Єдиний державний реєстр судових рішень
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/1034/25
Провадження № 3/689/509/25
ПОСТАНОВА
Іменем України
про накладення адміністративного стягнення
29 липня 2025 року с-ще Ярмолинці
Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Мазурчак В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною третьою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Постановою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 30 липня 2024 року у справі №683/2428/24 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (одної тисячі) неоподаткованих мінімумів, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 листопада 2024 року у справі №686/30162/24 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 2000 (дві тисячі) неоподаткованих мінімумів, що становить 34000 (тридцять чотири) тисячі гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.
Незважаючи на це, ОСОБА_1 31 травня 2025 року о 14 год. 00 хв. в с. Томашівка по вул. Ю.Костишина, 14, керував транспортним засобом Opel Antara д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці та в медичному закладі відмовився .
Своїм діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року за №1306. Відповідно до цієї норми водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за такими ознаками диспозиції цієї статті: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
З урахуванням повторності ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 130 КУпАП, за ознаками: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, що вчинена особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп`яніння.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
У рішенні від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» Європейський суд з прав людини зробив, зокрема, висновок про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» («Alimentaria Sanders S.A. v. Spain») від 07 липня 1989 року).
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що такими належними та допустимими доказами доведено вину ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, а саме:
- відомостями протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №347206 від 31.05.2025 року;
- відеозаписом з місця події, на якому зафіксовано факт керування транспортним засобом ОСОБА_1 , його зупинку працівниками поліції. Зафіксовано факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці та в медичному закладі.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер скоєного правопорушення, особу порушника, і вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення відповідно до санкції частини третьої статті 130 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 (десять) років без конфіскації, оскільки транспортний засіб належить іншій особі.
Відповідно до частини третьої статті 30 КУпАП якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.
Відповідно до частини другої статті 317-1 КУпАП особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права. Відповідно до статті 39 КУпАП (Строк, після закінчення якого особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню) якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.
Нове правопорушення вчинено 31 травня 2025 року.
Отже, нове правопорушення вчинено особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за частиною першою статті 130 КУпАП, що є кваліфікуючою ознакою частини третьої статті 130 КУпАП.
Часом закінчення строку дії стягнення у виді позбавленням права керування транспортним засобом за постановою від 15 листопада 2024 року у справі №686/30162/24 є 31 липня 2028 року (15 листопада 2024 року + 3 роки 08 місяці 16 днів).
Невідбута частина стягнення становить період часу з 31 травня 2025 р по 31 липня 2028 рік, тобто 3 роки 2 місяці 1 день.
Її слід приєднати до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення.
Штрафи за попередніми судовими рішеннями (постанова Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 30 липня 2024 року у справі №683/2428/24, постанова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 листопада 2024 року у справі №686/30162/24) виконувати окремо. Відомості про їх виконання (невиконання) відсутні.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" підлягає до стягнення з правопорушника на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись частиною третьої статті 130, статтями 283 та 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 (десять) років без конфіскації, оскільки транспортний засіб належить іншій особі.
Згідно частини третьої статті 30 КУпАП до призначеного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк десять років приєднати невідбуту частину стягнення, призначеного постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 листопада 2024 року у справі №686/30162/24 у виді 3 років 2 місяців 1 дня.
Остаточно визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 13 (десять) років 2 місяців 1 дня без конфіскації транспортного засобу.
Штрафи за попередніми судовими рішеннями (постанова Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 30 липня 2024 року у справі №683/2428/24, постанова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 листопада 2024 року у справі №686/30162/24) виконувати окремо.
Відповідно до частини першої статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно частини першої та другої статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, що становить 102 000 (сто дві тисячі) гривень.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач ГУК у Хмельницькій обл./Хмельн. обл./21081300, Код отримувача 37971775, Банк отримувача Казначейство України ( ЕАП ), Код банку 899998, Номер рахунку (IBAN) UA748999980313060149000022001, ККД 21081300, призначення платежу - штраф по справі №689/842/25, протокол про адміністративне правопорушення ЕПР1 №347206 від 31.05.2025 (Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху,зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Реквізити для сплати судового збору:
(Стягувач - Державна судова адміністрація України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код за ЄДРПОУ 26255795), Отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку 899998, Номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, ККД 22030106).
У випадку сплати штрафу та судового збору, квитанції про сплату необхідно направити на адресу суду.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького Апеляційного суду через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова набираєзаконної силипісля закінченнястроку поданняапеляційної скарги.Постанова можебути оскарженапротягом десятиднів здня винесенняпостанови особою,яку притягнутодо адміністративноївідповідальності,її законнимпредставником,захисником,потерпілим,його представником. Апеляційна скарга подається до Хмельницького апеляційного суду через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області.
Суддя В. Мазурчак