Постановление суда № 129014895, 11.07.2025, Печерський районний суд міста Києва

Дата принятия
11.07.2025
Номер дела
757/32603/25-к
Номер документа
129014895
Форма судопроизводства
Уголовное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/32603/25-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2025 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3 ,

захисника-адвоката: ОСОБА_4 ,

підозрюваного: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_6 , погоджене Прокурором у кримінальному проваджені - прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України, у кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 року, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_6 , за погодженням прокурора відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України, у кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 року.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Третім слідчим Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування досудове розслідування в кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 409 КК України.

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії від 18.11.2020 №706 «Про реєстрацію депутата Київської міської ради, обраного у єдиному багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів Київської міської ради 25.10.2020» ОСОБА_5 зареєстровано обраним на чергових виборах депутатів Київської міської ради у єдиному багатомандатному окрузі.

У зв`язку із чим, ОСОБА_5 на пленарному засіданні Київської міської ради 01.12.2020 (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) урочисто прийняв присягу депутата Київської міської ради та присягнув наступне: «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов`язки», що відповідає абз. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Рішенням від 03.12.2020 №2/2 Київської міської ради ІХ скликання ОСОБА_5 обрано заступником міського голови - секретарем Київської міської ради.

Відповідно до ст. 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Відповідно до ст. ст. 8, 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України. Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Одним із принципів здійснення в Україні місцевого самоврядування, відповідно до с. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є принцип законності.

Відповідно до пунктів 1, 3, 6 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.

Згідно зі ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про столицю України - місто герой Київ» Київська міська рада утворює секретаріат ради. Секретаріат здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Київською міською радою взаємодії з міською державною адміністрацією та районними радами в місті Києві. Секретаріат Київської міської ради утворюється радою. Його структура, чисельність, визначена відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, та витрати на утримання встановлюються радою за поданням міського голови. Секретаріат за посадою очолює заступник міського голови - секретар міської ради.

Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» службою в органах місцевого самоврядування є професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до п. 4 ст. 5 Регламенту Київської міської ради затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 №3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради» встановлено, що заступник міського голови - секретар Київської міської ради за своєю посадою очолює секретаріат Київської міської ради.

Статтею 10 Регламенту Київської міської ради затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 №3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради» встановлено, що Київська міська рада утворює секретаріат, який за посадою очолює заступник міського голови - секретар Київської міської ради.

Документообіг у Київській міській раді здійснюється в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікований електронної печатки та кваліфікованої електронної позначки часу та паперовій формі. Електронна форма документообігу є основною, крім випадків наявності обґрунтованих підстав для документування управлінської діяльності в паперовій формі.

Секретар Київської міської ради діє згідно з Регламентом Київської міської ради затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 №3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради» і Положенням про секретаріат Київської міської ради, яке затверджується окремим рішенням Київської міської ради за поданням заступника міського голови - секретаря Київської міської ради.

Відповідно до пунктів 1, 3, 9.32, 9.33, 9.35, 11, 12, 12.12, 12.13, 12.15, 12.16, 12.18 Положення про Секретаріат Київської міської ради, що затверджено Розпорядженням Київського міського голови від 07.07.2014 №69 (у редакції розпорядження Київського міського голови від 27.01.2021 №22), секретаріат Київської міської ради є постійно діючим органом, який здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне матеріально-технічне забезпечення Київської міської ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Київською міською радою взаємодії з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та районними у місті Києві радами (у разі їх утворення), районними в місті Києві державними адміністраціями, іншими органами державної влади.

Секретаріат Київської міської ради у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, Регламентом Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови та заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

Секретаріат Київської міської ради відповідно до покладених на нього завдань, серед іншого, організовує ведення бухгалтерського обліку та складання звітності своєї фінансово-господарської діяльності відповідно до законодавства. Проводить розрахунки по заробітній платі працівників Секретаріату Київської міської ради, а також помічників консультантів народних депутатів України, яка відшкодовується Апаратом Верховної Ради України. Веде облік персоналу, здійснює аналітичну та організаційну роботу з управління персоналом, кадрового менеджменту, тощо. Здійснює облік військовозобов`язаних та призовників, бронювання військовозобов`язаних.

Секретаріат Київської міської ради очолює заступник міського голови - секретар Київської міської ради, який серед іншого, здійснює керівництво діяльністю Секретаріату Київської міської ради, видає розпорядження, в межах своєї компетенції, організовує та контролює їх виконання, розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання Секретаріату Київської міської ради. Вирішує в межах своїх повноважень питання, пов`язані з проходженням служби в органах місцевого самоврядування, організовує планування роботи з персоналом. Здійснює контроль за виконавською та службовою дисципліною в Секретаріаті Київської міської ради.

