Дата принятия
09.12.2024
Номер дела
160/26275/24
Номер документа
123726233
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2024 рокуСправа №160/26275/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить:

визнати протиправним рішення про відмову у перерахунку пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській № 33120-22356/K-01/8-0400/24 від 04.06.2024;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати та здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з зарахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу: періодів роботи з 2004 року по 2010 роки на ЗАТ «Артель старателей «Амур» у відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 та довідки № 27 від 26.03.2013 року та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що звернувся із заявою про перерахунок пенсії, натомість Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не здійснено перерахунок пенсії, оскільки період роботи з 2004-2010 неможливо зарахувати у зв`язку з відсутністю інформації про сплату страхових внесків до відповідного фонду російської федерації.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.10.2024 року відкрито провадження у справі №160/26275/24, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1,2 ст.257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.

За ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не надав.

Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином, шляхом доставлення до його електронного кабінету 08.10.2024 ухвали суду, що підтверджується довідкою Дніпропетровського окружного адміністративного суду про доставку електронного листа.

За правилами ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Судом встановлено наступні обставини, які підтверджені матеріалами справи.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області і отримує з 14.07.2021 пенсію за віком відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

На звернення позивача щодо перерахунку пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом №33120-22356/К-01/8-0400/24 від 04.06.2024 повідомило, що загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 33 роки 3 місяці 29 днів (зарахований по 31.01.2024), у тому числі додаткові роки за Списком №1 1 рік та періоди роботи на території російської федерації з 29.04.1999 по 17.10.1999 та з 23.02.2000 по 31.12.2003.

Зарахувати до страхового стажу з 1 січня 2004 року періоди роботи на території держав учасниць Співдружності Незалежних Держав та врахувати заробітну плату за зазначені періоди, було можливо за умови підтвердження сплати страхових внесків до відповідних фондів держав учасниць Співдружності Незалежних Держав, на території яких провадилася трудова діяльність.

Враховуючи викладене, на підставі довідок про заробітну плату від 26.03.2013 за №27, до страхового стажу неможливо було зарахувати періоди роботи з 2004 по 2010 роки, оскільки відсутня інформація про сплату страхових внесків до відповідного фонду російської федерації.

Проводити розрахунок заробітної плати для обчислення пенсії за період з 01.07.2000 по 31.12.2003 було можливо після проведення перевірки достовірності видачі зазначених довідок.

У електронній пенсійній справі наявний лише акт, складений за результатами перевірки довідки про факт роботи від 19.10.2021 за №57.

З 01.01.2023 російська федерація припинила участь в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, при цьому до страхового стажу зараховуються періоди роботи на території РРФСР по 31.12.1991.

Позивач вважає, що відповідач вказаним рішення порушив його право на належне пенсійне забезпечення.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадянам на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Тобто, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

За визначенням у Законі України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»(Закон №1058-ІV) пенсія -це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим законом.

Відповідно до п.9 ч.1ст.16 Закону №1058-IVпозивач, як застрахована особа, має право на отримання пенсійних виплат на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.

За ч.1 ст.40 Закону №1058-IVдля обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

У відповідності до ч.1 ст.44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Крім того, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно доЗакону №1058-IVврегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно доЗакону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФ України від 25.11.2005 року №22-1 (Порядок №22-1).

Пунктом 2.1 Порядку №22-1 передбачено, що за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).

Згідно з абз.1, 2 пункту 2.10 Порядку №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Статтею 62 закону України «Про пенсійне забезпечення»встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (Порядок №637).

Відповідно до п. 1 Порядку основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Приписами п. 3 Порядку №637 встановлено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Системний аналіз наведених вище положень дає змогу дійти висновку, що надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації, з метою визначення права на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній.

Спірним є питання щодо перерахунку пенсії за наданими позивачем довідками про роботу в період з 2004 -2010 на території російської федерації.

Відповідно до копії трудової книжки НОМЕР_1 від 12.07.1984 ОСОБА_1 працював на ЗАО Артель старателей «Амур», російська федерація, Хабаровський край Аяно-Майський район (район Крайнего Севера) у наступні періоди:

10.04.1999 прийнятий машиністом мостового крану відповідно до наказу №14к від 10.04.1999;

15.01.2009 звільнений за п. 3 ст. 77 Трудового кодексу Російської Федерації відповідно до наказу від 24.01.2009;

11.07.2009 прийнятий машиністом крана автомобільного на сезон відповідно до наказу №26к від 11.07.2009;

12.07.2009 переведений машиністом відповідно до наказу №29-к:

21.09.2009 переведений машиністом крана автомобільного відповідно до наказу №36к від 19.09.2009;

14.06.2010 звільнений за спливом терміну трудового договору, п. 2 ст. 77 Трудового кодексу Російської Федерації відповідно до наказу №111-к від 21.06.2010;

23.09.2010 прийнятий машиністом крана автомобільного відповідно до наказу №178-к від 22.09.2010;

26.06.2011 звільнений за спливом терміну трудового договору , п. 2 ст. 77 Трудового кодексу Російської Федерації відповідно до наказу №115-к від 27.06.2011.

Робота позивача у вказані періоди підтверджується також довідками ЗАТ «Артель старателей «Амур» №105 від 27.01.2009, АТ «Артель старателей «Амур» №164 від 24.04.2019, довідками ОАО «Артель старателей «Амур» №27 від 26.03.2024 про заробітну плату.

Відповідно до довідки АТ «Артель старателей «Амур» №164 від 24.04.2019 ОСОБА_1 працював на золотовидобувній збагачувальній фабриці гірничо-збагачувального комплексу "Рябиновий, структурного підрозділу ЗАО "Артель старателей "Амур", повний робочий день при повному робочому тижні без суміщення професій та працював на автотранспортній ділянці гірничо-збагачувального комплексу "Тас-Юрях", який є структурним підрозділом ЗАО "Артель старателей "Амур".

Проте, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відмовило у проведенні перерахунку пенсії згідно довідок про заробітну плату за періоди роботи позивача на території російської федерації.

Щодо підстав такої відмови, а саме посилання на припиненням 19.06.2023 для України дії Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, вчиненої 13.03.1992 в м. Москві, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону№ 1058-IV якщо міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.

Одним із міжнародних договорів з питань пенсійного забезпечення, який підписала Україна, стала багатостороння Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, зобов`язання за якою взяли на себе дев`ять держав - учасниць СНД, в тому числі Україна та російська федерація (далі - Угода від 13.03.1992).

Відповідно до ст. 1 Угоди від 13.03.1992, пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їхніх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 5 Угоди від 13.03.1992 встановлено, що ця Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав - учасниць Угоди.

Отже, дія цієї Угоди розповсюджувалася на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держав-учасниць угоди.

В силу положень ст. 6 Угоди від 13.03.1992, призначення пенсій громадянам держав - учасниць Угоди проводиться за місцем проживання.

Для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою.

Відповідно до ст. 11 зазначеної Угоди від 13.03.1992, необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і держав, що входили до складу СРСР або до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав - учасниць Співдружності без легалізації.

З огляду на викладене, цією Угодою визначено стаж, який підлягає безумовному врахуванню при призначенні пенсії.

Аналіз вищенаведених норм вказує на те, що стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди, враховуються при встановленні права на пенсію. При цьому, обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність, а пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць проводиться по законодавству держави, на території якого вони проживають.

Положення цієї Угоди були чинними на момент роботи позивача у спірні періоди та на момент призначення позивачу пенсії.

Дія цієї Угоди припинена згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 639 від 24.06.2023.

При цьому суд враховує, що 29.11.2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1328 "Про вихід з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення", згідно з пунктом 1 якої постановив вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, вчиненої 13 березня 1992 р. у м. Москві. Постанова набрала чинності 02.12.2022.

Водночас, відповідно до п. 2 ст. 13 Угоди про гарантії пенсійні права громадян держав-учасниць Співдружності, що виникли відповідно до положень цієї Угоди, не втрачають своєї сили і в разі виходу із Угоди держави-учасниці, на території якої вони проживають.

Отже, зі змісту наведеного слід враховувати, що положення відповідних міжнародних договорів розповсюджується також і на питання пов`язані із зарахуванням періодів роботи на території інших держав до страхового стажу та обчислення пенсій, пов`язаних із їх перерахунком. Діюче в Україні пенсійне законодавство передбачає, що у разі, якщо пенсія призначена на території України, а особа працювала на території російської федерації або на підприємстві зареєстрованому на території російської федерації після 13.03.1992, то цей стаж має враховуватись на території України як власний страховий (трудовий стаж), хоча пенсійні внески можуть сплачуватись в росії. Тобто існує гарантія врахування страхового стажу кожної із сторін при призначенні пенсії на її території без перерахування страхових внесків.

Вказане узгоджується з правовою позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 14 листопада 2019 року у справі №676/6166/16-а, від 16 квітня 2020 року у справі №555/2250/16-а від 17 червня 2020 року у справі №646/1911/17, від 21 лютого 2020 року у справі № 291/99/17 та від 06 липня 2020 року у справі № 345/9/17.

Відтак, при прийнятті рішення щодо зарахування чи відмови в зарахуванні страхового стажу певних періодів роботи, орган пенсійного фонду повинен враховувати норми законодавства України, в сукупності з нормами законів тієї країни, на території якої працювала в спірний період роботи особа, яка звернулась за призначенням пенсії або ж перерахунком пенсії.

Суд звертає увагу на те, що на час набуття позивачем трудового стажу у спірних періодах, вказані вище Угоди були чинними для України, а тому підлягають застосуванню до даних правовідносин.

Посилання відповідача на обставину припинення участі російської федерації в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, оскільки таке припинення не стосується (не впливає) періодів трудової діяльності позивача, що мали місце в час дії вказаної Угоди.

01.12.2022 Верховна Рада України прийнялаЗакон України №2783-IX «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року»(далі Закон №2783-IX), який набрав чинності 23.12.2022 і яким постановила зупинити у відносинах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь дію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, вчиненої від імені України у м. Мінську 22 січня 1993 року і ратифікованоїЗаконом України від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР(Відомості Верховної Ради України, 1994р.., № 46, ст.417), та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року, вчиненого від імені України у м. Москві 28 березня 1997 року і ратифікованогоЗаконом України від 3 березня 1998 року №140/98-ВР.

Проте, суд зазначає, що відповідно достатті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, положення Закону №2783-IX підлягають застосуванню щодо правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, тобто з 23.12.2022, а положення Постанови №1328 з 02.12.2022.

Отже, оскільки позивач працював у російській федерації в той час, коли усі вищевказані міжнародні договори були чинні, у відповідача не було підстав для відмови в обчисленні розміру пенсії з урахуванням спірних довідок.

Довідки про заробітну плату №27 від 26.03.2013, видані ОАО Артіль старателей «Амур» містять всі ключові реквізити, які визначені Додатком 5 Порядку №22-1, а саме помісячну заробітну плату на підприємстві, назву первинних документів, на підставі яких їх видано. Довідки містять підписи посадових осіб і скріплені печаткою підприємства.

Неврахування довідок про заробітну плату при розрахунку розміру пенсії є протиправним, оскільки призводить до порушень та обмежень прав позивача на соціальний захист і гарантоване право особи на належне пенсійне забезпечення.

За приписами ч. 4ст. 45 Закону №1058-ІVперерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті35, частиною другою статті38,частиною третьою статті42і частиною п`ятою статті48цьогоЗакону, провадиться в такі строки:

у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Пунктом 10 ч. 2ст. 245 КАС Українипередбачено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Враховуючи наведене, з метою ефективного захисту права позивача на пенсію за віком на пільгових умовах, зважаючи, що позивачу не було зараховано періоди роботи з 2004 по 2010, заробітну плату за які, просить врахувати позивач при перерахунку пенсії, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу позивача періоди роботи з 11.01.2004 по 12.07.2004, з 12.11.2004 по 03.03.2005, з 02.04.2005 по 10.10.2005, з 21.01.2006 по 06.09.2006, з 17.01.2007 по 25.04.2007, з 24.05.2007 по 17.09.2007, з 21.12.2007 по 27.06.2008, з 01.10.2008 по 15.01.2009, з 12.07.2009 по 20.09.2009,з 21.09.2009 по 24.09.2009, з 01.10.2009 по 14.06.2010, з 24.09.2010 по 31.12.2010 та здійснити з 01.05.2024 перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 2004 по 2010 роки на ЗАО «Артіль старателей «Амур» відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 та довідок №27 від 26.03.2013.

Щодо позовних вимог здійснити виплату пенсії, то такі вимоги не підлягають задоволенню.

Станом на день вирішення заявлених позовних вимог перерахунок відповідачем не проведено. Такі вимоги спрямовані на майбутнє, тоді як судовому захисту в адміністративному процесі підлягають лише порушені права позивача на час звернення за судовим захистом. Зазначені вимоги є передчасними.

Відповідно до вимог ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто, ці норми одночасно покладають обов`язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивачем при зверненні до суду із даним позовом було сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн., що підтверджується квитанцією про сплату № 0.0.3886285984.1 від 16.09.2024.

Суд, керуючись положеннямистатті 139 КАС України, враховуючи часткове задоволення позову вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись статтями 139, 241, 243, 244-246, 250,255,262,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним дії та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасувати рішення про відмову у перерахунку пенсії Головного правління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській № 33120-22356/K-01/8-0400/24 від 04.06.2024.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) періоди роботи з 11.01.2004 по 12.07.2004, з 12.11.2004 по 03.03.2005, з 02.04.2005 по 10.10.2005, з 21.01.2006 по 06.09.2006, з 17.01.2007 по 25.04.2007, з 24.05.2007 по 17.09.2007, з 21.12.2007 по 27.06.2008, з 01.10.2008 по 15.01.2009, з 12.07.2009 по 20.09.2009,з 21.09.2009 по 24.09.2009, з 01.10.2009 по 14.06.2010, з 24.09.2010 по 31.12.2010 та здійснити з 01.05.2024 перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 2004 по 2010 роки на ЗАО «Артіль старателей «Амур» відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 та довідок №27 від 26.03.2013.

В решті позовних вимог -відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати з оплати судового збору у сумі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимогстатті 255 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржене в строки, передбаченістаттею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона