Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/40382/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2026 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КУБОМЕТР-ЮГ" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КУБОМЕТР-ЮГ" до Головного управління ДПС в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 61848/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 678 188 грн., з яких 616 535 грн. за податковим зобов`язанням, 61 653 грн. за штрафними (фінансовими санкціями).
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 61852/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 725 957 грн.
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 61853/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким встановлено відсутність складення та реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК України, податкових накладних / розрахунків коригування на суму ПДВ 903 648 грн., у зв`язку із чим, накладено штраф у розмірі 3 400 грн.
Ухвалою суду від 08.12.2025 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 16.12.2025 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 12.01.2026.
Судове засідання, призначене на 12.01.2026 перенесено на 28.01.2026 у зв`язку з перебування головуючого судді у відпустці.
28.01.2026 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 17.02.2026.
Протокольною ухвалою від 17.02.2026 року оголошено перерву у судовому засідання, у зв`язку з оголошенням повітряної тривоги у м. Одеса. Наступне судове засідання призначено на 02.03.2026 року.
Протокольною ухвалою від 02.03.2026 року оголошено перерву у судовому засідання, для підготовки до судових дебатів до 09.03.2026 року.
09.03.2026 продовжено розгляд справи в порядку письмового провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що обов`язковою умовою для отримання права на оподаткування операцій з послуг перевезення вантажу за нульовою ставкою згідно пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України, є зокрема, факт здійснення саме міжнародного перевезення вантажу та складання на таке перевезення міжнародної товарно-супровідної накладної (CMR), яка містить інформацію, передбачену ст. 6 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів. В даному випадку, усі обов`язкові реквізити, необхідні для ідентифікації господарської операції, наявні в CMR, а тому підстав для оподаткування транспортних послуг за ставкою 20 %, немає. Наданими до перевірки первинними документами підтверджується надання ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» транспортних послуг з міжнародного перевезення вантажу ПП «ЮНІС-ТЕП», ТОВ «ВАЛЕРІ» та ТОВ «Агрохімтехнолоджі», що згідно пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України, обліковується за нульовою ставкою ПДВ. А тому, у Позивача був відсутній обов`язок відносити суму ПДВ 61 878,0 грн. за даними операціями до податкових зобов`язань з ПДВ по рядку 1.1. декларацій з ПДВ «операції, що оподатковуються за основною ставкою». Також, первинною документацією підтверджується придбання Позивачем в перевіряємому періоді (2023-2025 р.р.) товару з номенклатурою «Блок газобетонний» та його реалізація (використання в господарській діяльності). Також, ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» був придбаний та реалізований товар з кодом 6810 в своїй господарській діяльності, а тому у Позивача був відсутній обов`язок включати суму ПДВ за даними господарськими операціями до податкових зобов`язань з податку на додатку вартість. При цьому, в даному випадку, ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» використало придбані ТМЦ у своїй господарській діяльності, що підтверджується первинними документами, а тому не повинно було реєструвати податкові накладні по операціям, визначеним п. 198.5 ст. 198 ПКУ.
