Єдиний державний реєстр судових рішень
Провадження № 2-а/760/104/24
Справа № 760/7131/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
21 листопада 2024 року Солом`янський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді - Букіної О.М.,
при секретарі - Черчукан В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Адміністрація Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними, зобов`язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу, -
ВСТАНОВИВ:
20.04.2017 позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.
24.04.2017 ухвалою судді Солом`янського районного суду м. Києва Кицюк В.С. по справі було відкрито провадження та справу призначено до судового розгляду на 06.07.2017.
Згідно розпорядження щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ від 06.09.2017, вищезазначену справу було передано головуючому судді Букіній О.М. у зв`язку з припиненням повноважень судді Кицюк В.С. у зв`язку з закінченням строку на який було призначено.
Зазначену вище цивільну справу було прийнято до розгляду та призначено на судове засідання 05.02.2018.
22.01.2018 на адресу суду від представника відповідача - ОСОБА_2. надійшло клопотання про зупинення провадження у справі № 760/7131/17 до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 826/9610/17.
Крім того, 05.02.2018 на адресу суду від представника позивача Краєвого Т.О. надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 826/9610/17.
Ухвалою Солом`янського райсуду м. Києва від 05.02.2018 провадження у даній справі було зупинене до набрання законної сили рішення за результатами розгляду адміністративної справи за позовом Міністерства оборони України до Центральної військово-лікарської комісії, Полтавської обласної МСЕК №2, третя особа - Київське клінічне бюро судово-медичної експертизи, про визнання протиправним і скасування рішення від 17.09.2014 та 30.04.2015 (справа №826/9610/17), яка перебуває у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва.
13.09.2024 на запит суду від Окружного адміністративного суду м.Києва надійшло рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/9610/17, відповідно до якого у задоволенні адміністративного позову Міністерства оборони України -відмовлено.
Ухвалою Солом`янського районного суду м.Києва від 01.10.2024 провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Адміністрація Державної прикордонної служби України, про визнання дій протиправними, зобов`язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу - поновлено.
Справу призначено до розгляду у судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25, каб. 27 на 28.11.2024 о 10-30 год.
У судове засідання сторони не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені.
Представником відповідача подано до суду клопотання про направлення справи за підсудністю до Окружного адміністративного суду м.Києва посилаючись на вимоги п.10 п.п.1 Перехідних положень КАС України , ч.1 ст.20 КАС України.
Суд вважає за можливе розглянути подане клопотання у відсутності сторін, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
Суд, дослідивши подані документи та матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Встановлено, що в провадженні Солом`янського районного суду м. Києва перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Адміністрація Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними, зобов`язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу.
З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до п.п.1 п.10 Перехідних положень КАС України визначено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п.3 ч.1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
За змістом ч.6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 даної статті Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.п.4,6 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, у тому числі, чи:
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, враховуючи перехідні положення КАС України вбачається, що виходячи з предмету позову, дана справа не підсудна Солом`янському районному суду м. Києва, як місцевому адміністративному суду.
При цьому, також враховується, що відповідно до ч.1 ст.318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
За вказаних вище обставин та враховуючи те, що після відкриття провадження у справі з`ясовано, що справа за позовом ОСОБА_1 непідсудна Солом`янському районному суду м. Києва, справа підлягає передачі до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись п.10 Перехідних положень КАС України, ст. ст. 4,7, 20, 29, 171 318 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю, задовольнити.
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Адміністрація Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними, зобов`язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу, передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: О.М. Букіна