Єдиний державний реєстр судових рішень Єдиний унікальний номер 725/3286/26
Номер провадження 1-кп/725/131/26
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.05.2026 року м. Чернівці
Чернівецький районний суд міста Чернівців
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
учасників судового провадження
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченої ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Чернівецького районного суду міста Чернівців кримінальне провадження № 22026260000000057 від 24.03.2026 р. за обвинуваченням :
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Республіки Молдова, молдованки, громадянки України, із повною загальною середньою освітою, не заміжньої, яка не працює, раніше не судима, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин, так ОСОБА_4 , маючи значне коло особистих знайомств, зокрема в медичній сфері Чернівецької області, вступивши у попередню злочинну змову з службовою особою міжрайонної загальнопрофільної медико-соціальної експертної комісії (далі МСЕК) № 2 м. Чернівці ОКМУ «Центр медико-соціальної експертизи», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та іншою особою, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, у період 2023-2024 років, стала учасником злочинної схеми щодо систематичного незаконного оформлення за фіксовану грошову винагороду груп інвалідності військовозобов`язаним особам та членам їх сімей з метою отримання відстрочки від призову під час мобілізації та ухилення від військової служби, перешкоджаючи тим самим законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період в частині забезпечення мобілізаційних заходів, поповнення військовослужбовцями бойових частин та з`єднань ЗСУ для захисту суверенітету та територіальної цілісності України та усуваючи перешкоди для виїзду військовозобов`язаних громадян України за кордон.
У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про оборону України», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.
У відповідності до п. 2 ст. 1 указаного Закону, воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєве важливих національних інтересів від воєнних загроз.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відповідно до ст. 3 цього Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
Згідно зі ст. 12 указаного Закону основними складовими діяльності
Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання
покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення
їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної
готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров`я
особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у
Збройних Силах України, що здійснюються органами військового управління,
командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції
України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють
відносини у сфері оборони.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:
особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій;
мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу.
Згідно з п. 5 ст. 22 указаного Закону призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 указаного Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.
Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров`я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов`язок згідно із законодавством.
Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов`язок у запасі відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до п. 1 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов`язків є, серед іншого, проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:
-здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку)
-надають командирам військових частин інформацію про військовозобов`язаних, які перебувають на військовому обліку, з метою добору громадян для проходження служби у військовому резерві та військової служби за контрактом;
-беруть у межах своїх повноважень участь у здійсненні контролю за виконанням мобілізаційних заходів у місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, здійснюють заходи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв`язку у людських і транспортних ресурсах.
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» № 57 від 27.01.1995 (із змінами), у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану запроваджено обмеження перетину державного кордону громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
Разом з цим, нормами вказаної постанови передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон, серед інших, мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Відповідно до п. 2-6 зазначеної постанови, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім вище вказаних осіб, також мають інші військовозобов`язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»:
ч. 1 ст. 1 особа з інвалідністю - повнолітня особа зі стійким обмеженням життєдіяльності, якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено інвалідність.
ст. 3 інвалідність повнолітній особі встановлюється за результатами оцінювання повсякденного функціонування особи, проведеного експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
ст. 7 медико-соціальна експертиза осіб з обмеженнями повсякденного функціонування та осіб з інвалідністю проводиться медико-соціальними експертними комісіями. Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров`я особі, визнаній особою з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності.
ч. 3 ст. 8 рішення медико-соціальних експертних комісій є обов`язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, реабілітаційними закладами незалежно від типу і форми власності.
Відповідно до п.1 Положення «Про медико-соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 (далі Положення, в редакції чинній на час інкримінованих діянь), серед іншого, визначає процедуру проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, особам з інвалідністю (особи, що звертаються для встановлення інвалідності) з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності.
Згідно з п. 3 Положення медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії.
Відповідно до п. 15 Положення комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я після пред`явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
Згідно з п. 16 Положення голова лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я представляє хворого, що досяг повноліття, який направляється на комісію вперше.
Пунктом 17 Положення визначено, що медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Згідно з п. 19 Положення комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акту огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.
Вимогами п.21 Положення передбачено, що у разі коли голова або окремі члени комісії не згодні з прийнятим рішенням їх думка зазначається в акті огляду комісії, який подається у триденний строк Кримський, республіканській обласній або центральній міській комісії, що приймає відповідне рішення із урахуванням результатів додаткового медичного обстеження та консультативного висновку головного спеціаліста відповідного профілю.
Згідно з п. 24 Положення комісія видає особі, яку визнано особою з інвалідністю або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації.
Згідно з Положенням «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності»:
пункт 3 - медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.
пункт 4 - лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров`я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.
Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи.
Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв`язку з одним і тим самим захворюванням протягом п`яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
пункт 7 - комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п`яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.
Таким чином, забезпечення мобілізаційної готовності є невід`ємною частиною законної діяльності Збройних сил України, а визнання осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, з інвалідністю без наявних на те правових підстав та в супереч установленого порядку з подальшим наданням відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період перешкоджає законній діяльності Збройних сил України щодо підтримання належної мобілізаційної готовності.
Враховуючи вимоги Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Положення «Про медико-соціальну експертизу» Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», члени МСЕК приймаючи юридично значущі рішення щодо встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності - групи інвалідності, причини і часу їх настання - виконують функцій держави.
У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, указом Президента України від 24.02.2022 за № 64\2022 введено в Україні воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє дотепер.
Указом Президента України від 24.02.2022 за № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-ІХ, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, строк якої продовжувався та діє дотепер.
Усвідомлюючи вищенаведені обставини, зокрема введення в Україні воєнного стану у зв`язку із збройною агресією РФ, розуміючи вимоги чинного законодавства України, яке встановлює обов`язок захисту Вітчизни, порядок мобілізації на військову службу та підстави встановлення груп інвалідності, у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи на виконання злочинного плану узгодженого з Особою 1 та Особою 2 - головою МСЕК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_4 підшукала військовозобов`язаного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для реалізації вказаного протиправного умислу ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01.03.2024 року, передала Особі 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, паспортні дані ОСОБА_6 з метою виготовлення завідомо підроблених офіційних документів про направлення ОСОБА_6 на огляд МСЕК.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 Особа 1, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_6 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 29.11.2023, з печаткою від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, виконуючи свою роль у попередній змові з ОСОБА_4 , яка підшукала ОСОБА_6 та домовилась з ним про сприяння у незаконному встановленні групи інвалідності, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 01.03.2024 року, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о від імені КНП «Вашківецький центр медико-санітарної допомоги» в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_6 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.03.2024, у не встановленому місці, Особа 3 член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_6 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_6 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.03.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_6 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_6 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_6 Особа 3, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, у не встановлений час, але не пізніше 01.03.2024, передав Особі 1, який у свою чергу надав їх Особі 2, для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження злочинний умисел, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_6 групи інвалідності.
01.03.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Фастівська, 20, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_6 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище, повноваження голови МСЕК, забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_6 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 01.03.2024 року, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, реалізуючи попередню домовленість з Особою 1 та ОСОБА_4 , вніс до акту № 271/12 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_6 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про підроблення медичних документів на ім`я ОСОБА_6 .
В подальшому за вказівкою Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААГ 800021 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_6 другої групи інвалідності.
Надалі, з метою продовження терміну дії інвалідності ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , не пізніше грудня 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, домовилася з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, про виготовлення підроблених документів про направлення ОСОБА_6 на проходження МСЕК та наявність у нього стійких розладів здоров`я.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 , Особа 1, не пізніше грудня 2024 року, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_6 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 19.12.2024, без печатки закладу охорони здоров`я, від імені якої воно видано, а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 20.12.2024, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о без печатки закладу охорони здоров`я, від імені якого його видано, в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_6 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 20.12.2024, у не встановленому місці, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_6 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_6 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.03.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_6 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_6 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 20.12.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_6 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 492 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_6 (час госпіталізації з 02.12.2024 по 11.12.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 325 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_6 (час госпіталізації з 04.11.2024 по 13.11.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 305 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_6 (час госпіталізації з 12.08.2024 по 23.08.2024).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_6 Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадженняу не встановлений час, але не пізніше 20.12.2024 передав Особі 1, який у свою чергу надав їх Особі 2 - голові МСЕК,для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, злочинний умисел, Особа 2, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_6 групи інвалідності.
20.12.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Кайндля Раймунда-Фрідріха, 9, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_6 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище та повноваження голови МСЕК забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_6 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 20.12.2024 у не встановлений досудовим розслідуванням час, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, власноручно вніс до акту № 1125/1 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_6 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про злочинні дії ОСОБА_4 та інших осіб матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
В подальшому за вказівкою Особи 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААД 153771 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_6 другої групи інвалідності, яку Особа 2 надалі підписав.
