Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 522/17818/24
Провадження № 3/522/8425/24
ПОСТАНОВА
Іменем України
4 листопада 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Переверзева Л.І., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення № 532/15-32-07-06-05 від 30.09.2024 року, який надійшов з Головного управління ДПС у Одеській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 10.09.2013 року, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , бухгалтера ТОВ «КАПО» (код ЄДРПОУ 43229739),
за статтею 155-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Приморськогорайонного судуміста Одесиз Головногоуправління ДПСу Одеськійобласті надійшовпротокол відносно ОСОБА_1 про скоєнняадміністративного правопорушення,передбаченого статтею 155-1 ч.1 КУпАП.
Судом встановлено, що 30 вересня 2024 року при проведенні фактичної перевірки ТОВ «КАПО», код ЄДРПОУ 43229739, ресторану в м. Одеса, вул. Гаванна, 10, юридична адреса: м. Київ, вул. Саксаганського/Горького, 33-35/28, корп. А, бухгалтер ОСОБА_1 порушила п. 1, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування РРО та видачі фіскальних чеків, згідно акту перевірки від 30.09.2024 року № 42700/15/26/РРО/ НОМЕР_2 , за що відповідальність передбачена статтею 155-1 ч.1 КУпАП.
Статтею 3 п.1,2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року встановлено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Статтею 155-1 ч.1 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому визнала.
Разом з тим, її провина у скоєні вищезазначеного адміністративного правопорушення підтверджується доданим до протоколу про адміністративне правопорушення актом (довідкою) фактичної перевірки ГУ ДПС в Одеській області № 42700/15/26/РРО/43229739 від 30.09.2024 року, згідно якого, висновками перевірки встановлено порушення бухгалтером ТОВ «КАПО» ОСОБА_1 пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями).
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення в графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вказала, що порушення будуть усунені.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 дійсно винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 155-1 ч.1 КУпАП і вона підлягає адміністративній відповідальності.
Керуючись статтями 155-1, 283-285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 155-1ч.1КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривня.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, яка подається до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд міста Одеса, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси Л.І. Переверзева