Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 948/928/24
Номер провадження 2/948/42/25
У Х В А Л А
21.01.2025 Машівський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого судді Косик С.М.,
за участю: секретаря Ткач Н.М.,
представника відповідачки ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Машівка цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором,
у с т а н о в и в :
у провадженні суду перебуває вказана цивільна справа, у якій 24.12.2024 відкрито провадження, призначено справу до розгляду на 21 січня 2025 та роз`яснено сторонам їх право щодо подання відзиву на позов, зустрічного позову, відповіді на відзив, заперечення та надання письмових і електронних доказів.
У судовому засіданні представник відповідача адвокат Бульбах Н.М. заявила клопотання з проханням визнати поважними обставини (причини) неможливості подачі відповідачем відзиву на позовну заяву та надати додатковий строк для подачі відзиву та доказів в обґрунтування заперечень проти позовних вимог позивача, оскільки доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідачу в даній цивільній справі їй адвокату Бульбах Н.М. було надано 10.01.2025, конфіденційну зустріч з клієнтом проведено впродовж семи робочих днів, тобто після закінчення наданого ухвалою суду відповідачу строку для подання відзиву на позовну заяву та доказів в обґрунтування заперечення позовних вимог. За вказаних обставин адвокат Бульбах Н.М. була позбавлена можливості скористатись правом свого довірителя на подання відзиву на позовну заяву у визначений ухвалою суду 15-денний строк.
Розглянувши клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до чч.1,7 ст.178 ЦПК України визначено, що у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі
Статтею ст.120 ЦПК України передбачено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
У частинах 2, 3, 6 ст.127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Як видно з матеріалів справи відповідач отримала копію ухвали суду про відкриття провадження у справі 03.01.2025р., а відтак строк на подання відзиву закінчився 18.01.2025р.
Представник відповідача 21.01.2025р. подала клопотання про надання додаткового строку на подання відзиву, а тому судовий розгляд визначено на 25.02.2025р.
Як передбачено п. 4 ч. 5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги доводи, викладені представником відповідача у клопотанні про надання додаткового часу для подачі відзиву, з метою недопущення порушення процесуальних прав відповідача, суд уважає за можливе надати додатковий час для подачі відзиву.
Керуючись ст. ст. 12, 120,127,178 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
клопотання представника відповідача адвоката Бульбах Наталії Миколаївни задовольнити.
Встановити додатковий строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву - 15днів з часу постанволення цієї ухвали.
Судове засідання у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором відкласти на 09 год 00 хв 25 лютого 2025 року.
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С. М. Косик
Судебное решение № 124620827, Машівський районний суд Полтавської області было принято 21.01.2025. Форма судопроизводства - Гражданское, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти необходимые данные об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных содержит полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить необходимые данные.
то решение относится к делу № 948/928/24. Юридические лица, указанные в тексте настоящего судебного документа: