Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/5062/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить :
- визнати протиправними дії Головного управління Служби безпеки України в Чернівецькій області щодо не включення у довідку №75/23/75/21-85 від 01 серпня 2025 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 окремих надбавок для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року, шляхом їх обрахунку з посадового окладу та окладу за військовим званням.
- зобов`язати Головне управління Служби безпеки України в Чернівецькій області внести зміни в частині включення у довідку №75/23/75/21-85 від 01 серпня 2025 року відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року ОСОБА_1 відсоткової надбавки за особливо важливі завдання 12%, відсоткової надбавки за аналітичну роботу - 10%, відсоткової надбавки за безперервну службу - 50%, відсоткової надбавки за виконання спеціальних завдань із забезпеченням державної безпеки - 13%, доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі 10% та премії 33,3%.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХІІ.
З метою проведення перерахунку пенсії позивач звернувся до Головного управління Служби безпеки України в Чернівецькій області із заявою про підготовку та направлення до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019. На виконання зазначеного звернення відповідачем було складено довідку від 01.08.2025 №75/23/75/21-85, до якої включено посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років, надбавку за особливості проходження служби, доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, та премію.
Позивач вважає, що зазначена довідка складена з порушенням вимог статей 43, 51 та 63 Закону України №2262-ХІІ, оскільки до неї не включено окремі щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які, на його думку, підлягали врахуванню при перерахунку пенсії, а саме: надбавку за аналітичну роботу, надбавку за безперервну службу, надбавку за особливо важливі завдання, надбавку за виконання спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки.
Крім того, позивач вказує на безпідставне зменшення розміру доплати за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, з 10 % до 5 %, а також премії з 33,3 % до 10 %.
На підтвердження своїх доводів позивач посилається на матеріали пенсійної справи та розрахунок пенсії від 18.06.2007, з яких, на його переконання, вбачається факт встановлення та виплати зазначених надбавок і доплат.
Відтак, позивач вважає протиправною відмову відповідача, викладену в листі від 28.08.2025 №3-219/75/21-170, щодо виготовлення та направлення оновленої довідки. На його думку, при визначенні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії повинні враховуватися всі складові грошового забезпечення, передбачені статтею 43 Закону України №2262-ХІІ, включаючи щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії.
2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Заперечуючи проти позову зазначив, що на виконання заяви позивача від 21.07.2025 підготовлено та направлено до органу Пенсійного фонду довідку від 01.08.2025 №75/23/15/21-85 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії.
Звертав увагу суду на те, що до довідки включено всі складові грошового забезпечення, які були передбачені законодавством та фактично виплачувалися військовослужбовцям Служби безпеки України за відповідною посадою станом на 05.03.2019, а саме: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років, надбавку за особливості проходження служби, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, та премію.
На обґрунтування своєї позиції відповідач посилався на положення статей 43 та 63 Закону України №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, зазначаючи, що при перерахунку пенсії враховуються лише ті додаткові види грошового забезпечення, які встановлені законодавством і виплачувалися на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідач стверджував, що надбавка за аналітичну роботу, надбавка за безперервну службу, надбавка за особливо важливі завдання та надбавка за виконання спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки станом на 05.03.2019 законодавством не були передбачені для військовослужбовців чинної служби, не виплачувалися та фактично були скасовані.
У зв`язку з цим, на його думку, такі виплати не підлягали включенню до довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до абзацу сьомого пункту 5 Порядку №45.
Відповідач також зазначав, що довідка складена відповідно до вимог чинного законодавства, а тому підстав для її зміни або видачі нової довідки із включенням спірних надбавок та в інших розмірах премії і доплати не було, відтак просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ.
1. Ухвалою суду прийнято до свого провадження адміністративну справу та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження без повідомленням (виклику) сторін за наявними в справі матеріалами.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.
1. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
2. 21.07.2025 позивач звернувся до Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області із заявою про підготовку та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для проведення перерахунку пенсії.
3. На виконання зазначеної заяви відповідачем складено довідку від 01.08.2025 №75/23/75/21-85 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії та направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Згідно із зазначеною довідкою, до складу грошового забезпечення включено посадовий оклад у розмірі 5360,00 грн, оклад за військовим званням 1340,00 грн, надбавку за вислугу років (35 %), надбавку за особливості проходження служби (42 %), надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15 %), доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5 %), а також премію (10 %).
