Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №717/609/26
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
13 квітня 2026 року селище Кельменці
Суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Кудиба З. І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_2 ) про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИЛА:
Представниця позивача ОСОБА_3 подала до Кельменецького районного суду Чернівецької області позовну заяву про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо її сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою судді Кельменецького районного суду Чернівецької області від 31 березня 2026 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали. Підставою для залишення позову без руху була невідповідність вимогам статей 175 та 177 ЦПК України.
Ухвала була сформована в підсистемі «Електронний суд» та надіслана представнику позивача в електронному вигляді 31 березня 2026 року. Згідно з довідкою про доставку електронного документа, ухвалу отримано в електронному кабінеті позивача 01 квітня 2026 року.
Строк для усунення недоліків позовної заяви сплив 08 квітня 2026 року. Водночас питання про повернення позовної заяви не було вирішено своєчасно у зв`язку з перебуванням судді у щорічній відпустці, у зв`язку з чим воно вирішується після виходу судді з відпустки.
Недоліки позовної заяви у встановлений судом строк усунуті не були. Відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, така заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу. Зазначена норма спрямована на забезпечення дотримання процесуальних вимог до форми та змісту позовної заяви та процесуальної дисципліни учасників справи.
З огляду на викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід вважати неподаною та повернути позивачу.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 260, 261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав вважати неподаною та повернути її разом з усіма доданими до неї документами позивачу.
2.Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
3.Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала складена та підписана 13 квітня 2026 року.
Суддя Кудиба З. І.
Судебное решение № 135682827, Кельменецький районний суд Чернівецької області было принято 13.04.2026. Форма судопроизводства - Гражданское, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти ключевые сведения об этом судебном решении. Мы предоставляем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить ключевые сведения.
то решение относится к делу № 717/609/26. Юридические лица, указанные в тексте настоящего судебного документа: