Дата принятия
14.11.2024
Номер дела
932/9725/24
Номер документа
123314101
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 932/9725/24

Провадження № 3/932/4380/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 року м. Дніпро

Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Юдіна Н.М. розглянувши матеріали, що надійшли від Головного Управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головного бухгалтера КП «АДМІНІСТРАТИВНЕ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ», юридична адреса: м. Дніпро, Шевченківський район, вул. Володимира Мономаха, буд. 17, за частиною 1 статтею 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 18.09.2024 № 60931/04-36-04-07/32082482 посадова особа ОСОБА_1 , головний бухгалтер КП «АДМІНІСТРАТИВНЕ АРХІТЕКТУРНЕ БУДІВНИЦТВО» вчинила правопорушення з питання несвоєчасного подання до установи банку платіжних доручень на перерахування узгодженої суми податкового зобов`язання з частини чистого прибутку (доходу) згідно з податковим повідомленням-рішенням (форма «Р») від 13.06.2022 № 0050250708 по строку сплати 29.11.2022, що спричинило виникнення податкового боргу, чим порушено вимоги п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, фактично погашено 28.06.2024, що підтверджено актом про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з частини чистого прибутку (доходу) 15.08.2024 № 54545/04-36-04-07/ НОМЕР_2 , чим порушено вимоги ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, заперечувала проти викладеного у протоколі, зазначила, що на момент складання протоколу не працювала на посаді головного бухгалтера, на підтвердження своїх доводів подала до суду копію трудової книжки.

Відповідно до частини 1 статті 163-2 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Частиною 2 ст. 256 КУпАП передбачено, що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в податкових органах, а також процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, розгляду справ про адміністративні правопорушення податковими органами, ведення діловодства у справах про адміністративні правопорушення, а також забезпечення належного розгляду скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення, встановлено Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 липня 2016 року за № 1046/29176 (далі - Інструкція).

У разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення, протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі (пункт 12 розділу II Інструкції).

Згідно з пунктом 15, 16 розділу II Інструкції до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення. Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в податкових органах та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

При прийнятті остаточного рішення суд досліджує докази, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 від 18.09.2024; акт про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з частини чистого прибутку (доходу) від 15.08.2024; акт про неявку посадової особи для підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 18.09.2024; корінець повідомлення про виклик ОСОБА_1 на 30.08.2024; рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення; копія трудової книжки, виданої на ім`я ОСОБА_1 .

Так, протокол про адміністративне правопорушення складений 18 вересня 2024 року, в той час як зі змісту запрошення про явку до ГУ ДПС у Дніпропетровській області вбачається, що ОСОБА_1 викликалась на 30 серпня 2024 року, що свідчить про те, що матеріали справи не містять відомостей про повідомлення ОСОБА_1 та її виклик до ГУ ДПС у Дніпропетровській області для складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення в її присутності на 18 вересня 2024 року.

Окрім того, обов`язкова умова для доведення винуватості особи є склад адміністративного правопорушення. У такій категорії справ про адміністративне правопорушення суб`єктом може бути лише посадова особа.

Всупереч цьому, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено документи, які б підтверджували, що ОСОБА_1 є головним бухгалтером КП «АДМІНІСТРАТИВНЕ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ», а також, що до її повноважень належить подання платіжних доручень.

Окрім того, як вбачається з копії трудової книжки виданої на ім`я ОСОБА_1 , остання була звільнена на підставі Наказу № 283-к/тр від 31.01.2022, у той час як триваюче правопорушення мало місце з 13.06.2022 по 29.11.2022, згідно з актом камеральної перевірки №54545/04-36-04-07/32082482 від 15.08.2024.

Суд, зберігаючи безсторонність позбавлений можливості самостійно збирати докази на користь будь-якої із сторін провадження.

Оцінюючи надані суду докази в їх сукупності, суд керується основними конституційними засадами судочинства, визначеними статтею 129 Конституції України, до яких відноситься забезпечення доведеності вини і змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також статті 62Конституції України та загальними принципами права, згідно з яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

З огляду на викладене, складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею ч. 1 ст. 163-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 не доведено.

Згідно зіст.7КУпАП,ніхтонеможе бутипідданийзаходувпливу взв`язкузадміністративнимправопорушенням інакшеякнапідставах івпорядку,встановленихзаконом.Провадженнявсправах проадміністративніправопорушенняздійснюється наосновісуворогододержання законності.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАПпровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Отже, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, а саме за відсутності в діях складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

Керуючись статями 163-2, 247 КУпАП, а також іншими наведеними положеннями законодавства, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із відсутності в її діях складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Н.М. Юдіна