Решение № 136706642, 21.05.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата принятия
21.05.2026
Номер дела
420/41568/25
Номер документа
136706642
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/41568/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., за участю секретаря судового засідання Гур`євої К.І., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Харківського національного університету внутрішніх справ (місцезнаходження: 61080, м. Харків, пр. Ландау Льва, буд. 27; код ЄДРПОУ 08571096), Головного управління Національної поліції в Одеській області (місцезнаходження: 65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15-А; код ЄДРПОУ 40108740), Пенсійного фонду України (місцезнаходження: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 9; код ЄДРПОУ 00035323) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Харківського національного університету внутрішніх справ (місцезнаходження: 61080, м. Харків, пр. Ландау Льва, буд. 27; код ЄДРПОУ 08571096), Головного управління Національної поліції в Одеській області (місцезнаходження: 65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15-А; код ЄДРПОУ 40108740), Пенсійного фонду України (місцезнаходження: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 9; код ЄДРПОУ 00035323), в якій позивач просить:

зобов`язати Харківсьвський національний університет внутрішніх справ направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби/навчанні в Харківському національному університеті внутрішніх справ з 15.08.2009 року по 15.06.2013 року відповідно до інформації, викладеної в Довідці Харківського національного університету внутрішніх справ №24/1033 від 10.07.2025 року;

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Національної поліції в Одеській області оформлене листом «Про надання відповіді» №256335-2025 від 14.11.2025 року (614318), яким відмовлено ОСОБА_1 у направлення органам Пенсійного фонду України інформації у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески;

зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області:

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіт про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ в Одеській області в червня 2013 року по жовтень 2015 року відповідно до інформації, викладеної в Архівній довідці про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески №2059 від 03.09.2025 року;

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області в 2015-2016 роках, а саме за наступні періоди:

листопад 2015 року, сума грошового забезпечення 3200,00 грн.;

грудень 2015 року, сума грошового забезпечення 5080,00 грн.;

січень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.;

лютий 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.;

березень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.;

квітень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.;

травень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.;

зобов`язати Пенсійний фонду України внести звіни до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_2 , а саме:

за період служби/навчання в Харківському національному університеті внутрішніх справ з 15.08.2009 року по 15.06.2013 року відповідно до інформації, викладеної в Довідці Харківського національного університету внутрішніх справ №24/1033 від 10.07.2025 року;

за період служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ в Одеській області з червня 2013 року по жовтень 2015 року відповідно до інформації, викладеної в Архівній довідці про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески №2059 від 03.09.2025 року;

за період служби в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області в 2015-2016 роках, а саме за наступні періоди: листопад 2015 року, сума грошового забезпечення 3200,00 грн.; листопад 2015 року, сума грошового забезпечення 3200,00 грн.; грудень 2015 року, сума грошового забезпечення 5080,00 грн.; січень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.; лютий 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.; березень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.; квітень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.; травень 2016 року, сума грошового забезпечення 4600,00 грн.

Ухвалою від 22.12.2025 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

25.12.2025 року (вх. №136456/25) позивачем до канцелярії суду подано заяву про приєднання до матеріалів справи письмових доказів.

01.01.2026 року (вх. №ЕС/55/26) відповідачем до канцелярії суду подано відзив на позов.

06.01.2026 року (вх. №ЕС2138/26) позивачем до канцелярії суду подано відповідь на відзив.

07.01.2026 року (вх. №ЕС/2368/26) відповідачем до канцелярії суду подано відзив на позов.

12.01.2026 року (вх. №ЕС/4537/26) позивачем до канцелярії суду подані заперечення на відповідь на відзив.

29.01.2026 року (вх. №ЕС/11008/26) відповідачем до канцелярії суду подано відзив на позов.

04.02.2026 року (вх. №ЕС/12316/26) позивачем до канцелярії суду подано відповідь на відзив.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач з 01.09.2009 року по 15.06.2013 року проходила службу курсантом в Харківському національному університеті внутрішніх справ, відповідно до диплому серії та номеру НОМЕР_2 .

З 17.06.2013 року по 07.11.2015 року позивач проходив службу в Головному управлінні МВС України в Одеській області.

З 07.11.2015 року по 07.09.2022 року позивач проходила службу в Головному правлінні Національної поліції в Одеській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області №1499 о/с «По особовому складу» від 07.09.2022 року позивач звільнений зі служби в поліції за власним бажанням.

В подальшому, позивачем були виявлені невірні відомості за формами ОК-5 та ОК-7, зокрема відомості не відповідають дійсному трудовому стажу/послужному список, та у довідках відсутні відомості про нарахування, виплати та суми страхових внесків під час навчання позивача в Харківському національному університету внутрішніх справ. Також, у вказаних довідках відсутні відомості про нарахування, виплати та суми страхових внесків під час проходження позивачем служби в Головному управлінні МВС України в Одеській області, та частково у Головному управлінні Національної поліції в Одеській області.

Від відповідачів надійшли відзиви на позовну заяву, в яких, в обґрунтування правової позиції, зазначено, що останні діяли у межах наданих їм повноважень, відповідно до Закону, та у спосіб і в порядку визначеному ним, у зв`язку з чим, просили суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

За правилами предметної підсудності встановленими ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч. 1).

