Єдиний державний реєстр судових рішень
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
12.05.2026
Справа № 497/857/26
Провадження № 3/497/265/26
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.05.2026 року м.Болград
Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева Світлана Володимирівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болград матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Криничне, Болградського району, Одеської області, громадянина України, займає посаду голови СК "РАВК "Ялпуг", зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Центральним РВ ОМУ УМВС України в Одеській області від 13.10.1995 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
За період перевірки з 01.07.2019 по 30.09.2026 року головою СК "РАВК "Ялпуг" ОСОБА_1 було порушено порядок ведення податкового обліку, а саме:
1)п. 2971.1. ст. 2971 п. 381.1.1, п. 381.1.2 ст. 381 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-УІ (із змінами та доповненнями), пункту 74 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено суму єдиного податку 4 групи за перевіряємий період на загальну суму 34743,57 грн, в т.ч.: на 2023 рік у сумі 4710,16 грн, на 2024 рік у сумі 4710,16 грн, на 2025 рік у сумі 25323,25 грн.
2)п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (із змінами та доповненнями в результаті чого занижено податкові зобов`язання з податку на додану вартість всього в розмірі 138 076 грн, у тому числі за листопад 2019 року у сумі 138076 грн.
3) п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями) СК «РАВК «ЯЛПУГ» допущені випадки відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН на загальну суму ПДВ «-» 287417 грн.
4) п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ (із змінами та доповненнями) та п. 8.4 розділу VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами та доповненнями), станом на кінець перевірки поставлено на облік у контролюючому органі, шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП рухомого та нерухомого майна, об`єкти оподаткування, або об`єкти пов`язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність з порушенням 10 денного терміну реєстрації у кількості - 3 одиниці.
5) п.п .47.1.3 п. 47.1 ст. 47, ст. 51, п. 176.2 ст. 176 Кодексу, Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» із змінами та доповненнями, у результаті не вірного відображення у Розрахунку сум нарахованого (сплаченого) доходу та сум нарахованого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб та військового збору при нарахуванні доходів фізичним особам платникам податків за IV квартал 2023 та березень 2025 року;
6) п. 57.1 ст. 57, п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.4, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п. 171.2 ст. 171, пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Кодексу встановлено, що СК «РАВК «ЯЛПУГ» у результаті не нарахування та неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті заробітної плати у сумі 1099,56 грн, у тому числі за грудень 2023 року на 146,88 грн, березень 2025 року на 952,68 гривень.
7) п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення», п. 57.1 ст. 57, п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.4, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п. 171.2 ст. 171, пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Кодексу, у результаті ненарахування та неутримання військового збору при виплаті заробітної плати у розмірі 276,87 грн у тому числі за грудень 2023 року - 12,24 грн, березень 2025 року - 264,63 грн;
8) п. 1 ч.І ст. 4, п. 1 ч. 2 ст. 6, п. 1 ч. 1 ст. 7, абз.1 ч. 5 ст. 8 Закону №2464-УІ, у результаті не нарахування єдиного внеску при виплаті заробітної плати на загальну суму 1343,90 грн, у тому числі за грудень 2023 рік - 179,51 грн, березень 2025 рік - 1164,39 гривень. що підтверджується актом перевірки від 26.02.2026 року №7258/15-32-07-03-20.
За даним фактом головним державним інспектором відділу позапланових перевірок ризикових платників та аналізу податкової інформації управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Хаджиміті Олесею Янівною відносно ОСОБА_1 - голови СК "РАВК "Ялпуг" складено 20.03.2026 року адміністративний протокол згідно ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, причини неявки не повідомив. Про час та дату розгляду матеріалів суд повідомляв особу згідно вимог чинного законодавства шляхом надіслання судової повістки-виклику (а.с.16). До суду повернулись обидва поштових рекомендованих повідомлення з відміткою про отримання судових повісток (а.с.17).
Вивчивши матеріали справи, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи про адміністративне правопорушення, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Статтею 7 КУпАП врегульовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З огляду на встановлене, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1);
- копія наказу про призначення голови кооперативу (а.с.2),
- актом фактичної перевірки від 26.02.2026 року №7258/15-32-07-03-20 (а.с.8-11);
- відомості з державного реєстру фізичних осіб... від 12.03.2026 року (а.с.5-7);
- копією паспорта громадянина України на ім?я ОСОБА_1 (а.с.3-4).
На підставі зазначеного, приходжу до висновку про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч.1 КУпАП.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суддя враховує суспільнонебезпечний характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне притягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з накладенням на дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку. що необхідним та достатнім є видом адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу в межах санкції статті, яка інкримінована особі.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення суду (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення виплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" , у разі ухвалення судом заяви про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, сплачує судовий збір за ставкою 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 9-11, 33, 40-1, 163-1, 221, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170.00 гривень (сто сімдесят гривень).
Реквізити для сплати штрафу:
Криничненська громада:
отримувач коштів ГУК в Одеській області/с. Криничне/21081100
код за ЄДРПОУ 37607526
банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
код банку отримувача: 899998
рахунок отримувача: UA06899998031306106000015660
код класифікації доходів бюджету 21081100
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення (ч.1 ст.307 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в сумі 665.60 гривень (шістсот шістдесят п?ять гривень 60 копійок).
Реквізити для сплати судового збору:
отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код за ЄДРПОУ 37993783
банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області, який виніс постанову.
Суддя: С.В.Кодінцева