтавської області від 06.05.2026 у справі № 917/44/25.

8. Копію ухвали направити учасникам у справі, суб"єкту державної реєстрації, Головному управлінню статистики у Полтавській області (для виключення з ЄДРПОУ), державному органу з питань банкрутства.

Ухвала набирає законної сили в порядку ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. ст. 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 25.06.2026

Суддя О.О. Ореховська