За таких обставин суд дійшов висновку про підсудність позовної заяви ОСОБА_1 Одеському окружному адміністративному суду.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 01.09.2009 року по 15.06.2013 року проходила службу курсантом в Харківському національному університеті внутрішніх справ, відповідно до диплому серії та номеру НОМЕР_2 .

З 17.06.2013 року по 07.11.2015 року позивач проходив службу в Головному управлінні МВС України в Одеській області.

З 07.11.2015 року по 07.09.2022 року позивач проходила службу в Головному правлінні Національної поліції в Одеській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області №1499 о/с «По особовому складу» від 07.09.2022 року позивач звільнений зі служби в поліції за власним бажанням.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Преамбулою Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування2 (далі - Закон №1058) встановлено, що цей закон розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «;Про військовий обов`язок і військову службу» (пункт 11 статті 11 Закону №1058-IV).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 24 Закону №1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Відповідно до ст. 14-1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов`язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.

Порядок внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру визначено нормами Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1.

Разом з цим, відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, зі змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441, подання до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відомостей про нарахування заробітку (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам страхувальниками, які нараховують та сплачують єдиний соціальний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу, в розрізі кожної застрахованої особи у звітному місяці, передбачено за період з 01 червня 2016 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2018 №2148-VІІІ (далі - Закон №2148 - VІІІ) пункт 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону №1058 викладено в наступній редакції: «зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2006 року проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів Державного бюджету України2.

Протягом п`яти років з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення відповідно до законодавства, до Пенсійного фонду подаються, у разі їх відсутності, персоніфіковані відомості про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, поліцейським, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.08.2019 №770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» (далі - Порядок № 770).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 770 подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 01.07.2000 по 31.12.2016, необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським, відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб на підставі інформації з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формами № 8 ДР і № 1 ДФ, які ДФС передає Пенсійному фонду України в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, встановленому Пенсійним фондом України та ДФС. При цьому Пенсійний фонд України обчислює щомісячні суми грошового забезпечення, виходячи із середнього розміру сум доходу квартальної звітності за формами № 8 ДР і № 1 ДФ за період, за який подано інформацію.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 770, у разі відсутності інформації з податкового розрахунку сум доходу відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться територіальними органами Пенсійного фонду України до реєстру застрахованих осіб на підставі поданого військовими частинами чи органами, які виплачують (виплачували) грошове забезпечення (далі - страхувальники), або подаються органами, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи), до територіальних органів Пенсійного фонду України у вигляді звіту за формою згідно з додатком.

Страхувальники або уповноважені органи подають звіт до територіальних органів Пенсійного фонду України у такі строки: за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2003 р. - не пізніше ніж 1 грудня 2019 р.; за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2007 р. - не пізніше ніж 1 травня 2020 р.; за період з 1 січня 2008 р. по 31 грудня 2011 р. - не пізніше ніж 1 жовтня 2020 р.; за період з 1 січня 2012 р. по 31 грудня 2015 р. - не пізніше ніж 1 жовтня 2021 р.; за період з 1 січня 2015 р. по 31 грудня 2016 р. - не пізніше ніж 11 жовтня 2022 року.

Кінцеві строки подання страхувальниками або уповноваженими органами звіту до територіальних органів Пенсійного фонду України, зазначені у цьому пункті, можуть бути змінені відповідними державними органами за погодженням з Пенсійним фондом України, але не пізніше ніж до 11 жовтня 2022 року.

Для формування звіту страхувальники або уповноважені органи та територіальні органи Пенсійного фонду України можуть обмінюватися інформацією на паперових та магнітних (електронних) носіях. При цьому територіальні органи Пенсійного фонду України аналізують отриману від страхувальників та уповноважених органів інформацію, додають інформацію, наявну в Пенсійному фонді України, та повертають таку інформацію до страхувальників або уповноважених органів для заповнення та подання звіту.

Надання Державною податковою службою України Пенсійному фонду України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суму виплаченого доходу, необхідну для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським визначає Порядок, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 08.04.2021 №205, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2021 року за № 553/36175, який вступив в дію з 07.05.2021 (далі- Порядок № 205).

Так, в розділі ІІІ Порядку № 205 визначено, що Пенсійний фонд України формує та подає до Державної податкової служби України запити на отримання інформації про суми виплачених доходів (п.1). Пенсійний фонд України надає в електронному вигляді запити в розрізі страхувальників або застрахованих осіб (п.2). Запит, що надається в розрізі застрахованих осіб, формується щодо однієї або декількох застрахованих осіб та обов`язково має містити такі відомості: реєстраційний номер та дату (число, місяць, рік) запиту; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті громадянина України) застрахованої особи; прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) застрахованої особи період, за який запитується інформація; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), посада уповноваженої особи, яка засвідчує запит; підстава подання запиту (п. 3).

Пунктом 5 Порядку № 205 визначено, що Державна податкова служба України забезпечує обробку запитів та надає відповіді на запити Пенсійного фонду України протягом трьох робочих днів з дня їх отримання.