Згідно з пунктом 13 Положення про Секретаріат Київської міської ради, що затверджено Розпорядженням Київського міського голови від 07.07.2014 №69 (у редакції розпорядження Київського міського голови від 27.01.2021 №22), керуючий справами здійснює свої повноваження відповідно до посадової інструкції, затвердженої заступником міського голови - секретарем Київської міської ради.

Частиною 3 ст. 18 КК України передбачено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Відтак, в розумінні ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України, а також наведених нормативно-правових актів заступник міського голови - секретар Київської міської ради є службовою особою в силу займаної посади та виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарських функцій.

24.02.2022 російські війська розпочали збройний наступ на територію України, у тому числі на територію Київської області.

У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України 24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статі 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України», який триває по теперішній час.

Відповідно до ч. 6 ст. 2, п. 6 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» одним з видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період. Початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за призовом, вважається день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, функції якого під час дії воєнного стану в цій частині можуть відповідно до ч. 5 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можуть виконувати командири військових частин.

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії від 25.11.2020 №754 «Про реєстрацію депутата Київської міської ради, обраного у єдиному багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів Київської міської ради 25.10.2020» ОСОБА_7 зареєстровано обраним на чергових виборах депутатів Київської міської ради у єдиному багатомандатному окрузі.

Розпорядженням від 15.12.2015 №910 голови Київської міської ради «Про призначення ОСОБА_7 » на посаду керуючого справами секретаріату Київської міської ради призначено ОСОБА_7 .

Відповідно до п. 1.3. посадової інструкції керуючого справами секретаріату Київської міської ради, що затверджена заступником міського голови - секретарем Київської міської ради 26.04.2016, керуючий справами безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови - секретарю Київської міської ради.

Так, ОСОБА_7 24.02.2022, керуючись особистими мотивами, з метою захисту незалежності та територіальної цілісності України від збройної агресії російської федерації прийняв рішення про проходження військової служби у одній із військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а саме військовій частині НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 окремий батальйон територіальної оборони НОМЕР_3 окремої бригади територіальні оборони регіонального управління Сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Збройних Сил України).

У зв`язку із чим, відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 24.02.2022 №4 солдата ОСОБА_7 призначено на посаду стрільця третього стрілецького відділення першого стрілецького взводу другої стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 окремий батальйон територіальної оборони НОМЕР_3 окремої бригади територіальні оборони регіонального управління Сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Збройних Сил України - далі військова частина НОМЕР_1 ).

У подальшому, наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 21.04.2022 № 60 солдата ОСОБА_7 призначено на посаду стрільця третього стрілецького відділення першого стрілецького взводу сьомої стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 .

Наказом Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України (по особовому складу) від 20.03.2023 №37-РС солдата ОСОБА_7 призначено на посаду номера обслуги відділення охорони взводу охорони роти охорони військової частини НОМЕР_4 .

Таким чином, у період з 24.02.2022 по 07.04.2023 солдат ОСОБА_7 з військової служби не звільнявся та отримував грошове забезпечення як військовослужбовець.

Разом із цим, ОСОБА_5 будучи безпосереднім керівником ОСОБА_7 , будучи обізнаним, що 19.07.2022 вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» №2352-ІХ, яким серед іншого, передбачено внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України, а саме у частині третій статті 119 слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінити словами «зберігаються місце роботи і посада», неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, підписував та затверджував бухгалтерські та кадрові документи, виносив розпорядження на преміювання ОСОБА_7 , що були підставою нарахування та виплати йому заробітної плати.

Так, ОСОБА_5 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, всупереч діючому законодавству, у період з липня 2022 року по квітень 2023 року підписав та затвердив бухгалтерські та кадрові документи, зокрема: розпорядження від 20.07.2022 №189-к «Про надання матеріальної допомоги ОСОБА_7 », розпорядження від 15.08.2022 №260-в «Про надання додаткової відпустки ОСОБА_7 », розпорядження від 21.12.2022 №440-в «Про надання частини щорічної основної відпустки ОСОБА_7 » з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення, розпорядження від 26.12.2022 №458-в «Про відкликання з відпустки ОСОБА_7 », розпорядження від 25.08.2022 №207-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за серпень 2022 року», розпорядження від 26.09.2022 №231-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за вересень 2022 року», розпорядження від 25.10.2022 №246-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за жовтень 2022 року», розпорядження від 24.11.2022 №203-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за листопад 2022 року», розпорядження від 07.12.2022 №277-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради до Дня місцевого самоврядування», розпорядження від 21.12.2022 №287-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за грудень 2022 року», розпорядження від 25.01.2023 №7-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за січень 2023 року», розпорядження від 27.02.2023 №22-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за лютий 2023 року», розпорядження від 24.03.2023 №54-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за березень 2023 року», розпорядження від 20.03.2023 №77-к «Про преміювання працівників секретаріату Київської міської ради за квітень 2023 року», табелі обліку робочого часу за період з серпня 2022 року по квітень 2023 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №65 по відпускним за серпень 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №69 по заробітній платі за 2-гу половину серпня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №73 по заробітній платі за 1 половину вересня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №77 по заробітній платі за 2-гу половину вересня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №81 по заробітній платі за 1 половину жовтня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №86 по заробітній платі за 2-гу половину жовтня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №92 по заробітній платі за 1 половину листопада 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №98 по заробітній платі за 2-гу половину листопада 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №103 по заробітній платі за 1 половину грудня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №110 по заробітній платі за 2-гу половину грудня 2022 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №1 по заробітній платі за 1 половину січня 2023 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №6 по заробітній платі за 2-гу половину січня 2023 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №12 по заробітній платі за 1 половину лютого 2023 року, зведену відомість працівників Київської міської ради №17 по заробітній платі за 2-гу половину лютого 2023 року.

Крім того, ОСОБА_5 у зв`язку із займаною посадою, маючи у підпорядкуванні профільні підрозділи секретаріату Київської міської ради та реальну можливість вжити заходів, щодо перевірки правильності та законності здійснення нарахування заробітної плати та інших платежів ОСОБА_7 будь-яких заходів не вжив.

В результаті протиправних дій заступника міського голови - секретаря Київської міської ради ОСОБА_5 , солдату ОСОБА_7 , як керуючому справами секретаріату Київської міської ради, необґрунтовано виплачено заробітну плату та нараховано на неї єдиний соціальний внесок на загальну суму 690 385 (шістсот дев`яносто тисяч триста вісімдесят п`ять) гривень 42 копійки, що спричинило матеріальну шкоду місцевому бюджету загального фонду (КПКВК 0110150: КЕКВ 2111 - 565 889, 69 грн., КЕКВ 2120 - 124 495, 73 грн.), що відповідно до п. 4 Примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Крім того, відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. 17 Закону України «Про оборону України», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України 24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статі 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України», який триває по теперішній час.

Відповідно до ч. 6 ст. 2, п. 6 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» одним з видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період. Початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за призовом, вважається день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, функції якого під час дії воєнного стану в цій частині можуть відповідно до ч. 5 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можуть виконувати командири військових частин.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 68/2022 утворено, серед інших, Київську міську військову адміністрацію.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військові адміністрації населених пунктів формуються з військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, служби цивільного захисту, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах, органах та підрозділах цивільного захисту без виключення зі списків особового складу.

У разі набуття районною, обласною державною адміністрацією статусу відповідно районної, обласної військової адміністрації посади державних службовців у таких адміністраціях можуть заміщатися військовослужбовцями військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, служби цивільного захисту, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах, органах та підрозділах цивільного захисту без виключення зі списків особового складу.

Перелік посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, а також перелік посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затверджуються Президентом України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України.

Відповідно до п. 263 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, яке затверджено Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008, у разі введення воєнного стану та утворення військових адміністрацій населених пунктів, районних, обласних військових адміністрацій для формування військових адміністрацій до них відряджаються військовослужбовці з метою виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі без виключення зі списків особового складу. Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється згідно з переліком посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, та переліком посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими Президентом України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України.

Відрядження військовослужбовців до військових адміністрацій із залишенням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами по особовому складу Головнокомандувача Збройних Сил України.

Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, відповідні військові адміністрації письмово повідомляють Генеральний штаб Збройних Сил України.

За погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях та направляються у розпорядження Генерального штабу Збройних Сил України в разі: припинення або скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцем обов`язків за займаною посадою.

Відповідно до ст. 16 Статуту кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Відповідно до ст. 37 Статуту про виконання або невиконання наказу військовослужбовець зобов`язаний доповісти командирові (начальникові), який віддав наказ, і своєму безпосередньому командирові (начальникові), а також вказати причини невиконання наказу або його несвоєчасного (неповного) виконання. Якщо військовослужбовець розуміє, що він неспроможний виконати наказ своєчасно та у повному обсязі, він про це зобов`язаний доповісти вищезазначеним особам негайно.

Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 24.02.2022 №4 солдата ОСОБА_7 (обвинувальний акт за щодо якого за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України, скеровано до суду у кримінальному провадженні №42023113330000001 від 21.03.2023) призначено на посаду стрільця третього стрілецького відділення першого стрілецького взводу другої стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 окремий батальйон територіальної оборони НОМЕР_3 окремої бригади територіальні оборони регіонального управління Сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Збройних Сил України - далі військова частина НОМЕР_1 ).

У подальшому, наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 21.04.2022 № 60 солдата ОСОБА_7 призначено на посаду стрільця третього стрілецького відділення першого стрілецького взводу сьомої стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 .

Наказом Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України (по особовому складу) від 20.03.2023 №37-РС солдата ОСОБА_7 призначено на посаду номера обслуги відділення охорони взводу охорони роти охорони військової частини НОМЕР_4 .

01.05.2022 командир військової частини НОМЕР_1 підполковник ОСОБА_8 (обвинувальний акт за щодо якого за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України, скеровано до суду у кримінальному провадженні №42023113330000001 від 21.03.2023), не будучи обізнаний про злочинні наміри солдата ОСОБА_7 , спрямовані на ухилення від виконання обов`язків військової служби, видав наказ від 01.05.2022 № 70 (по стройовій частині) про відрядження до Київської міської військової адміністрації з 01.05.2022 до особливого розпорядження чотирьох підлеглих йому військовослужбовців військовій частині НОМЕР_1 , в тому числі ОСОБА_7 , скерувавши вказаний незаконний наказ для виконання до Київської міської військової адміністрації, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на ухилення військовослужбовцем від несення обов`язків військової служби шляхом обману, в умовах воєнного стану, діючи за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_7 (обвинувальний акт за щодо якого за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України, скеровано до суду у кримінальному провадженні №42023113330000001 від 21.03.2023), 02.05.2022, перебуваючи у Київській міській військовій адміністрації, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, достовірно знаючи, що йому не визначено обов`язки військової служби, які він мав виконувати у Київській міській військовій адміністрації, не призначено на відповідну посаду, не визначено адресу фактичного виконання завдань та не визначено безпосереднього керівника, усвідомлюючи, що у такому випадку, він не буде виконувати обов`язки військової служби, або інші обов`язки, пов`язані із забезпеченням оборони держави та її безпеки, у порядку ст. ст. 12, 37 Статуту про вказаний факт командиру військової частини НОМЕР_1 не доповів. Таким чином, з вказаного часу ухилявся від несення обов`язків військової служби до 28.03.2023.

При цьому, ОСОБА_5 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, в силу займаної посади, з метою подальшого сприяння своєму безпосередньому підлеглому ОСОБА_7 не виконувати обов`язки військової служби, перебуваючи у приміщенні Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36), будучи обізнаним про факт проходження солдатом ОСОБА_7 військової служби, володіючи інформацією про військову частину, в якій ОСОБА_7 проходить військову службу, у період з 02.05.2022 по 28.03.2023 всупереч діючому законодавству не виніс розпорядження про увільнення ОСОБА_7 від займаної посади «керуючого справами секретаріату Київської міської ради».

Крім того, діючи умисно на виконання спільного злочинного умислу ОСОБА_5 скерував лист від 03.06.2022 №225-КР-1728 на адресу Київської міської військової адміністрації з проханням виключення ОСОБА_7 зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , лист від 04.11.2022 №225-КР-3295 з проханням дозволити стрільцю стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 солдату ОСОБА_7 виконувати обов`язки за посадою керуючого справами секретаріату Київської міської ради, розуміючи, що будь-які обов`язки в інтересах оборони у Київській міській військовій адміністрації ОСОБА_7 у описаний період не здійснював.

Продовжуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_5 скерував лист від 04.11.2022 № 225-КР-3295 із підтвердженням факту прибуття відрядженого солдата ОСОБА_7 до Київської міської ради та проханням дозволити стрільцю стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 солдату ОСОБА_7 виконувати обов`язки за посадою керуючого справами секретаріату Київської міської ради, в тому числі повноважень за відсутності заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, розуміючи, що будь-які обов`язки в інтересах оборони у Київській міській військовій адміністрації ОСОБА_7 у описаний період не здійснював. У подальшому, за результатами розгляду вказаного листа, останній був погоджений начальником Київської міської військової адміністрації.

Крім того, на виконання спільного умислу ОСОБА_5 виніс розпорядження від 02.06.2022 №115-в «Про надання відпустки без збереження заробітної плати ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку 03.06.2022 (один календарний день), розпорядження від 15.08.2022 №260-в «Про надання додаткової відпустки ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку 16.08.2022 по 22.08.2022, розпорядження від 21.12.2022 №440-в «Про надання частини щорічної основної відпустки ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку на 13 календарних днів з 22.12.2022 по 03.01.2023 та частину щорічної основної відпустки на 1 календарний день 04.01.2023, що надало змогу ОСОБА_7 ухилятись від виконання обов`язків військової служби, та без отримання передбаченого законом дозволу, виїхати за межі Київського гарнізону до Івано-Франківської області у періоди, з 02.06.2022 по 06.06.2022, з 12.08.2022 по 19.08.2022, з 07.10.2022 по 11.10.2022, з 22.12.2022 по 26.12.2022, з 28.01.2023 по 30.01.2023.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у пособництві в ухиленні військовослужбовця від несення обов`язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України.

У вчиненні зазначеного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Києва, громадянин України, на момент вчинення злочину перебував на посаді заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, депутат Київської міської ради ІХ скликання, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 .

10.07.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України.

Враховуючи викладене, слідчий вказує, що більш м`які, передбачені ст. 176 КПК України, запобіжні заходи, ніж домашній арешт, не дадуть можливості запобігти зазначеним ризикам, не забезпечать виконання ОСОБА_5 процесуальних обов`язків підозрюваного, не нададуть можливості під час досудового розслідування запобігти його переховуванню від слідства та суду, контролювати місце його перебування. Утримання ОСОБА_5 під домашнім арештом являється єдиними гарантованим та можливим способом унеможливити його незаконний вплив на свідків з метою перешкодити встановленню об`єктивної істини у кримінальному провадженні та ухилитись від кримінальної відповідальності.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування за допомогою технічних засобів.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Захисник - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні щодо задоволення клопотання не заперечував.

Підозрюваний в судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечував, просив відмовити.

Вислухавши думку прокурора в обґрунтування заявленого клопотання, пояснення захисника, підозрюваного, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що Третім слідчим Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування досудове розслідування в кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 409 КК України.

Під час здійснення досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні, 10.07.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста Києва, громадянину України, на момент вчинення злочину перебував на посаді заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, депутат Київської міської ради ІХ скликання, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_3 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України.

Підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України, обґрунтовується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

-інформацією про операції та рух коштів по банківським рахункам у АТ «Ощадбанк» (код за ЄДРПОУ - 00032129, адреса: м. Київ, вул. Госпітальна, 12г) відкритих на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якими підтверджено нарахування заробітної плати на загальну суму 690 385 (шістсот дев`яносто тисяч триста вісімдесят п`ять) гривень 42 копійки (КПКВК 0110150: КЕКВ 2111 - 565 889, 69 грн., КЕКВ 2120 - 124 495, 73 грн.).

-бухгалтерські та кадрові документи, розпорядження на преміювання ОСОБА_7 , зокрема, особові рахунки по нарахуванню та виплаті заробітної плати керуючого справами секретаріату Київської міської ради ОСОБА_7 за період 01.01.2022 по 31.12.2022 та 01.01.2023 по 31.12.2023, меморіальні ордери № 5, розрахункові відомості по нарахуванню та випалі заробітної плати працівників, платіжні доручення, виписки Держказначейства, зведені відомості працівників по перерахуванню заробітної плати.

-інформацією з військової частини стосовно проходження військової служби ОСОБА_7 ;

-результатами висновку Держаудитслужби, яким підтверджено матеріальну шкоду місцевому бюджету загального фонду на суму 690 385 гривень 42 копійки.

-листами ОСОБА_9 від 03.06.2022 №225-КР-1728 з проханням виключення ОСОБА_7 зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , та від 04.11.2022 №225-КР-3295 з проханням дозволити стрільцю стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 солдату ОСОБА_7 виконувати обов`язки за посадою керуючого справами секретаріату Київської міської ради, нараховуючи та виплачуючи останньому за вказаною посадою заробітну платню, затверджуючи та підписуючи розпорядження з питань роботи ОСОБА_7 за цивільною посадою.

