Дата принятия
16.12.2010
Номер дела
2а-7240/10/1470
Номер документа
13308530
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

16.12.2010 р.                                                                                 Справа № 2а-7240/10/1470

          Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПрокурора Корабельного району м. Миколаєва, (пр. Жовтневий, 314, м. Миколаїв, 54050) в інтересах держави в особіМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001) доТовариства з обмеженою відповідальністю "АМПЛ", (пр. Жовтневий, 293, м. Миколаїв, 54050) простягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 7859,31 грн., ВСТАНОВИВ: Прокурор в інтересах держави в особі Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача відповідно до уточнених позовних вимог адміністративно-господарських санкцій у сумі 7859,31 гривень за 2008 рік.

В обгрунтування своїх вимог позивач зазначає, що проведеною перевіркою відповідача встановленні порушення вимог законодавства, та обрахована заборгованість по адміністративно-господарським санкціям у розмірі 7859,31 гривень.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд приходить до висновку про обгрунтованість позову і можливість його задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для юридичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Таким чином, для відповідача норматив робочих місць на 2008 рік складав одне робоче місце для інвалідів.

У зв’язку з невиконанням відповідачем нормативів забезпечення робочих місць інвалідів, позивачем проведено розрахунок адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік у сумі 7859,31 гривень.

Як свідчать матеріали справи, середньооблікова чисельність штатних працівників особового складу відповідача за 2008 рік складає 8 чоловік, серед яких жодного інваліда.

За даними Корабельного районного центру зайнятості відповідач протягом 2008 року звіти за формою 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими можливостями не надавав.

Відповідач повинен був самостійно до 16.04.2009р. сплатити адміністративно - господарські санкції за 2008 рік у розмірі 7859,31 гривень.

Розмір заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій підтверджується актом перевірки №78 від 28.07.2010 та розрахунком заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для юридичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу.

Відповідно до ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” юридичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Таким чином, аналізуючи законодавство яке регулює спірні відносини суд приходить до висновку, що позивачем правильно обраховані адміністративно-господарські санкції за невиконання відповідачем нормативу щодо створення робочих місць інвалідів.

Обов’язок відповідача самостійно сплачувати адміністративно-господарські санкції, за невиконання нормативу по створенню робочих місць працевлаштування інвалідів, прямо передбачений ч.1 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Право на звернення Фонду соціального страхування інвалідів про стягнення адміністративно-господарський санкцій та пені до суду, передбачено ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "АМПЛ" (ідентифікаційний код 20919395) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 7859 гривень 31 копійку.

          Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя                                                                                           І. В. Желєзний