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 , Особи 1, Особи 2, Особи 3 та Особи 4, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_6 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов`язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Крім того, продовжуючи реалізовувати свою протиправну діяльність, у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи на виконання злочинного плану узгодженого з Особою 2 головою МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, ОСОБА_4 підшукала військовозобов`язаного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для реалізації вказаного протиправного умислу ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 09.04.2024 року, передала Особі 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, паспортні дані ОСОБА_7 з метою виготовлення завідомо підроблених офіційних документів про направлення ОСОБА_7 на огляд МСЕК та наявність у нього стійких розладів здоров`я.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 , Особа 1, не пізніше квітня 2024 року, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_7 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 09.04.2024, з печаткою від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, виконуючи свою роль у попередній змові з ОСОБА_4 , яка підшукала ОСОБА_7 та домовилась з ним про сприяння у незаконному встановленні групи інвалідності, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 09.04.2024 року , у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о від імені КНП «Вашківецький центр медико-санітарної допомоги» в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_7 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 09.04.2024, у не встановленому місці, Особа 3 член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_7 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_7 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 09.04.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_7 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_7 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 09.04.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_7 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 32 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 04.01.2024 по 12.01.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 342 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 17.11.2023 по 16.11.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 204 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 06.07.2023 по 15.07.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 63 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 06.04.2023 по 14.04.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 282 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 03.10.2022 по 12.10.2022);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 98 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_7 (час госпіталізації з 04.05.2022 по 13.05.2022).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_7 Особа 3, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, у не встановлений час, але не пізніше 09.04.2024 передав Особі 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, який у свою чергу надав їх Особі 2 - голові МСЕК,для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження злочинний умисел, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_7 групи інвалідності.
09.04.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Кайндля Раймунда-Фрідріха, 9, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_7 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище, повноваження голови МСЕК, забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_7 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 09.04.2024, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, реалізуючи попередню домовленість з Особою 1 та ОСОБА_4 , вніс до акту № 887/2 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_7 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про підроблення медичних документів на ім`я ОСОБА_7 .
В подальшому за вказівкою Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААГ 800314за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_7 другої групи інвалідності.
Надалі ОСОБА_4 з дозволу Особи 2, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, отримала довідку про встановлення групи інвалідності ОСОБА_7 в приміщенні МСЕК № 2, та у квітні 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи на автодорозі поруч із населеним пунктом станція Вашківці Дністровського району Чернівецької області передала її ОСОБА_7 .
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 . Особи 1, Особи 2, Особи 3 та Особи 4, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_7 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов`язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Крім того, продовжуючи реалізовувати свою протиправну діяльність,у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи на виконання злочинного плану узгодженого з Особою 1 та Особою 2 - головою МСЕК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_4 підшукала військовозобов`язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для реалізації вказаного протиправного умислу ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.04.2024, передала Особі 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, паспортні дані ОСОБА_8 з метою виготовлення завідомо підроблених офіційних документів про направлення ОСОБА_8 на огляд МСЕК та наявність у нього стійких розладів здоров`я.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 , Особа 1, не пізніше квітня 2024 року, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_8 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 29.03.2024, з печаткою від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, виконуючи свою роль у попередній змові з ОСОБА_4 , яка підшукала ОСОБА_8 та домовилась з ним про сприяння у незаконному встановленні групи інвалідності, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 10.04.2024, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о від імені КНП «Вашківецький центр медико-санітарної допомоги» в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_8 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 10.04.2024, у не встановленому місці, Особа 3 член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_9 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_8 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 10.04.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_9 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_8 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 10.04.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_8 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 49 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 04.01.2024 по 12.01.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 365 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 05.10.2023 по 16.10.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 125 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 02.06.2023 по 11.06.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 78 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 09.03.2023 по 17.03.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 289 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 06.11.2022 по 15.11.2022);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 210 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_8 (час госпіталізації з 07.06.2022 по 16.06.2022).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_8 Особа 3, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, у не встановлений час, але не пізніше 10.04.2024 передав Особі 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, який у свою чергу надав їх Особі 2 - голові МСЕК,для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження злочинний умисел, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності.
10.04.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження,перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Кайндля Раймунда-Фрідріха, 9, м. Чернівці,, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_8 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище, повноваження голови МСЕК, забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_8 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 10.04.2024 року, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, реалізуючи попередню домовленість з Особою 1 та ОСОБА_4 , вніс до акту № 374/1 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_8 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про підроблення медичних документів на ім`я ОСОБА_8 .
В подальшому за вказівкою Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААГ 800322 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_8 другої групи інвалідності.
Надалі ОСОБА_4 з дозволу Особи 2, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, отримала довідку про встановлення групи інвалідності ОСОБА_8 в приміщенні МСЕК № 2, та у квітні 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи в с. Білоусівка Дністровського району Чернівецької області передала її ОСОБА_8 .
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 . Особи 1, Особи 2, Особи 3 та Особи 4, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_9 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов`язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Крім того, продовжуючи реалізовувати свою протиправну діяльність,у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи на виконання злочинного плану узгодженого з Особою 1 та Особою 2 - головою МСЕК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_4 підшукала військовозобов`язаного ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для реалізації вказаного протиправного умислу ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 08.05.2024, передала Особі 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, паспортні дані ОСОБА_10 з метою виготовлення завідомо підроблених офіційних документів про направлення ОСОБА_10 на огляд МСЕК.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 Особа 1, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_10 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 15.03.2024, з печаткою від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, виконуючи свою роль у попередній змові з ОСОБА_4 , яка підшукала ОСОБА_10 та домовилась з ним про сприяння у незаконному встановленні групи інвалідності, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 08.05.2024, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о від імені КНП «Вашківецький центр медико-санітарної допомоги» в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_10 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 08.05.2024, у не встановленому місці, Особа 3 член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_10 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_10 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 08.05.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_10 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_10 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 08.05.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_10 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 102 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 05.03.2024 по 14.03.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 35 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 02.01.2024 по 11.01.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 321 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 07.11.2023 по 16.11.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 182 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 03.07.2023 по 12.07.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 62 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 03.04.2023 по 12.04.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 299 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 13.10.2022 по 20.10.2022).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_10 , Особа 3, у не встановлений час, але не пізніше 08.05.2024 передав Особі 1, який у свою чергу надав їх Особі 2 - голові МСЕК,для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження злочинний умисел, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності.
08.05.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Кайндля Раймонда-Фрідріха, 9, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_10 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище та повноваження голови МСЕК, забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_10 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 08.05.2024, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, реалізуючи попередню домовленість з Особою 1 та ОСОБА_4 , вніс до акту № 504/6 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_10 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про підроблення медичних документів на ім`я ОСОБА_10 .
В подальшому за вказівкою Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААГ 800833 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_10 другої групи інвалідності.
Надалі ОСОБА_4 з дозволу Особи 2, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, отримала довідку про встановлення групи інвалідності ОСОБА_10 в приміщенні МСЕК № 2, та у червні 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, передала її ОСОБА_10 .
Надалі, з метою продовження терміну дії інвалідності ОСОБА_10 ,
ОСОБА_4 , не пізніше грудня 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, домовилася з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, про виготовлення підроблених документів про направлення ОСОБА_10 на проходження МСЕК та наявність у нього стійких розладів здоров`я.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 , Особа 1, не пізніше грудня 2024 року, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 - лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_10 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 17.12.2024, без печатки закладу охорони здоров`я, від імені якої воно видано, а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 20.12.2024, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о без печатки закладу охорони здоров`я, від імені якого його видано, в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_10 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 20.12.2024, у не встановленому місці, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_10 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_10 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 20.12.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_10 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_10 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 20.12.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_10 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 325 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 12.09.2024 по 20.09.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 418 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 05.11.2024 по 13.11.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 288 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_10 (час госпіталізації з 18.07.2024 по 26.07.2024).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_10 Особа 3 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, у не встановлений час, але не пізніше 20.12.2024 передав Особі 1, який у свою чергу надав їх Особі 2 для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, злочинний умисел, Особа 2, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності.
20.12.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою: вул. Кайндля Раймунда-Фрідріха, 9, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_10 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище та повноваження голови МСЕК забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_10 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 20.12.2024 року у не встановлений досудовим розслідуванням час, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, власноручно вніс до акту № 644/1 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_10 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про злочинні дії ОСОБА_4 та інших осіб матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
В подальшому за вказівкою Особи 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААД 153772 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_10 другої групи інвалідності, яку Особа 2 надалі підписав.
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 , Особи 1, Особи 2, Особи 3 та Особи 4, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_10 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов`язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
Крім того, продовжуючи реалізовувати свою протиправну діяльність,у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи на виконання злочинного плану узгодженого з Особою 1 та Особою 2 - головою МСЕК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_4 підшукала військовозобов`язаного ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для реалізації вказаного протиправного умислу ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.07.2024, передала Особі 2, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, паспортні дані ОСОБА_11 з метою виготовлення завідомо підроблених офіційних документів про направлення ОСОБА_11 на огляд МСЕК.
Діючи на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_4 Особа 1, діючи з відома Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, залучивши Особу 3 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження та Особу 4 лікаря та члена лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, організував виготовлення підроблених документів з завідомо неправдивими відомостями про направлення ОСОБА_11 на медико-соціально-експертну комісію, а саме:
-направлення на медико-соціально-експертну комісію від 01.07.2024, з печаткою від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», а також підписом та печаткою від імені голови та членів ЛКК, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.
Зокрема, Особа 1, виконуючи свою роль у попередній змові з ОСОБА_4 , яка підшукала ОСОБА_11 та домовилась з ним про сприяння у незаконному встановленні групи інвалідності, не будучи працівником жодного медичного закладу, не пізніше 30.07.2024, у не встановленому місці, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о від імені КНП «Вашківецький центр медико-санітарної допомоги» в частині дати видачі направлення та анкетних даних ОСОБА_11 .
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.07.2024, у не встановленому місці, Особа 3 член лікарсько-консультативної комісії КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на здійснення підроблення медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у проходженні МСЕК, виконуючи свою роль у змові з Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи умисно, всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що ОСОБА_11 до ЛКК не звертався, власноручно здійснив внесення завідомо неправдивих відомостей до направлення на МСЕК форми № 088/о на ім`я ОСОБА_11 , а саме відомостей про історію захворювання (п. 11), частота і тривалість тимчасової непрацездатності (п. 12), стан хворого при направленні на МСЕК (п. 14), діагноз при направленні на МСЕК (п. 17), підписав направлення в графі «член ЛКК» та проставив особисту лікарську печатку.
Крім цього, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.07.2024, у не встановленому місці, діючи умисно, за попередньою змовою з Особа 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, Особа 4 всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, усвідомлюючи, що він не являється членом ЛКК КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_11 до ЛКК не звертався, підписав направлення форми № 088/о на ім`я ОСОБА_11 в графі «член ЛКК», проставив особисту лікарську печатку.
Для реалізації злочинного задуму ОСОБА_4 та Особи 1, Особа 3 - член лікарсько-консультативної комісії та лікар КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги», матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, не пізніше 30.07.2024 виготовив підроблені медичні документи з завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_11 на лікуванні, а саме:
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 292 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 19.06.2024 по 27.06.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 225 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 27.04.2024 по 06.05.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 198 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 05.02.2024 по 16.02.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 44 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 18.01.2024 по 26.01.2024);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 398 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 11.08.2023 по 20.08.2023);
- виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 172 від імені КНП «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на ім`я ОСОБА_11 (час госпіталізації з 18.09.2022 по 27.09.2022).
Вищевказані підроблені медичні документи на ім`я ОСОБА_11 , Особа 3, у не встановлений час, але не пізніше 30.07.2024 передав Особі 1, який у свою чергу надав їх Особі 2 - голові МСЕК,для встановлення групи інвалідності.
Продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження злочинний умисел, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, надав вказівку працівникам очолюваної ним МСЕК № 2 зареєструвати в журналі обліку направлень за формою № 165/о отримані документи щодо встановлення ОСОБА_11 групи інвалідності.
30.07.2024 Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, діючи на виконання попередньо обумовленого злочинного плану з ОСОБА_4 та Особою 1, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, перебуваючи в приміщені МСЕК № 2 за адресою:вул. Кайндля Раймунда-Фрідріха, 9, м. Чернівці, достовірно знаючи, що направлення на МСЕК відносно ОСОБА_11 та документи про наявність у нього стійких розладів здоров`я є підробленими, не повідомивши про вказані обставини членів МСЕК, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.8, 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», використовуючи службове становище та повноваження голови МСЕК, забезпечив прийняття необґрунтованого рішення про встановлення військовозобов`язаному ОСОБА_11 другої групи інвалідності.
Цього ж дня, 30.07.2024, Особа 2 - голова МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, реалізуючи попередню домовленість з Особою 1 та ОСОБА_4 , вніс до акту № 813/2 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо обґрунтованості встановлення групи інвалідності ОСОБА_11 , наявності у нього стійких розладів здоров`я, підписав його та засвідчив печаткою МСЕК № 2, а також надав для заповнення та підпису іншим членам МСЕК № 2, які не були обізнані про підроблення медичних документів на ім`я ОСОБА_11 .
В подальшому за вказівкою Особи 2 - голови МСЕК, матеріали стосовно якого виділені в окреме провадження, службовими особи МСЕК № 2 складена та зареєстрована довідка № 12ААГ 803770 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_11 другої групи інвалідності.
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 , Особи 1, Особи 2, Особи 3 та Особи 4, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, ОСОБА_11 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов`язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.
ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, а саме перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
В судовому засіданні прокурором заявлено про укладення угоди між прокурором та обвинуваченою про визнання винуватості від 18.05.2026 року, яку він і просить затвердити.
Обвинувачена ОСОБА_4 , в судовому засіданні свою вину у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України визнала повністю, пояснила, що обставини кримінального провадження, кваліфікацію своїх дій не оспорює, укладення угоди є добровільним, будь-яких заходів морального чи фізичного впливу до неї не застосовувалося, просила суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Захисник обвинуваченої також вважала, що дотримані всі вимоги законодавства при укладенні угоди про визнання винуватості, а тому просить суд затвердити угоду від 18.05.2026 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 474 КПК України якщо угоди досягнуто під час судового провадження, суд невідкладно зупиняє проведення процесуальних дій і переходить до розгляду угоди.
Згідно зі ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим.
Відповідно до положень ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо:
1) кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів (крім кримінальних проваджень щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією)..
Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Судом у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, що згідно з ч. 5 ст. 12 КК України є тяжким злочином. Внаслідок злочину шкода завдана лише державним інтересам.
За змістом угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою від 18.05.2026 року обвинувачена ОСОБА_4 , повністю та беззастережно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України та наведені обставини вчинення кримінального правопорушення; сторони дійшли згоди щодо призначення обвинуваченій ОСОБА_4 покарання за вчинене нею кримінальне правопорушення у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) роки, та із застосуванням ст. 75 КК України звільнення від відбування покарання з випробуванням, якщо ОСОБА_4 протягом іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї судом обов`язки. В угоді зазначені наслідки укладення та затвердження угоди, наслідки невиконання угоди.
Суд переконався, що укладення угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, а також з`ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права, визначені п.п.1-4 ч. 4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч 2 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, що будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом. Наслідки невиконання угоди передбачені ст. 476 КПК України обвинуваченій зрозумілі. Після таких роз`яснень обвинувачена не заперечувала проти затвердження угоди.
Судом встановлено, що діяння, вчинене ОСОБА_4 правильно кваліфіковане за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, як перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Угода про визнання винуватості за своїм змістом та порядком укладення відповідає вимогам ст. ст. 468, 469, 472 КПК України, відповідає закону України про кримінальну відповідальність за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, в тому числі щодо правової кваліфікації кримінального правопорушення та щодо узгодженої міри покарання.
На підставі ч.5 ст. 65 КК України у випадку затвердження вироком угоди про примирення або про визнання вини суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
Узгоджене сторонами в угоді покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України, а саме: пропонується у межах, встановлених санкцією ч. 114-1 КК України, враховує ступінь тяжкості правопорушення, особу обвинуваченої.
Відповідно до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 № 7 «Про практику призначення судами кримінального покарання» виходячи з того, що встановлення пом`якшуючих та обтяжуючих покарання обставин має значення для правильного його призначення, судам необхідно всебічно досліджувати матеріали справи щодо наявності таких обставин і наводити у вироку мотиви прийнятого рішення.
Обставини, які пом`якшують покарання обвинуваченого і які враховані при укладенні угоди є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, що згідно з ч.1 ст. 66 КК України суд також визнає обставинами, що пом`якшують покарання.
Обставини, що обтяжують покарання відповідно до ч. 1 ст. 67 КК України при розгляді справи не встановлені.
За наслідками розгляду угоди в судовому засіданні під час судового провадження, суд, перевіривши відповідність угоди вимогам кримінального процесуального закону, врахувавши пояснення сторін кримінального провадження, приходить до висновку про наявність правових підстав для прийняття рішення про затвердження угоди про визнання винуватості та призначення узгодженого сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років, із застосуванням ст. 75 КК України.
Речові докази відсутні.
Керуючись ст.ст. 368-371, 373, 374, 474, 475 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 18.05.2026 року між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого:
- ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком 5 (п`ять) років.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, якщо вона протягом 1 (одного) року випробувального терміну не скоїть нового злочину і виконає покладені на неї судом обов`язки передбачені ст. 76 КК України, зокрема періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
До набрання вироком законної сили засудженій ОСОБА_4 запобіжний захід не обирається.
Апеляційна скарга на вирок суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду .
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається засудженому та прокурору.
Копія вироку суду не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців ОСОБА_1