-розпорядженнями, які виносив ОСОБА_5 від 02.06.2022 №115-в «Про надання відпустки без збереження заробітної плати ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку 03.06.2022 (один календарний день), розпорядження від 15.08.2022 №260-в «Про надання додаткової відпустки ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку 16.08.2022 по 22.08.2022, розпорядження від 21.12.2022 №440-в «Про надання частини щорічної основної відпустки ОСОБА_7 », яким ОСОБА_7 як керуючому справами секретаріату Київської міської ради надано відпустку на 13 календарних днів з 22.12.2022 по 03.01.2023 та частину щорічної основної відпустки на 1 календарний день 04.01.2023, що надало змогу ОСОБА_7 ухилятись від виконання обов`язків військової служби, у періоди, у періоди, з 02.06.2022 по 06.06.2022, з 12.08.2020 по 19.08.2022, з 07.10.2022 по 11.10.2022, з 22.12.2022 по 26.12.2022, з 28.01.2023 по 30.01.2023 ОСОБА_7 , не отримавши передбаченого законом дозволу, за межами Київського гарнізону та проводити час на власний розсуд на території Івано-Франківської області.

-іншими матеріалами кримінального провадження.

Згідно ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або в певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Як визначено у ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Вирішуючи питання про застосування підозрюваному запобіжного заходу слідчий суддя враховує не тільки положення, передбачені в КПК України, а й вимоги пунктів 3 і 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливо лише в передбачених законом випадках за встановленою законом процедурою. При цьому ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватись виключно на підставі суворості можливого судового рішення.

Поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві України, тому, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України та позиції Європейського суду з прав людини, відображеної у п. 175 рішення від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року), також вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28.10.1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року).

Таким чином, слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення злочину вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.

Так, слідчий суддя вважає, щоОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України, що підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та суду: враховуючи, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжкого та тяжкого кримінальних правопорушень, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, існує ризик, що підозрюваний з метою уникнення кримінальної відповідальності може переховуватися від органів досудового розслідування та суду;

2) знищити, сховати або спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення: підозрюваний, ураховуючи наявність спеціальних знань, може особисто чи опосередковано негативно впливати на хід досудового розслідування через прохання, погрози, або іншим шляхом, вживати активних заходів щодо знищення, приховування або спотворення документів, що можуть бути прихованими, у тому числі за місцем знаходження Київської міської ради;

3) незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні: підозрюваний у подальшому може як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб може незаконно впливати на осіб, які вже були та будуть допитані у процесуальному статусі свідків у цьому кримінальному провадженні, зокрема керуючого справами секретаріату Київської міської ради призначено ОСОБА_7 , а також на інших працівників Київської міської ради.

4) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, з метою уникнення кримінальної відповідальності ОСОБА_5 може вчинити ряд інших злочинів, зокрема, останній може самостійно або з використанням третіх осіб підробити офіційні документи або ж створити неіснуючі для побудови хибної версії подій.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Слідчим суддею встановлено, що у даному кримінальному провадженню досудове розслідування не закінчено та існує необхідність у проведенні ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту слідчий суддя враховує ступінь тяжкості інкримінованих підозрюваному кримінальних правопорушень, мотив, обставини його вчинення; дані, що характеризують особу підозрюваного, його вік та стан здоров`я, міцність соціальних зв`язків та приходить до висновку, що докази та обставини на які посилається слідчий у клопотанні, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що застосування більш м`якого запобіжного заходу не гарантуватиме та не забезпечуватиме запобігання вказаним ризикам та виконання підозрюваним процесуальних обов`язків, у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

Крім цього, застосовуючи до підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного додаткові обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

- прибувати до слідчих Територіального бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, прокурора та/або суду за першою вимогою;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає (міста Києва та Київської області), без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування із свідком ОСОБА_7 ;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Питання щодо доведеності вини ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та правильності кваліфікації його дій, слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.

На підставі викладеного, керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 107, 177, 178, 181, 193, 194, 199, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання Слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_6 , погоджене Прокурором у кримінальному проваджені - прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України, у кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 року - задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги або/та необхідності забезпечення особистої безпеки у період воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги.

Одночасно покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

- прибувати до слідчих Територіального бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, прокурора та/або суду за першою вимогою;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає (міста Києва та Київської області), без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування із свідком ОСОБА_7 ;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.

Визначити строк дії ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 року до 09.09.2025 року включно, але не більше строку досудового розслідування.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні № 62023100130001854 від 22.11.2023 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Визначити час проголошення повного тексту ухвали о 08 год. 10 хв. 16.07.2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1