31.12.2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов відзив, в якому відповідач не погоджується з викладеними у позовній заяві підставами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне. ГУ ДПС в Одеській області вказує, що на порушення п.44.1, 44.6 ст.44, п. 185.1 ст. 185, п.187.1 ст.187, п.п. 195.1.3. п. 195.1 ст.195 ПКУ, за даними перевірки сума податкових зобов`язань з ПДВ по рядку 1.1. декларацій з ПДВ «операції, що оподатковуються за основною ставкою» занижена на 61 878,0 грн, у т.ч. за серпень 2024 року на 20 695,0 грн, за жовтень 2024 року на суму 20 350,0 грн, за червень 2025 року на суму 20 833,0 грн. Перевіркою встановлено, що на адресу ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» протягом перевіряємого періоду постачальниками виписано та зареєстровано на території України податкові накладні з кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 6810119000. Крім того, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних та видаткових накладних ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» здійснював придбання наступних товарів з кодом 6810: «пустотна плита з напруженого бетону» у кількості 165,62 кв.м , «плита покриття залізобетонна ПП 10-1» у кількості 5 шт, «плита покриття залізобетонна ПП 10-2» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя з дном КС 1/0.9» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя КС 1/0.6» у кількості 4 шт, «кільце для колодязя КС 1/0.9» у кількості 14 шт, «кільце для колодязя КС 2/0,9» у кількості 2 шт всього на загальну суму 182 497,0 грн, в т.ч. ПДВ 30416,0 грн. Реєстрацію податкових накладних на операції з реалізації товару з кодом 6810, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» у перевіряємому періоді не здійснювало. Таким чином, на порушення п. 198.5 ст.198, п. 201.1, 201.7, 201.10 ст.201 ПКУ із змінами та доповненнями, Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за N 137/28267 із змінами та доповненнями, сума податкових зобов`язань з ПДВ за результатами перевірки збільшується на загальну суму 2 344 558 грн, у т.ч. : грудень 2023 року у сумі 636 947 грн, грудень 2024 року у сумі 803 963 грн, серпень 2025 у сумі 903 648 гривень. Також, на порушення п. 198.5 ст.198, п.201.10 ст.201 ПКУ підприємством занижено суму податкових зобов`язань з ПДВ у сумі 2 344 558 грн, у т.ч. : грудень 2023 року у сумі 636 947 грн, грудень 2024 року у сумі 803 963 грн, серпень 2025 у сумі 903 648 гривень та не виписано, не зареєструвано податкові накладні на загальну суму ПДВ 2 344 558 грн, у т.ч. : грудень 2023 року у сумі 636 947 грн, грудень 2024 року у сумі 803 963 грн, серпень 2025 у сумі 903 648 гривень від операцій з використання ТМЦ не в межах господарської діяльності у вказаних періодах. Перевіркою встановлено завищення рядку 16.1 Декларації за липень 2025р. в результаті порушень, зазначених в розділі 3.1 Акту перевірки.., але висновки щодо встановлених порушень будуть зроблені при здійсненні комплексної перевірки, яка буде охоплювати період з 01.06.2023 року. Перевіркою достовірності і правильності визначення та врахування при розрахунку показника рядка 19 Декларацій «Від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 17 - рядок 9 декларації) (позитивне значення) за серпень 2025 року в результаті порушень, наведених у розділі 3.1 даного акту перевірки, встановлено завищення суми від`ємного значення з податку на додану вартість- рядка 19 Декларацій «Від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 17 рядок 9 декларації) за серпень 2025 року на суму 725 957грн Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період виникнення відємного значення ПДВ за серпень 2025 року, встановлено його заниження всього у сумі 1 680 477 грн, у тому числі за грудень 2023 року у сумі 490 595 грн, за січень 2024 у сумі 5 403 грн, за січень 2025 року у сумі 543 499 грн, за березень 2025 року у сумі 24 445 грн, за серпень 2025 року у сумі 616 535 грн, за рахунок порушення ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» п.44.1, 44.6 ст.44, п. 185.1 ст. 185, п.187.1 ст.187, п.п. 195.1.3. п. 195.1 ст.195, 198.5, ст.198 ПКУ (зі змінами), що детально описано у п.3.1 акту перевірки. Контролюючий орган вважає, що податкові повідомлення-рішення винесені без порушення чинного законодавства, отже позовні вимоги не підлягають задоволенню.
06.01.2026 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в яких позивач зазначає, листом № 14/10 від 14.10.2025 року Позивач надавав на запити контролюючого органу № 1 та № 2 від 13.10.2025 року усі запитувані документи, в т.ч. оригінали договорів міжнародного перевезення, акти, заявки та CMR до них, обороти по бухгалтерському рахунку 631, договори поставки, ВН, акти наданих послуг, тощо. При цьому, протиправне винесення податковим органом оскаржуваних податкових повідомлень-рішень становить втручання у мирне володіння майном суб`єкта господарювання, що порушує статтю 1 Першого протоколу до Конвенції.
02.03.2026 року від від представника позивача надійшли письмові пояснення, в яких зазначено, що у позивача не було можливості здійснити коригування ПН в межах строку, встановленого законом. В іншому ж випадку, така зміна поза межами строків, мала б наслідком накладення штрафних санкцій. Після проведення перевірки, постачання товару «блоків газобетону» здійснюється взагалі за коротким кодом, що складається лише з чотирьох цифр « 6810». Подальший продаж та відвантаження товару відбувається також за тим самим кодом « 6810». Під час проведення перевірки, податковими інспекторами здійснювалося обстеження даного складу та перевірялися документи, підтверджуючі його використання ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ». Жодних зауважень та питань з цього приводу не виникало, про що зазначено в самому Акті перевірки. Термін оренди складу, визначений п. 3.1. Договору, закінчується з моменту повернення Об`єкта оренди уповноваженими представниками Сторін на підставі Акту приймання-передачі. Крім того, з метою продовження строку оренди вказаного приміщення до 31.12.2026 року, Сторонами договору були укладені додаткові угоди № 1 від 25.12.2022 року та № 2 від 10.12.2025 року.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
На підставі направлень, виданих Головним управлінням ДПС в Одеській області від 13.10.2025 № 20086/15-32-07-02-13 головним державним інспектором відділу перевірок у сфері торгівлі, послуг та інших галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Скалозуб Маргаритою Анатолівною, та від 13.10.2025 № 20087/15-32-07-02-13 головним державним інспектором відділу перевірок у сфері торгівлі, послуг та інших галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Велеменчук Софією Анатоліївною, відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, п.п. 69.35-1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, та наказу Головного управління ДПС в Одеській області від 09.09.2025 № 9445-п «Про проведення відповідно до п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» (податковий номер 40997814)», було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2025 року у податковій декларації з податку на додану вартість від 19.09.2025 № 9286859611 (далі Декларація) від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах.
Перевірка проводилась з 13.10.2025 по 21.10.2025.
За результатами податкової перевірки, Головним управлінням ДПС в Одеській області був складений Акт № 57511/15-32-07-02-15 від 28.10.2025 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ», код за ЄДРПОУ 40997814 щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2025 року від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах», у висновках якого встановлено порушення:
п. 44.1, 44.6 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст.187, п.п. 195.1.3. п. 195.1 ст.195, п. 198.5, ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (показник рядка 21 Декларації) за серпень 2025 року на 725 957 грн.
п. 44.1, 44.6 ст.44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п.п. 195.1.3. п. 195.1 ст. 195, п. 198.5, ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість що підлягає сплаті в бюджет на загальну суму 1 680 477 грн., у тому числі за грудень 2023 року у сумі 490 595 грн., за січень 2024 у сумі 5 403 грн., за січень 2025 року у сумі 543 499 грн., за березень 2025 року у сумі 24 445 грн., за серпень 2025 року у сумі 616 535 грн.
п. 198.5, ст. 198, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством не виписано та не зареєстровано податкові накладні на загальну суму ПДВ 2 344 558 грн., у т.ч.: грудень 2023 року у сумі 636 947 грн., грудень 2024 року у сумі 803 963 грн., серпень 2025 у сумі 903 648 грн. від операцій з використання ТМЦ не в межах господарської діяльності у вказаних періодах.
На підставі Акту 57511/15-32-07-02-15 від 28.10.2025 року, ГУ ДПС в Одеській області були прийняті податкові повідомлення-рішення:
№ 61848/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 678 188 грн., з яких 616 535 грн. за податковим зобов`язанням, 61 653 грн. за штрафними (фінансовими санкціями);
№ 61852/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 725 957 грн.;
№ 61853/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, яким встановлено відсутність складення та реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК України, податкових накладних / розрахунків коригування на суму ПДВ 903 648 грн., у зв`язку із чим, накладено штраф у розмірі 3 400 грн.
Не погодившись із вищезазначеними податковими повідомленнями-рішення, ТОВ "КУБОМЕТР-ЮГ" звернулось за судовим захистом із даним позовом.
Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс № 2755) (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пунктом 75.1 статті 75 Кодексу № 2755 контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальні перевірки проводяться контролюючими органами у межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Кодексу № 2755 документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Кодексу № 2755 документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, за наявності такої підстави - платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від`ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Згідно з підпунктом 20.1.2, підпунктами 20.1.4-20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Кодексу № 2755 контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право: для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов`язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом (пп. 20.1.2); проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення (пп. 20.1.4); отримувати безоплатно від платників податків, а також від Національного банку України, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених цим Кодексом, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку/небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб`єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (пп. 20.1.5); запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (пп. 20.1.6); вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки (пп. 20.1.9).
Згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755 господарська діяльність - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1статті 14 Кодексу № 2755).
Податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (підпункт 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755).
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Кодексу № 2755 податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Кодексу № 2755 для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно ст. 185 Кодексу № 2755, об`єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.
Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу № 2755 платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу). У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 статті 44 Кодексу № 2755, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов`язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).
Згідно із пунктами 85.2, 85.4, 85.6-85.8 статті 85 Кодексу № 2755 платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.
При проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Відповідний запит на отримання копій документів повинен бути поданий посадовою (службовою) особою контролюючого органу не пізніше ніж за п`ять робочих днів до дати закінчення перевірки.
У разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими (службовими) особами контролюючого органу, вручається під підпис платнику податків або його законному представнику. Якщо платник податків або його законний представник відмовляється від засвідчення опису або від підпису про отримання копії опису, то посадові (службові) особи контролюючого органу, які отримують копії, роблять відмітку про відмову від підпису.
Посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Згідно підпункту 16.1.5 статті 16 Кодексу № 2755 платник податків зобов`язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов`язаних із визначенням об`єктів оподаткування (податкових зобов`язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов`язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов`язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.
Системний аналіз вищенаведених законодавчих приписів свідчить про те, що право контролюючого органу на отримання у платника податків належним чином завірених копій первинних фінансово-господарських документів тощо кореспондується із обов`язком платника податків подати такі документи для перевірки.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року № 996-XIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (далі - Закон № 996).
Відповідно до статті 1 Закону № 996 первинний документ - це документ, що містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Згідно із ст.1 Закону № 996 господарська операція - це дія або подія, що викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства. Сфера дії Закону № 996 поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (стаття 2 Закону № 996). Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 996 фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік є обов`язковими видом обліку, що ведеться підприємством. За змістом частин першої та другої статті 9 Закону № 996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначено підпунктом 1.2 пункту 1 та підпунктом 2.1 пункту 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 (далі - Положення). Первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксуються та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення. Згідно з пунктом 2.4 Положення первинні документи (на паперових і машинолічильних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити; назва підприємства, установи. Від імені яких складений документи, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.
Відповідно до пункту 198.6. статті 198 Кодексу № 2755 не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до пп. б п. 198.1 ст. 198 Кодексу № 2755 право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів. Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Кодексу № 2755 датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг. Згідно з пунктом 189.1 статті 189 Кодексу № 2755 у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання. Якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях: що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 та місце постачання яких розташоване за межами митної території України; звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу № 2755, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197); що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; що не є господарською діяльністю платника податку, то, відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу № 2755, платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом № 2755 для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту). У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов`язань, що були нараховані відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Пункт 200.4 статті 200 ПК України передбачає, що при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Відповідно до абзацу «а» пп.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПК України операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні.
Такими документами можуть бути: авіаційна вантажна накладна; міжнародна автомобільна накладна (CMR); накладна СМГС (накладна УМВС) коносамент (Bill of Lading); накладна ЦІМ (СІМ); вантажа відомість (Cargo Manifest); інші документи, визначені законами України.
Судом встановлено, що контролюючий орган під час проведення перевірки встановив, що ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» здійснювало операції, що оподатковуються за нульовою ставкою, а саме - постачання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом за межи України. У перевіряємому періоді обсяг постачання послуг, що оподатковуються за нульовою ставкою дорівнює 6 540 881,0 гривень.
До перевірки надано Акти здачі-приймання робіт № 54 від 05.06.2025 про надання транспортних послуг з міжнародного перевезення вантажу з Туреччини до Дніпра на суму 125 000,0 грн, в т.ч. ПДВ 0 грн. Замовником є ПП «ЮНІС -ТЕП», код ЄДРПОУ 33667775, а Виконавцем ТОВ "КУБОМЕТР-ЮГ". До Акту надано CMR без №, відсутня печатка отримувача вантажу, назва та підпис отримувач вантажу. Договір та Замовлення до перевірки не надано;
До перевірки надано Договір на перевезення вантажу від 30.09.2024 № 287 з ТОВ «ВАЛЕРІ 2016», код ЄДРПОУ 43296559 - Експедитором, Акт здачі-приймання робіт № 63 від 08.10.2024 на суму 122 097,0 грн, в т.ч. ПДВ 0 грн, про надання транспортних послуг з міжнародного перевезення вантажу з Туреччини до Дніпра. Надано CMR № 00569 від 01.10.2024, у якій товар отримав ТОВ «КОРСА», код ЄДРПОУ 33005110, а у графі 2 «одержувач вантажу» вказано «UNEPA UKRAINE», при цьому даний контраген ТОВ «КОРСА» не зазначений в Договорі. Замовлення до цього Акту виконаних робіт не надавалось.
До перевірки надано копію Договору на перевезення вантажу від 06.08.2024 № 06 08/16 з ТОВ «АГРОХІМТЕХНОЛОДЖІ», код ЄДРПОУ 41896055 - Замовником, Акт здачі-приймання робіт № 49 від 20.08.2024 на суму 124 168,0 грн, в т.ч. ПДВ 0 грн, про надання транспортних послуг з міжнародного перевезення вантажу з Туреччини до Черкаси, надано CMR № 10331 від 08.08.2024, у якій товар отримав ОСОБА_1 , а у графі 2 «одержувач вантажу» вказано «Agrochemtechnology LLC», при цьому дана фізична особа, яка отримала вантаж не зазначена в Договорі. До перевірки надано копію Замовлення до цього Акту виконаних робіт, в якому у п. 7 зазначено «Відповідальна особа на місці вивантаження» Юрій Олексійович.
При цьому, ненадання вищевказаних документів підтверджується актом про ненадання документів в ході проведення документальної позапланової перевірки виїзної перевірки від 21.10.2025 № 8136/15-32-07-02-16.
Суд вважає безпідставними посилання представника позивача на те, що листом № 14/10 від 14.10.2025 року Позивач надавав на запити контролюючого органу усі запитувані документи, в т.ч. оригінали договорів міжнародного перевезення, акти, заявки та CMR до них, оскільки згідно вказаного листа слідує, що ТОВ "КУБОМЕТР-ЮГ" надано: 1) Папка сегрегатор 361 рахунку. Оригінали Договорів міжнародного перевезення, акти, заявки та СMP. 2) Папка сегрегатор 631 рахунку, Договори поставки (копії) та оригінали видаткових накладних та акти наданих послуг.
Будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження того, що серед папок, які надані посадовим особам контролюючого органу були наявні вищезазначені документи, суду не надано.
Крім того, оскільки надані міжнародні накладні (CMR) не містили всіх необхідних даних, в силу приписів абзацу «а» пп.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПК України у позивача були відсутні підстави для оподаткування операції з міжнародного перевезення за нульовою ставкою.
Також, з матеріалів справи вбачається та фактично не заперечує позивачем, що на адресу ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» протягом перевіряємого періоду постачальниками виписано та зареєстровано на території України податкові накладні з кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 6810119000.
ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» придбало товар з кодом постачальника-виробника та від постачальника, якій придбав у виробника, тобто цей код був присвоєний виробником вказаної продукції.
Згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних протягом перевіряємого періоду ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» не реєструвало податкових накладних на операції з реалізації товарів з кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 6810119000 та вищезазначеною номенклатурою. Крім того, у ході перевірки не надано видаткові накладні, виписані ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» на адресу покупців з наведеною номенклатурою товару.
Перевіркою встановлено реалізацію товару згідно видаткових накладних та реєстрацію податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з номенклатурою товару «Блоки газобетонні» та з зазначеним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 6810111000 на загальну суму 11 271 125,0 грн, сума ПДВ 2 254 225,0 гривень.
Згідно оборотів рахунку 281 «товар» станом на 31.08.2025 року залишок товару з номенклатурою «Блоки газобетонні» дорівнює 254,375 куб.м на суму 741 379,41 гривень.
Крім того, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних та видаткових накладних ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» здійснював придбання наступних товарів з кодом 6810: «пустотна плита з напруженого бетону» у кількості 165,62 кв.м , «плита покриття залізобетонна ПП 10-1» у кількості 5 шт, «плита покриття залізобетонна ПП 10-2» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя з дном КС 1/0.9» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя КС 1/0.6» у кількості 4 шт, «кільце для колодязя КС 1/0.9» у кількості 14 шт, «кільце для колодязя КС 2/0,9» у кількості 2 шт всього на загальну суму 182 497,0 грн, в т.ч. ПДВ 30416,0 грн.
Реєстрацію податкових накладних на операції з реалізації товару з кодом 6810, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних, ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» у перевіряємому періоді не здійснювало.
