Дата принятия
30.06.2025
Номер дела
487/4086/25
Номер документа
128528071
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 487/4086/25

Провадження № 3/487/1056/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.06.2025 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Притуляк І.О., за участю секретаря: Богатої А.І., прокурора - Вільчака З.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Миколаєві, матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді бухгалтера ТОВ «Галаю», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпроАП України, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу № 2731/к від 28.10.2021, ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Управління бухгалтерського обліку, фінансового та господарського забезпечення Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

З 04.01.2023 ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса).

ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби. 01.11.2021 ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця.

Відповідно до посадової інструкції головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) виконує, зокрема, наступні обов`язки: готує на опрацювання платіжні документи для здійснення розрахунків за договірним зобов`язанням; забезпечує своєчасне повернення коштів; веде облік фінансових та юридичних зобов`язань розпорядника бюджетних коштів.

Таким чином, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса). ОСОБА_1 є державним службовцем категорії «в», та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон), є суб`єктом,на якого поширюєтьсядія цьогоЗакону та юридична відповідальність за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Наказом № 1454-К від 23.02.2023, ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса).

При цьому, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу бухгалтерськогообліку тазвітності попівденному регіонуУправління бухгалтерськогообліку тапланово -фінансової діяльностіПівденного міжрегіональногоуправляння Міністерстваюстиції (м.Одеса)та будучисуб`єктом відповідальностіза правопорушенняпов`язані зкорупцією, порушилавимоги абз.1ч.2ст.45Закону,щодо своєчасногоподання декларації«при звільненні»,та маючи обов`язок подачі вказаної декларації до 31.01.2024, без поважних на те причин, подала її лише 29.02.2024.

Крім того ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, щодо своєчасного подання декларації «щорічної за 2022 рік», та маючи обов`язок подачі вказаної декларації до 31.01.2024, без поважних на те причин, подала її лише 27.02.2024.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, щодо своєчасного подання декларації «щорічної за 2022 рік», та маючи обов`язок подачі вказаної декларації до 31.01.2024, без поважних на те причин, подала її лише 27.02.2024.

В судовому засідання прокурор вважав доведеними обставини, викладені в протоколах та просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6КпроАП України, призначити стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією цієї статті.

У судовому засідання ОСОБА_1 провину в порушенні вимог Закону визнала в повному обсязі, підтвердивши викладені у протоколах про адміністративні правопорушення обставини.

У скоєному щиро розкаялася.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Положеннями ст.280 КпроАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст.251 КпроАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст.252 КпроАП України встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 1 ст.172-6КпроАП України, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон), державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб`єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 частини другої статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б», віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Відповідно до підпункту «В», пункту 1, частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці.

Згідно ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"т" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Указом Президента України від 24.02.2022 року на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу.

У зв`язку з чим НАЗК відповідно до роз`яснень від 07.03.2022 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-LX «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов`язок подання декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-IX який набрав чинності 12.10.2023 року - відновлено обов`язок декларування.

Відповідно до роз`яснення НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 №4 визначено, що щорічні декларації за 2021, 2022 рік потрібно подати до - 31.01.2024 року.

Крім того, чітко встановлено, що особи які звільнились у період з 01.01.2023 до 11.10.2023 - подають декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - також до 31.01.2024 року.

Відповідно листа Національного агентства з питань запобігання корупції, де вказані дати некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в якому чітко вказано, через збій у роботі програмного забезпечення інформаційно- комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр), помилки у роботі Реєстру спостерігались у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 та 23.12.2023 та частково в інші дні, які зазначені в листі.

В дні необхідності подання ОСОБА_1 декларації Реєстр працював в належному режимі.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення за вказаних вище обставин, підтверджується доказами дослідженими під час судового розгляду, зокрема:

- Протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією №341, №342, №343 від 13.06.2025 року;

- Рапортами о/у УСР в Миколаївській області ДСР НП України, ОСОБА_2 від 13.06.2025 року №23132-2025, №23131-2025, №23130-2025 та від 13.06.2025 року;

- Скрін-шотом подачі декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 ;

- Повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №15014/34-10, №15020/34-10, №15009/34-10 від 29.02.2024 року;

- Повідомленням НАЗК від 21.04.2025 року;

- Копією наказу від 23.02.2023 № 1454-к про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону УБО та планово-фінансової діяльності ПМУ МЮ (м. Одеса) 28.02.2023 року за взаємною домовленістю із суб`єктом призначення, з припиненням держаної служби, відповідно до ч. 2 ст. 86 ЗУ « Про держану службу»;

- Витягом послідовності дій користувача «ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 12.10.2023-01.03.2024 року;

- Копією Наказу від 28.10.2021 № 2731/к року про призначення Ясько на посаду головного спеціаліста Центрального відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Управління бухгалтерського обліку, фінансового та господарського забезпечення Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса);

- Копією присяги Державного службовця підписаної ОСОБА_1 ;

- Копією Посадової інструкції ОСОБА_1 від 14.04.2021 року;

- Копією розписка ОСОБА_1 про ознайомлення з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції»;

- Копією Наказу від 16.11.2022 року №4100-к про переведення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності та ресурсного забезпечення Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса);

- Копією Посадової інструкції ОСОБА_1 від 14.12.2022 року;

- Копією Наказу від 04.01.2023 року №153-к про переведення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності по південному регіону Управління бухгалтерського обліку та планово - фінансової діяльності Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса);

- Копією Посадової інструкції ОСОБА_1 від 04.01.2023 року;

- Копією листів НАЗК від 01.04.2024 року №47-07/21165-24, від 22.04.2024 року №70-09/27860-24, від 26.04.2021 №47-09/27771/21;

Вищевказані докази знаходяться в об`єктивному взаємозв`язку між собою і нічим не спростовані.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов переконання, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1, абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

З урахуванням встановлених обставин справи, суд вважає доведеним факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, та кваліфікує її дії за ч.1 ст.172-6 КпроАП України.

При визначенні виду адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, щире каяття у скоєному, перше притягнення до адміністративної відповідальності та вважає за необхідність накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, яке є необхідним і достатнім, та згідно ст. 23 КпроАП України, відповідає меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст.40-1 КпроАП України у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст.ст. 40-1, 278, 280, 283, 284 КпроАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6КпроАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн. (Отримувач: Миколаїв.ГУК/Заводськ.р-н/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030; Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA698999980313030106000014480; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: справа № 487/4086/25)

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60грн. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходівбюджету 22030106.; Призначення платежу: справа № 487/4086/25)

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя: І.О.Притуляк