Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" липня 2024 р. справа № 300/3495/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
06.05.2024 представник Захаріїв Богдан Дмитрович звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду через систему "Електронний суд" в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області просить:
визнати протиправною відмову відповідача у зарахуванні позивачу: за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 додатково до страхового стажу 3 роки 5 місяців 16 днів, всього за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 в зарахуванні йому 17 років 1 місяць 10 днів страхового стажу;
визнати протиправною відмову відповідача у проведенні з 11.02.2021 перерахунку пенсії з врахуванням виплачених сум;
зобов`язати відповідача зарахувати позивачу за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 додатково до страхового стажу 3 роки 5 місяців 16 днів, всього за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 зарахувати 17 років 1 місяць 10 днів страхового стажу - провести позивачу з 11.02.2021 перерахунок пенсії, з врахуванням виплачених сум.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.05.2024 дану позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 08.05.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 11.07.2024 витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області: рішення про призначення пенсії та розрахунок стажу позивача (а.с.40, 41).
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно не зарахував позивачу за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 додатково до страхового стажу 3 роки 5 місяців 16 днів, всього 17 років 1 місяць 10 днів страхового стажу. При цьому відповідач визначив позивачу за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 страховий стаж 13 років 7 місяців 24 днів. Зазначено, що в період з 01.01.2004 по 31.12.2017 позивач сплачував страхові внески (єдиний внесок), а в період з 01.01.2018 по 10.02.2021 сплачував страхові внески в розмірі не менш як мінімальний страховий внесок, що підтверджується довідкою ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 11.02.2021, даними про сплату страхових внесків, згідно даних реєстру застрахованих осіб.
Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду 22.05.2024 (а.с.27-31). Відповідно до відзиву Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заперечило проти позову, просило відмовити в задоволенні позову з мотивів, що при розрахунку стажу позивача до страхового стажу за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 враховано в певній кількості днів, пропорційно сплаченим страховим внескам, що надходили як частка від сплати єдиного податку (Довідка ОК-5). Зазначено, що відсутнє рішення про відмову у перерахунку пенсії, оскільки позивач не звертався до пенсійного органу із заявами, зокрема щодо перерахунку пенсії.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та з 11.02.2021 отримує пенсію за віком відповідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.
Відповідно до рішення про перерахунок пенсії від 09.08.2024 та розрахунку стажу за пенсійною справою № 092350003485 зараховано позивачу страховий стаж 39 років 2 місяці 8 днів, у тому числі до 01.01.2004 - 25 років 9 місяців 14 днів, після 01.01.2004 - 13 років 4 місяці 24 дні. В частині спірного періоду з 01.01.2004 по 10.02.2021 відповідачем зараховано позивачу до страхового стажу періоди: з 01.01.2004 по 31.12.2008; з 20.01.2009 по 31.01.2009; з 18.02.2009 по 28.02.2009; з 20.03.2009 по 31.03.2009; 19.04.2009 по 31.10.2009; з 21.11.2009 по 30.11.2009; з 22.12.2009 по 29.02.2020; з 01.03.2020 по 31.05.2020; з 01.06.2020 по 31.12.2020 (а.с.44, 45).
Згідно з індивідуальних відомостей про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (Форма ОК-5) за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 при розрахунку стажу позивача до страхового стажу враховано кількість днів пропорційно сплаченим страховим внескам, що надходили як частка від сплати єдиного податку (Довідка ОК-5) (а.с.32-36).
10.03.2024 позивач шляхом електронного відправлення звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою від 10.03.2024, в якій просив негайно, за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 додатково зарахувати позивачу до страхового стажу - 3 роки 5 місяців 16 днів, всього за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 зарахувати - 17 років 1 місяць 10 днів страхового стажу, та провести з 11.02.2021 перерахунок пенсії з врахуванням виплачених сум. Зазначено, що за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 позивач здійснювач підприємницьку діяльність, що підтверджується довідкою ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 11.02.2021, поданою заявою від 25.03.2021 про призначення пенсії, і за цей період страховий стаж становив 17 років 1 місяць 10 днів, тоді як Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області визначило позивачу за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 страховий стаж - 13 років 7 місяців 24 днів, занизивши тим самим розмір належних позивачу пенсійних виплат та порушивши його права гарантовані ст. ст. 22, 46 Конституції України (а.с.6).
