Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01 травня 2026 року Справа № 280/8709/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого Сацького Р.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Кредитної спілки «Джерело» до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2025 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Кредитної спілки "Джерело" (далі по тексту позивач) до Державної податкової служби України (далі по тексту відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 19.09.2025 № 20/Ж10/99-00-04-03-04/2052507, що винесено Державною податковою службою України, згідно якого Кредитній спілці «Джерело» нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 99 400,00 гривень;
- стягнути з Державної податкової служби України на користь Кредитної спілки «Джерело» сплачений за подачу адміністративного позову судовий збір у розмірі 3 028,00 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 26 серпня 2025 року Головним держаним інспектором сектору камеральних перевірок ДПС України проводилась камеральна перевірка щодо несвоєчасності подання заяви про взяття на облік фінансового агента та/або звіту про підзвітні рахунки, виправленого звіту про підзвітні рахунки (CRS) кредитною спілкою «Джерело». За її наслідками ДПС було складено Акт камеральної перевірки №18/Ж5/99-00-04-03-04/20525207 від 26 серпня 2025 року. Позивач не погодившись з висновком акту перевірки направило до ДПС України заперечення №13 від 08 вересня 2025 року. За наслідками розгляду вказаних заперечеь ДПС України направила позивачу відповідь №27372/6/99-00-04-03-04-06 від 19 вересня 2025 року. Як наслідок 19 вересня 2025 року на адресу КС «Джерело» в електронному кабінеті платника податків було отримано податкове повідомлення-рішення від 19.09.2025 №20/Ж10/99-00-04-03-04/2052507, що винесено ДПС України та яким нараховано штрафні санкції у сумі 99 400,00 грн. Проте позивач не погоджюється з висновками ДПС України вказуючи, що на момент винесення податкового-повідомлення рішення та проведення перевірки позивач знаходився в процесі ліквідації та не мав статусу фінансового агента. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Представник відповідача надав до суду відзив на позов, відповідно до якого заперечив проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що контролюючий орган діяв у межах та у спосіб чинного законодавства. Спірне податкове повідомлення-рішення винесено на підставі висновків камеральної перевірки, якою встановлено порушення пп. 39-3.4.1. п.39-3.4.1 ст. 39-3 ПКУ, оскільки позивач у встановлений законом строк (до 30.06.2025) не подав Звіт про підзвітні рахунки за 2024 рік. У зв`язку із чим просив відмовити у задоволення позову у повному обсязі.
Представник позивача надав до суду відповідь на відзив, згідно якої підтримав свою правову позицію та просив суд позов задовольнити.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, зазначає наступне.
Судом встановлено, що Кредитна спілка «Джерело», код ЄДРПОУ 20525207, було зареєстровано 25.01.1996. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 0,00. На час останнього оновлення даних 25.04.2026 статус юридичної особи - В стані припинення.
Згідно Переліку зареєстрованих підзвітних фінансових установ (ПФУ), що ведеться Державною податковою службою України, відповідно до Порядку взяття на облік та зняття з обліку фінансових агентів, які є підзвітними фінансовими установами відповідно до загального стандарту звітності, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.08.2023 № 468, КС «Джерело» (код ЄДРПОУ 20525207) взято на облік 08.12.2023 на підставі поданої заяви №9332575036.
Як вбачається із матеріалів справи, Державною податковою службою України, на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І та пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ Податкового кодексу України у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу ІІ ПК України, проведено камеральну перевірку своєчасності подання КС «Джерело» (код ЄДРПОУ: 20525207) звіту про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) за 2024 рік.
Перевіркою встановлено несвоєчасне подання КС «Джерело» Звіту CRS за 2024 рік за №429647393 від 25.08.2025 (граничний термін подання 30.06.2025), чим порушено вимоги підпункту 39-3.4.1 пункту 39-3.4 статті 39-3 Податкового кодексу України.
