Дата принятия
05.12.2025
Номер дела
583/5496/25
Номер документа
132379310
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 583/5496/25

3/583/2025/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 грудня 2025 року суддяОхтирського міськрайонногосуду Сумськоїобласті ЯценкоН.Г.,з участюособи,що притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні протоколпро адміністративнеправопорушення разомз матеріалами,що надійшли від Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 18.11.2025 о 09 год. 55 хв. по вул. Гаївській, 1 в с. Гай-Мошенка Охтирського району Сумської області керував автомобілем «BMW 730D», номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, що обмежена у праві керування транспортними засобами на підставі постанови Котелевського відділу державної виконавчої служби у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 08.08.2025 по виконавчому провадженню №39774004, чим порушив вимоги п. 2.1 (а) Правил дорожнього руху. Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що на момент зупинки його автомобіля працівниками поліції, а саме станом на 18.11.2025, він не був обізнаний про наявність постанови державного виконавця, якою його тимчасово обмежено у праві керування транспортними засобами. Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, доходжу наступного висновку.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши учасників справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідальність за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення настає за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Відповідно дост.10Кодексу Українипро адміністративніправопорушення адміністративне правопорушення визначається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо допускала їх настання.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 516429 від 18.11.2025 та додані до нього матеріали не містять відомостей, які б вказували на наявність у ОСОБА_1 умислу на вчинення правопорушення, передбаченого ч.3ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме про те, щоостанній знав про накладене на нього обмеження, в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 отримав постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, винесену 08.08.2025 старшим державним виконавцем Котелевського відділу державної виконавчої служби у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Чорнорук О.М. в межах виконавчого провадження №39774004.

Згідно з положеннями ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Натомість матеріали справи не містять належних доказів, які б свідчили про наявність в діях ОСОБА_1 винної поведінки, спрямованої на умисне чи з необережності вчинення інкримінованого йому адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 2ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Статтею 62 Конституції Українивизначено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Оцінивши у сукупності докази, приходжу до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення зач. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ч. 3 ст. 126, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв`язку звідсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області Н.Г. Яценко