Станом на 31.08.2025 року за даними оборотно-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 281 «товар» наявні залишки наступного товару з кодом 6810: «плита покриття залізобетонна ПП 10-1» у кількості 5 шт, «плита покриття залізобетонна ПП 10-2» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя з дном КС 1/0.9» у кількості 3 шт, «кільце для колодязя КС 1/0.6» у кількості 4шт, «кільце для колодязя КС 1/0.9» у кількості 14 шт, «кільце для колодязя КС 2/0,9» у кількості 2 шт всього на загальну суму 56700,0 грн, в т.ч. ПДВ 9450,0 грн.
Таким чином, перевіркою ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» встановлено:
- товар, придбаний з кодом згідно з УКТ ЗЕД 6810119000 згідно видаткових накладних на загальну суму 14 835 529,0 грн, в т.ч. ПДВ 2 472 588 грн у кількості 4526,966 куб.м підприємством не був реалізований (детальна розшифровка придбання блоків газобетону в асортименті по періодам та в розрізі первинних документів надається у додатку № 3 до Акту перевірки). Станом на 31.08.2025 року за даними оборотно-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 281 «товар» залишок товару з номенклатурою «блоки газобетонні» складає 254,375 куб.м на суму 741 379,0 гривень. Виходячи з цього, станом на 31.08.2025 року придбаний товар з кодом згідно з УКТ ЗЕД 6810119000 не реалізований та відсутній на залишках товару, тобто, використаний не в господарський діяльності, у кількості 4272,591 куб.м на загальну суму 11 621 562 гривень.
- товар з кодом 6810: «пустотна плита з напруженого бетону» не реалізовувався та за даними оборотно-сальдової відомості на залишках по бухгалтерському рахунку 281 «товар» станом на 31.08.2025 відсутній, тобто використаний не в господарський діяльності, у кількості 165,62 кв.м на загальну суму 104 831,0 гривень.
Таким чином, на порушення п. 198.5 ст.198, п.201.10 ст.201 ПКУ підприємством занижено суму податкових зобов`язань з ПДВ у сумі 2 344 558 грн, у т.ч. : грудень 2023 року у сумі 636 947 грн, грудень 2024 року у сумі 803 963 грн, серпень 2025 у сумі 903 648 гривень та не виписано, не зареєструвало податкові накладні на загальну суму ПДВ 2 344 558 грн, у т.ч. : грудень 2023 року у сумі 636 947 грн, грудень 2024 року у сумі 803 963 грн, серпень 2025 у сумі 903 648 гривень.
Суд звертає увагу, що відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 192.1 ст. 192 ПКУ передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов`язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Відтак, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до неї.
Однак, будь-яких доказів на підтвердження того, що ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» здійснювалось коригування зареєстрованих податкових накладних, зокрема в частині зазначення коду реалізованого товару згідно з УКТ ЗЕД, суду не надано.
При цьому, суд вважає безпідставними посилання позивача на те, що в перевіряємому періоді ТОВ «КУБОМЕТР-ЮГ» дійсно здійснювало придбання товару за кодом 6810, що підтверджується первинними документами, однак на час проведення перевірки (13.10.2025-21.10.2025) вказаний товар вже був реалізований позивачем 03.10.2025 року, оскільки вказані обставини не звільняю позивача обліковувати його на залишках станом на 31.08.2025.
Суд звертає увагу, позивачем не спростовано належними та допустимим доказами виявлених відповідачем під час перевірки порушень та не доведено відсутність порушення вимог податкового законодавства, що вплинуло на завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, а також на заниження податку на додану вартість що підлягає сплаті в бюджет.
Таким чином, доводи позивача про наявність підстав для визнання протиправним та скасування спірного податкового повідомлення-рішення в ході судового розгляду цієї справи не знайшли свого підтвердження.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення № 61848/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, № 61852/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року, № 61853/15-32-07-02-20 від 14.11.2025 року є правомірними, а тому позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "КУБОМЕТР-ЮГ" не підлягають задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
З урахуванням висновку суду про відмову у задоволенні позову, суд зазначає про відсутність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 12, 139, 242-246, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КУБОМЕТР-ЮГ" (67806, Одеська область, Овідіопольський район (наразі Одеський), смт Авангард, вул. Ангарська, 14-Р, код ЄДРПОУ 40997814) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ ВП 44069166) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Суддя Токмілова Л.М.
.