За результатами перевірки контролюючим органом складено акт про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання звіту про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) перевірки від 26.08.2025 № 18/Ж5/99-00-04-03-04/20525207.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки від 26.08.2025 КС «Джерело» подано заперечення від 08.09.2025 №13, відповідно до яких позивач зазначив, що у 2024 році не є фінансовим агентом у розумінні статті 39-3 Податкового кодексу України та у КС «Джерело» були відсутні рахунки, які підлягали звітуванню відповідно до стандарту CRS, а отже підстави для складання та подання відповідної звітності у товариства відсутні.
Державна податкова служба України повідомила КС «Джерело» про розгляд заперечення в режимі відеоконференції за адресою: кабінет № 1511, Львівська площа, буд. 8, м. Київ.
За результатами розгляду заперечень позивача, відповідач залишив без змін висновок, викладений в камеральної перевірки, а заперечення КС «Джерело» залишено без задоволення.
На підставі висновків акту камеральної перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.09.2025 №20/Ж10/99-00-04-03-04/2052507 щодо застосування до КС «Джерело» штрафних санкції у сумі 99400 грн за порушення граничного терміну подання Звіту CRS.
Не погоджуючись із вищевказаним рішенням контролюючого органу, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.
Порядок міжнародного автоматичного обміну інформацією та подання звітності про підзвітні рахунки відповідно до стандартів CRS та FATCA встановлено статтею 39-3 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 14.1.257-1 підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України фінансовий агент будь-яка особа (крім фізичної особи), яка відповідає визначенню звітної фінансової установи України у значенні підзвітна фінансова установа відповідно до Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS та яка відповідно до цього Кодексу та інших актів законодавства, ухвалених на виконання положень Багатосторонньої угоди CRS, зобов`язана застосовувати заходи належної комплексної перевірки до фінансових рахунків, подавати звіт про підзвітні рахунки до контролюючого органу, виконувати інші обов`язки та нести відповідальність за порушення цих обов`язків у порядку, встановленому у законі.
Для цілей Багатосторонньої угоди CRS особи, які зобов`язані виконувати обов`язки фінансових агентів (є підзвітними фінансовими установами), визначаються відповідно до правил Загального стандарту звітності CRS та нормативно-правових актів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для реалізації Багатосторонньої угоди CRS.
Відповідно до положень розділу ХІ Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 26.05.2023 № 282 (далі Порядок № 282), Фінансові Установи України (далі Організації) зобов`язані самостійно встановлювати, чи вони відповідають або чи продовжують відповідати визначенню Підзвітної Фінансової Установи (далі ПФУ) у кожному звітному періоді.
Згідно з підпунктом 39-3.3.1 пункту 39-3.3 статті 39-3 Податкового кодексу України фінансові агенти, які є підзвітними фінансовими установами для цілей Багатосторонньої угоди CRS та відповідно до Загального стандарту звітності CRS, зобов`язані подати заяву про взяття їх на облік у контролюючому органі протягом 60 календарних днів після встановлення фінансовим агентом статусу підзвітної фінансової установи. Порядок встановлення статусу підзвітної фінансової установи відповідно до Загального стандарту звітності CRS визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до підпункту 39-3.3.2 пункту 39-3.3 статті 39-3 ПК України фінансовий агент, який перестає відповідати критеріям підзвітної фінансової установи відповідно до Загального стандарту звітності CRS, знімається з обліку в контролюючому органі після подання заяви про зняття з обліку.
Наказом Міністерства фінансів України від 30 серпня 2023 року № 468, затверджено Порядок взяття на облік та зняття з обліку фінансових агентів, які є ПФУ для цілей Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки та загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (далі Порядок № 468).
Порядок подання фінансовим агентом заяви про зняття з обліку у випадках, коли він припиняє відповідати критеріям ПФУ, визначено пунктом 8 - 15 розділу ІІ Порядку № 468. Заява подається за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку № 468, в електронній формі через Електронний кабінет платника податків або іншими засобами електронного зв`язку. Контролюючий орган після отримання заяви перевіряє підстави та у разі їх підтвердження виключає установу з переліку підзвітних фінансових установ.
Таким чином, Організація, яка припиняє відповідати критеріям ПФУ або припиняє свою діяльність, зобов`язана подати заяву про зняття з обліку у порядку визначеному пунктом 8 Порядку № 468.
Законом України від 20.03.2023 № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі Закон № 2970-ІХ) передбачено, що підзвітні фінансові установи повинні застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи є рахунки підзвітними. Якщо рахунок є підзвітним (підлягає обміну), фінансова установа зобов`язана включити відомості про рахунок до звіту про підзвітні рахунки та подати цей звіт до ДПС України.
Відповідно до підпункту 39-3.4.3. пункту 39-3.4 статті 39-3 ПК України у звіті про підзвітні рахунки, що подається для цілей виконання вимог Угоди FATCA або Багатосторонньої угоди CRS, фінансовий агент надає інформацію про всі підзвітні рахунки за звітний період в обсязі, визначеному Угодою FATCA або розділом I Загального стандарту звітності CRS.
Порядок заповнення та подання підзвітними фінансовими установами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.09.2023 № 516 (далі Порядок № 516).
У Звіті СRS надається інформація про всі підзвітні рахунки за звітний період. Якщо ПФУ у звітному році не має фінансових рахунків або якщо після застосування процедур належної комплексної перевірки у звітному році ПФУ не виявляє жодного фінансового рахунку, який є підзвітним для цілей Багатосторонньої угоди CRS, ПФУ подає «нульовий» звіт, в якому вказує про відсутність підзвітних рахунків у відповідному році.
Відповідно до пункту 9 Порядку № 516 виправлений Звіт, що подається Підзвітними фінансовими установами, повинен формуватися з дотриманням правил щодо заповнення та подання виправленого Звіту, наведених у додатку 3 до Порядку № 516.
Пунктом 10 Порядку № 516 визначено вимоги до заповнення елементів Звіту, опис довідників та правила щодо заповнення та подання виправленого Звіту встановлені на основі вимог Посібника для податкових органів щодо XML-схеми Загального стандарту звітності, який є частиною Загального стандарту звітності, із відповідними уточненнями та поясненнями, необхідними для забезпечення звітування Підзвітними Фінансовими Установами в Україні.
Відповідно до пункту 24 Порядку № 516 Підзвітна фінансова установа, яка самостійно виявляє помилки в раніше поданому Звіті, зобов`язана подати до контролюючого органу виправлений Звіт не пізніше 10 календарних днів після виявлення помилки.
Таким чином, у разі виявлення помилки у поданому звіті CRS, незалежно від того, ким саме вона виявлена фінансовим агентом чи контролюючим органом, - фінансовий агент зобов`язаний подати виправлений звіт у формі, передбаченій для цього Порядком № 516, з дотриманням визначеного алгоритму складання та заповнення, а саме: виправлення звіту CRS здійснюється за формою 702, шляхом подання виправленого звіту CRS, який має містити: правильні реквізити звітності (ідентифікаційні дані, звітний період, тип звіту «виправлений»); виправлені відомості щодо рахунків, які потребують коригування; обов`язкове посилання на звіт, який підлягає виправленню тощо.
У разі порушення цього алгоритму та видалення елементу ReportingFI (інформація про ПФУ) електронна система приймає поданий звіт CRS як нову основну форму та анулює попередній поданий звіт. Подання нового звіту CRS фіксується в підсистемі «АОПІ» з новою датою як поданого основного звіту.
Як встановлено судом, згідно інформації підсистеми «АОПІ», як складової ІКС «Міжнародний автоматичний обмін інформацією» КС «Джерело подано звіт CRS (реєстраційний №429647393 від 25.08.2025 за 2024 рік) із порушенням граничного строку більш ніж на 50 днів.
Вказані дії призвели до винесення податковим органом заходів у вигляді винесення податкового повідомлення-рішення №20/Ж10/99-00-04-03-04/20525207 від 19 вересня 2025 року.
Відповідно до Переліку зареєстрованих ПФУ, що ведеться ДПС України, відповідно до Порядку №468, КС «Джерело» (код за ЄДРПОУ 20525207) взято на облік, як ПФУ 08.12.2023 на підставі поданої КС «Джерело» заяви про взяття на облік реєстраційний № 9332575036.
Тобто, КС «Джерело» самостійно визначило, що відповідає критеріям ПФУ та підтвердило це поданою 08.12.2023 заявою про взяття на облік за типом «інвестиційна компанія» відповідно до вимог пункту 2 розділу ІІ Порядку № 468.
Отже, КС «Джерело» як ПФУ мало обов`язок подати Звіт CRS за 2024 рік до 1 липня 2025 року, незалежно від наявності підзвітних рахунків у такої установи, із граничним терміном подання такого звіту - 30.06.2025, що визначено статтею 39-3 ПК України.
Крім того, факт подання КС «Джерело» Звіту про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) за 2024 рік засвідчує, що КС «Джерело» самостійно визнало свій обов`язок щодо подання такого Звіту за 2024 рік.
Також, суд зазначає, що вимогами статті 39-3 ПК України передбачено, що фінансовий агент, щодо якого розпочато процедуру припинення, за його заявою знімається з обліку в контролюючому органі після закриття (припинення) фінансовим агентом усіх підзвітних рахунків та подання звіту про підзвітні рахунки за період, у якому закрито останній підзвітний рахунок.
Таким чином, суд приходить до висновку, що КС «Джерело» подано звіт за формою CRS701 реєстраційний №429647393 від 25.08.2025 із порушенням строків, передбачених статтею 39 Податкового кодексу України, а тому висновки камеральної перевірки є обґрунтованими та такими, що не спростовуються матеріалами справи.
Відповідальність за порушення строків подання звіту про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) передбачено статтею 118-1 ПК України.
Відповідно до пункту 118-1 .3 статті 118-1 ПК України визначено, що несвоєчасне подання фінансовим агентом звіту про підзвітні рахунки або несвоєчасне подання фінансовим агентом виправленого звіту про підзвітні рахунки на вимогу контролюючого органу з порушенням встановлених строків, визначених статтею 39-3 ПК України, тягне за собою накладення штрафу у 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про підзвітні рахунки, але не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що контролюючим органом правомірно застосовано до КС «Джерело» штрафні санкції, що передбачені пунктом 118-1 .3 статті 118-1 Податкового кодексу України за несвоєчасне подання звіту CRS за 2024 звітний рік.
Щодо посилань позивача на порушення проведення камеральної перевірки, суд зазначає наступне.
Функції контролюючих органів щодо організації взаємодії та обміну інформацією з регуляторами ринків фінансових послуг, визначеними законами України у сфері регулювання діяльності з надання фінансових послуг, з метою здійснення контролю за виконанням фінансовими агентами вимог статті 39-3 Податкового кодексу України та забезпечення виконання Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS визначені підпунктом 19-1.1.32-1 підпункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України.
Порядок міжнародного автоматичного обміну інформацією та подання звітності про підзвітні рахунки відповідно до стандартів CRS та FATCA встановлено статтею 39-3 Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 39-3.4.1 статті 39-3 Податкового кодексу України фінансові агенти зобов`язані щороку, до 1 липня, подати до контролюючого органу звіт про підзвітні рахунки.
Звітним періодом вважається попередній календарний рік, якщо Угодою FATCA або Багатосторонньою угодою CRS не встановлено інші правила. Звітним періодом вважається попередній календарний рік, якщо Угодою FATCA або Багатосторонньою угодою CRS відповідно не встановлено інші правила (підпункт 39-3.4.2 пункту 39-3.4 статті 39-3 ПК України).
