Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 195/382/25
Провадження №3-в/195/2/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.03.2026 року с-ще Томаківка
Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Колодіна Л.В., розглянувши заяву про розстрочку виконання адміністративного стягнення у вигляді штрафу за адміністративним матеріалом відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого в волонтерській фірмі Дніпропетровської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
громадянин ОСОБА_1 23.02.2026 року звернувся до суду із заявою про розстрочку виконання постанови Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2025 року по справі №195/382/25 (провадження №3/195/204/25), про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП, в частині виплати штрафу в сумі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, терміном на 12 місяців, у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, однак у своїй заяві просить суд розглянути справу за своєї відсутності та підтримує заяву про розстрочку виконання постанови суду про накладення штрафу.
Дослідивши заяву, матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно постанови Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2025 року по справі №195/382/25 (провадження №3/195/204/25), про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП, останнього визнано винним та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Згідно із статтею 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 304 КУпАП - питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до частини 1 статті 33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
З аналізу вищевказаних норм вбачається, що жодних строків на який суд може розстрочити виконання судового рішення не встановлено, але визначено, що суд може відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується в першу чергу з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Також судом враховано наступне.
Так, ЄСПЛ поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення. ЄСПЛ зазначає, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення (рішення у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008).
Частина 1 статті 61 Конституції України гарантує кожному, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. А частина 1 статті 8 Конституції України передбачає, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони приймаються на її основі і повинні відповідати їй.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 є особою з інвалідністю III групи, що підтверджується доданою до матеріалів справи копією довідки до акта огляду МСЕК серії 12 ААД №086458 від 22.10.2024 року, окрім того, він має важкий стан здоров`я, що підтверджується копією виписки із медичної карти стаціонарного хворого №04251, виданої Головним управлінням охорони здоров`я Дніпропетровської ОДА КП «Дніпропетровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» ДОР» від 22.09.2025 року, копією виписки із медичної карти стаціонарного хворого №4868 , виданої КП «Томаківська центральна лікарня» від 17.12.2025 року, та копією консультативного висновку лікаря кардіолога КНТ «Дніпропетровський обласний клінічний центр діагностики та лікування» ДОР» від 09 січня 2026 року. Крім того, до матеріалів даної справи додано інформаційну довідку про те, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , станом на 18.12.2025 року, на підставі даних Єдиної інформаційної системи соціальної сфери перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, як отримувач державної соціальної допомоги особам з інвалідність, розмір якої щомісяця становить 2 361,00 грн., що унеможливлює сплатити гр.-м ОСОБА_1 суму штрафу одразу в повному розмірі.
На думку суду, вищевказані обставини ускладнюють виконання постанови про накладення штрафу своєчасно та в повному обсязі. Водночас, сам факт заявлення правопорушником заяви про розстрочення виплати штрафу свідчить про його бажання добросовісно виконати постанову.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним заяву гр.-на ОСОБА_1 задовольнити та розстрочити на 12 місяців виплату накладеного штрафу в сумі 17000 грн., а саме рівними частинами по 1416 грн. терміном 11 місяців та сумою 1424 грн. оплатою в 12-му місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст. 301, 304 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
заяву громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про розстрочку на 12 місяців виконання адміністративного стягнення в частині сплати штрафу, призначеного за постановою Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2025 року задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2025 року по справі №195/382/25 (провадження №3/195/204/25) про накладення на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративного стягнення у виді штрафу зі сплатою несплаченої суми штрафу у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, строком на 12 місяців з виплатою штрафу по 1416 (одна тисяча чотириста шістнадцять) гривень щомісячно 11 місяців, а у 12-му місяці в сумі 1424 (одна тисяча чотириста двадцять чотири) грн., починаючи з дня набрання постанови законної сили.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Дн-кiй обл/Дн-ка об/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155, банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA758999980313020149000004001, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. В. Колодіна