Дата принятия
17.06.2026
Номер дела
493/969/26
Номер документа
137483621
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 493/969/26

Провадження № 3/493/307/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2026 року м. Балта Одеської області

Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., за участю секретаря Сирота О.В., прокурора Якименко С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, який до адміністративної відповідальності не притягувався,

-за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , припинивши 18.08.2023 року діяльність на посаді старшого інспектора- чергового чергової частини відділення поліції № 1 Подільського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 06.11.2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, яку належало подати не пізніше 31.03.2024 року, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним, але вважає, що у нього є поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації це через хворобу, про що ним подано копії пенсійного посвідчення.

Прокурор в судовому засіданні просила суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та призначити йому стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.

Протоколом № 59/2026 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 12.05.2026 року.

Згідно послужного списку ОСОБА_1 10.06.2007 року прийнятий на службу в ГУМВС України в Одеській області після закінчення Одеського училища професійної підготовки працівників міліції.

Із обмеженнями та вимогами встановленими ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 був ознайомлений 23.11.2017 року.

Згідно довідки виданої ст. інспектором СКЗ Подільського РУП ГУНП в Одеській області А. Скоцеляс вбачається, що ОСОБА_1 з 24.02.2021 року по 18.08.2023 року працював старшим інспектором-черговим чергової частини відділення поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області.

З копії витягу з наказу № 1112 о/с від 18.08.2023 року вбачається, що відповідно до ЗУ «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п. 2 ч. 1 ст. 77 за станом здоров`я (через хворобу).

Письмовим поясненням ОСОБА_1 від 23.04.2026 року, зі змісту якого вбачається, що 18.08.2023 року за станом здоров`я на підставі рапорту, подання т.в.о. нач. Подільського РУП ГУНП в Одеській області та свідоцтва про хворобу його звільнено зі служби. Йому відомо, що у зв`язку з проходженням служби в Національній поліції, він був суб`єктом, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та те, що на нього розповсюджується обов`язок щодо подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Його ознайомлювали із спеціальними обмеженнями, пов`язаними зі службою в поліції, встановленими ЗУ «Про запобігання корупції». Інформація про роботу сайту НАЗК йому відома. Раніше ним подавалися щорічні декларації. Йому відомо про обов`язок подати декларацію до 01 квітня наступного року після року припинення діяльності за минулий рік. Порушення строку подання декларації зумовлено об`єктивними та поважними причинами. У відповідний період він перебував у складному стані здоров`я, проходив стаціонарне та амбулаторне лікування, а також процедуру оформлення інвалідності, що супроводжувалось тривалими медичними обстеженнями та потребувало значного часу та зусиль. Додатково зазначив, що його дружина є особою з інвалідністю ІІ групи та потребує постійної уваги і супроводу, що також вплинуло на його можливість належним чином організувати виконання обов`язку щодо своєчасного подання декларації. Одразу після усвідомлення факту пропуску строку ним у найкоротший можливий термін була подана зазначена декларація.

Витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» послідовності дій користувача ОСОБА_1 за період 01.01.2024 року - 07.11.2025 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» здійснив вхід/авторизувався 28.01.2024 року. 28.01.2024 року виконував дії в ІТС Реєстр, подав декларацію (при звільненні). 28.02.2024 року ОСОБА_1 здійснив вхід/авторизувався та у персональному електронному кабінеті здійснював заходи щодо заповнення декларації, але декларацію не подав і 06.11.2025 року ОСОБА_1 повторно здійснив вхід/авторизувався та у персональному електронному кабінеті здійснював заходи щодо заповнення декларації за 2023 рік та о 10:47 год. подав декларацію.

Витягом з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що датою подання декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за 2023 рік є 06.11.2025 10:47 год.

Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: посада старшого інспектора-чергового ЧЧ ВнП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області.

У відповідності до абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п. 1, п.п. "а", "в"-"ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У той же час, поважних причин, що об`єктивно перешкоджали ОСОБА_1 подати у передбачений Законом строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, судом не встановлено.

На підтвердження поважності причин неподання декларації вчасно, ОСОБА_1 посилався на те, що перешкодою був стан його здоров`я, членів його родини, на підтвердження подав копії пенсійного посвідчення про встановлення групи інвалідності.

Так, суд враховує посилання ОСОБА_1 щодо наявності у нього групи інвалідності та у його дружини, однак зазначає, що ОСОБА_1 не надано доказів обставин непереборної сили, які б об`єктивно унеможливлювали доступ до мережі Інтернет або Єдиного державного реєстру декларацій протягом всього періоду звітування.

Інших належних та допустимих доказів, які б підтвердили поважність причин пропуску строку для подачі декларації ОСОБА_1 надано не було. Доводи про те, що дружина потребує стороннього догляду доказами не підтверджені та суду не надавалися.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши 18.08.2023 року діяльність на посаді старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції № 1 Подільського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, яку належало подати до 01.04.2024 року, але не пізніше 31.03.2024 року.

Сукупність вказаних доказів підтверджує, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Вивчивши докази в їх сукупності, суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Згідно п. 9 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на користь Державної судової адміністрації України в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн., у зв`язку з інвалідністю другої групи, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_2 від 22.01.2025 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100, справа № 493/969/26, ОСОБА_1 )

Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її оголошення.

СУДДЯ