Відповідь на запит може містити такі відомості (п.6): реєстраційний номер (відповідає номеру запиту, на який надається відповідь) та дату (число, місяць, рік) відповіді на запит; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку у паспорті громадянина України) (за наявності); код згідно з ЄДРПОУ страхувальника; результат обробки запиту.

Якщо в Державному реєстрі наявна інформація про доходи за запитуваний період, відповідь на запит містить такі відомості: суму доходу, нарахованого фізичній особі податковим агентом, у розрізі джерел і ознак доходу; період, за який надається інформація (поквартально).

Пунктом 7 Порядку № 205 визначено, що інформація з Державного реєстру не надається, якщо: інформація про податкового агента та сума доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб податковим агентом, у Державному реєстрі відсутня; не заповнено або некоректно заповнено поля, обов`язкові для заповнення; реквізити, зазначені у запиті, зокрема реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України, прізвище, ім`я, по батькові не відповідають інформації, яка наявна в Державному реєстрі; запит містить більше одного запису стосовно однієї застрахованої особи; неправильно зазначено період, за який запитується інформація.

З наведеного вбачається, що обов`язок у органів, які виплачують (виплачували) грошове забезпечення (далі - страхувальники) на подання звіту до територіальних органів Пенсійного фонду України виникає лише тоді, якщо така інформація відсутня в податковій службі. За наявності такої інформація передається на центральному рівні до Пенсійного фонду України.

Для отримання такої інформації, у відповідності до Порядку № 205, Пенсійний фонд України повинен сформувати та подати до Державної податкової служби України запит на отримання інформації про суми виплачених доходів.

Тільки в тому випадку, якщо інформація про податкового агента та сума доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб податковим агентом, у Державному реєстрі буде відсутня, лише тоді у страхувальника виникне обов`язок подати вказану інформацію у вигляді звіту до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Відомостей щодо направлення Пенсійним органом відповідних запитів до Державної податкової служби України, недостатності даних та направлення запиту до страхувальника матеріали справи не містять.

Тому з огляду на викладене, а також метою ефективного захисту порушеного права позивача заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у такий належний спосіб: зобов`язати Харківсьвський національний університет внутрішніх справ направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби/навчанні в Харківському національному університеті внутрішніх справ з 15.08.2009 року по 15.06.2013 року відповідно до інформації, викладеної в Довідці Харківського національного університету внутрішніх справ №24/1033 від 10.07.2025 року;

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Національної поліції в Одеській області оформлене листом «Про надання відповіді» №256335-2025 від 14.11.2025 року (614318), яким відмовлено ОСОБА_1 у направлення органам Пенсійного фонду України інформації у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески;

зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області:

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіт про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ в Одеській області в червня 2013 року по жовтень 2015 року відповідно до інформації, викладеної в Архівній довідці про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески №2059 від 03.09.2025 року;

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області в 2015-2016 роках, а саме за період листопад 2015 року по травень 2016 року.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем законність оскаржуваних дій не доведена, а його доводи суд відхиляє з вищенаведених мотивів.

При цьому, суд відмовляє у задоволенні вимог позову щодо зобов`язання Пенсійного фонду України внести звіни до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_2 , оскільки відповідні звіти ним не отримані, отже такі вимоги є передчасними.

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню частково.

Частиною другою ст.9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно ч.ч.1, 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Відтак, враховуючи, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, слід стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача судовий збір у розмірі 968,96 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Харківського національного університету внутрішніх справ (місцезнаходження: 61080, м. Харків, пр. Ландау Льва, буд. 27; код ЄДРПОУ 08571096), Головного управління Національної поліції в Одеській області (місцезнаходження: 65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15-А; код ЄДРПОУ 40108740), Пенсійного фонду України (місцезнаходження: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 9; код ЄДРПОУ 00035323) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов`язати Харківсьвський національний університет внутрішніх справ направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби/навчанні в Харківському національному університеті внутрішніх справ з 15.08.2009 року по 15.06.2013 року відповідно до інформації, викладеної в Довідці Харківського національного університету внутрішніх справ №24/1033 від 10.07.2025 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Національної поліції в Одеській області оформлене листом «Про надання відповіді» №256335-2025 від 14.11.2025 року (614318), яким відмовлено ОСОБА_1 у направлення органам Пенсійного фонду України інформації у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області:

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіт про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ в Одеській області в червня 2013 року по жовтень 2015 року відповідно до інформації, викладеної в Архівній довідці про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески №2059 від 03.09.2025 року;

направити органам Пенсійного фонду України інформацію у вигляді звіту про суми виплаченого грошового забезпечення та страхові внески щодо ОСОБА_2 за період служби в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області в 2015-2016 роках, а саме за період листопад 2015 року по травень 2016 року.

Стягнути з Харківського національного університету внутрішніх справ (код ЄДРПОУ 08571096) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі 484,48 грн. (дев`ятсот шістдесят вісім грн. 96 коп.).

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі 484,48 грн. (дев`ятсот шістдесят вісім грн. 96 коп.).

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів в порядку приписів ст. 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили згідно з приписами ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 21.05.2026 р.

Суддя О.М. Тарасишина