4. Позивач 08.08.2025 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив видати нову довідку з урахуванням надбавки за аналітичну роботу, надбавки за безперервну службу, надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за виконання спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки, а також із зазначенням доплати за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, у розмірі 10 % та премії у розмірі 33,3 %.
5. Листом від 28.08.2025 №3-219/75/21-170 відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для оформлення та направлення до органу Пенсійного фонду нової довідки із включенням інших видів грошового забезпечення та в інших розмірах.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 (далі Закон №2011-XII), держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.
Частиною другою статті 9 Закону №2011-XII визначено, що до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до ч.3 ст.9 Закону №2011-XII, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
2.Згідно ч.1 ст.43 Закону №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
За змістом ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
3. 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з: посадового окладу; окладу за військовим (спеціальним) званням; щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії); одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
4. 13.02.2008 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок №45, пунктом першим якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
5. 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі Постанова №103), пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно Закону №2262-ХІІдо 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови №704.
Цією постановою також було внесено зміни до Порядку №45.
Абзацом першим пункту 5 Порядку №45 (в редакції Постанови №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються лише такі види грошового забезпечення, як : посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому, у Додатку 2 до Порядку №45 містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції, і в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
6. Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з 05.03.2019 (дня набрання законної сили рішенням по справі №826/3858/18) діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас, алгоритм дій, який повинен вчинятися, зокрема відповідачем, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
7. Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення п.3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Тобто, саме на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку №45.
8. Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-XII врегульовано Порядком, затвердженим постановою ПФУ №3-1 від 30.01.2007 (з подальшими змінами і доповненнями) (далі Порядок №3-1).
Відповідно до п.24 Порядку №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІуповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.
З матеріалів справи судом встановлено, 21.07.2025 позивач звернувся до Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області із заявою про підготовку та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для проведення перерахунку пенсії.
На виконання зазначеної заяви відповідачем складено довідку від 01.08.2025 №75/23/75/21-85 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії та направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Згідно із зазначеною довідкою до складу грошового забезпечення включено посадовий оклад у розмірі 5360,00 грн, оклад за військовим званням 1340,00 грн, надбавку за вислугу років (35 %), надбавку за особливості проходження служби (42 %), надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15 %), доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5 %), а також премію (10 %).
Однак, позивач не погоджується з розмірами окремих видів додаткового грошового забезпечення, зокрема, 08.08.2025 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив видати нову довідку з урахуванням надбавки за аналітичну роботу, надбавки за безперервну службу, надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за виконання спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки, а також із зазначенням доплати за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, у розмірі 10 % та премії у розмірі 33,3 %.
9. При цьому суд звертає увагу на те, що як вже було зазначено вище, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, Постановою №704 встановлено такі додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абз.4 п.п.1 п.5 Постанови №704).
Водночас суд зазначає, що оскільки підставою для надання довідки для перерахунку пенсії позивача стало рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, для перерахунку пенсії слід брати за основу розміри грошового забезпечення діючого військовослужбовця за аналогічною посадою на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Право на перерахунок пенсії у позивача виникло 05.03.2019, а тому за основу для визначення розміру його грошового забезпечення має бути взяте грошове забезпечення діючого військовослужбовця за аналогічною посадою станом на 05.03.2019, що і було реалізовано шляхом видачі довідки про розмір грошового забезпечення.
Таким чином, відсутні підстави для виготовлення відповідачем оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача.
Отже проаналізувавши наведене вище в сукупності, суд дійшов висновку про те, що в даному випадку потрібно враховувати складові грошового забезпечення з аналогічною посадою станом на дату виникнення права на перерахунок пенсії позивача, зокрема, станом на 05.03.2019.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що відсутні підстави для оформлення та видачі УСБУ оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з обов`язковим зазначенням в ній відсоткової надбавки за особливо важливі завдання 12%, відсоткової надбавки за аналітичну роботу - 10%, відсоткової надбавки за безперервну службу - 50%, відсоткової надбавки за виконання спеціальних завдань із забезпеченням державної безпеки - 13%, доплату за співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі 10% та премії 33,3%.
10. За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, що не підлягають до задоволення.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
1. Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
2. Зважаючи на те, що у задоволенні позовних вимог відмовлено, тому відсутні правові підстави для розподілу судових витрат зі сплати судового збору.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - відмовити повністю.
2. Розподіл судових витрат не здійснюється.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 );
Відповідач - Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області (вул. Шевченка Тараса, 1А, м. Чернівці, 58001, код ЄДРПОУ: 20001786).
Суддя О.В. Боднарюк