Відповідно до норм підпункту 39-3.7.1 пункту 39-3.7 статті 39-3 Податкового кодексу України камеральній перевірці підлягає своєчасність подання фінансовими агентами звітів про підзвітні рахунки, виправлених звітів про підзвітні рахунки та надання фінансовими агентами відповіді на запити (повідомлення) контролюючого органу, що надсилаються у випадках, визначених цією статтею. Камеральна перевірка може бути проведена протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання звіту, виправленого звіту про підзвітні рахунки або відповіді на запит контролюючого органу, а якщо такі документи були надані пізніше за днем їх фактичного подання.
Згідно з підпунктом 39-3.7.5 пункту 39-3.7 статті 39-3 Податкового кодексу України за результатами камеральної перевірки контролюючий орган виявляє неподання фінансовим агентом звіту про підзвітні рахунки у встановлений строк або несвоєчасне подання звіту, або неподання чи несвоєчасне подання виправленого звіту або відповіді на запит (повідомлення), надісланий контролюючим органом за правилами цієї статті, контролюючий орган складає акт, у якому викладається опис обставин вчиненого правопорушення, встановленого під час камеральної перевірки. Результати камеральної перевірки оформлюються у порядку, встановленому статтею 86 цього Кодексу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного та/або митного оформлення.
Статтею 75 Податкового кодексу України визначено види перевірок, а також предмет таких перевірок. Зокрема, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (СОД РРО), даних Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального та Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Згідно з підпунктами 5, 6, 7 підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України визначено, що предметом камеральної перевірки можуть бути: своєчасність подання заяви про взяття на облік фінансових агентів відповідно до вимог статті 39-3 Кодексу; своєчасність подання фінансовими агентами звітів про підзвітні рахунки, виправлених звітів про підзвітні рахунки; своєчасність надання фінансовими агентами відповіді на запити (повідомлення) контролюючого органу, що надсилаються у випадках, визначених статтею 39 3 на підставі підпунктів 6 - 8, 9 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Кодексу.
Відповідно до пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Відповідно даних Інформаційно комунікаційної системи (ІКС) «Міжнародний автоматичний обмін інформацією» підсистема «Автоматичний обмін податковою інформацією» встановлено, що звіт про підзвітні рахунки за Загальним стандартом звітності (CRS) за 2024 рік КС «Джерело» подано з порушенням граничного строку подання, а саме 19.09.2025 (граничний термін подання 30.06.2025), кількість днів прострочки склала 56 календарних дні, що і було зафіксовано в Акті та і слугувало підставною для проведення перевірки.
Отже, перевірку проведено контролюючим органом на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І та пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ Податкового кодексу України, у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу ІІ Кодексу, проведено камеральну перевірку предметом, якої було перевірка своєчасності подання КС «Джерело» (код за ЄДРПОУ 20525207) звіту про підзвітні рахунки за 2024 рік за Загальним стандартом звітності (CRS) за 2024 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що штрафні санкції у сумі 99 400 грн за порушення граничного терміну подання Звіту CRS, застосовані контролюючим органом до КС «Джерело» є правомірними, а податкове повідомлення рішення Державної податкової служби України від 19.09.2025 № 20/Ж10/99-00-04-03-04/20525207 законним та таким, що ґрунтується на нормах чинного законодавства, як наслідок, у суду відсутні підстави для висновку про неправомірність винесення відповідачем спірного рішення про застосування до позивача штрафних санкцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає позовні вимоги Кредитної спілки «Джерело» є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат слід відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позовКредитної спілки "Джерело" (69006, м. Запоріжжя, просп. Металургів, буд. 30, код ЄДРПОУ 20525207) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 01 травня 2026 року.
Суддя Р.В. Сацький