За результатом розгляду заяви позивача від 10.03.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповіддю від 09.04.2024 № 3807-2402/С-02/8-0900/24 повідомило позивача, що його загальний стаж роботи склав 39 років 5 місяців, коефіцієнт стажу - 0,39417 , індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення - 0,61798, середньомісячний заробіток за період з 01.01.1988 по 31.12.2020 - 5635,24 грн. З 01.03.2024 на виконання Постанови Кабінету Міністрів України "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році" від 23.02.2024 № 185, проведено індексацію пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796 (7405,03х1,0796=7994,47). Для осіб яким призначено пенсію у 2021-2023 роках визначено рівень підвищення пенсій у розмірі 100 гривень. Розмір пенсії з 01.03.2024 становить 3085,40 грн. Розглянувши питання порушене у зверненні, щодо зарахування до страхового стажу період підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 повідомлено, що до страхового стажу з 01.01.2004 позивачу зараховано страховий стаж відповідно до даних про сплату страхових внесків згідно даних реєстру застрахованих осіб (а.с.7).
Відповідно до довідки Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 11.03.2021 № 2158/6/09-19-24-09-23, виданої для надання в Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ОСОБА_1 (реєстраційний номер 2232102338) взятий на податковий облік у статусі фізичної особи - підприємця з 27.09.2001 по вказаний у довідці час. Відповідно до інформаційних баз даних, наявних в ГУ ДПС в Івано-Франківській області позивач:
з 01.10.2001 по 31.12.2010; з 01.01.2012 по час видачі довідки перебував на спрощеній системі оподаткування;
з 01.01.2011 по 31.12.2011 застосовував загальну систему оподаткування (а.с.5).
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
За правилами частини 1 статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Відповідно до статті 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII в стаж роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору, а також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, а також призначення, перерахунку, виплати пенсії тощо, врегульовано Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Частиною 2 статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини 3 статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою: ТП = Св : В, де:
ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати;
В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.
Частиною 4 статті 24 Закону № 1058-IV, який набрав чинності з 01.01.2004, передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-IV, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), для підтвердження страхового стажу до 01.01.2004 подаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, а за період роботи починаючи з 01.01.2004 - за даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до абзацу 7 частини 2 указу Президента України від 03.07.1998 № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", суб`єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Відділення державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах: до місцевого бюджету - 43 відсотки, до пенсійного фонду - 42 відсотки, на обов`язкове соціальне страхування - 15 відсотків.
Представник позивача вказує на те, що в період з 01.01.2004 по 31.12.2017 позивач сплачував страхові внески (єдиний внесок), а в період з 01.01.2018 по 10.02.2021 сплачував страхові внески в розмірі не менш як мінімальний страховий внесок, що підтверджується довідкою ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 11.02.2021, даними про сплату страхових внесків, згідно даних реєстру застрахованих осіб.
Пунктом 2 частини першої статті 11 Закону № 1058-IV встановлено, що загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Згідно підпункту 1 пункту 3-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону включаються періоди: ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку: з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб`єкта підприємницької діяльності; з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).
Згідно з пунктом 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній праці, за період до 01 травня 1993 року, а також час роботи осіб, які займаються веденням особистого селянського господарства зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків (додаток № 1).
Періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 01 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року зараховуються до трудового стажу фізичних осіб-підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб`єкта підприємницької діяльності, а з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи - за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії за віком додаються: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637. За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Для визначення права на призначення пенсії за віком згідно зі статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за період ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з 01 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно надається довідка про реєстрацію як суб`єкта підприємницької діяльності.
З огляду на таке правове регулювання, до страхового стажу включаються період здійснення особою підприємницької діяльності, за певних умов, а саме:
- до 01 травня 1993 року час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків;
- до 01 січня 1998 року підтверджується спеціальним торговим патентом, патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків;
- з 01 січня 1998 року до 01 січня 2004 року періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, зараховуються до трудового стажу фізичних осіб підприємців, якщо вони підтвердженні довідкою про реєстрацію як суб`єкта підприємницької діяльності та застосування спрощеної системи оподаткування; сплатою фіксованого податку (патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян); спеціальним торговим патентом; свідоцтвом про сплату єдиного податку; довідкою, виданою податковою інспекцією про перебування особи на обліку як суб`єкта підприємницької діяльності із зазначенням системи оподаткування та інформації про сплату податку; а з 01 липня 2000 додатково лише за умови сплати страхових внесків;
- з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування зараховуються до страхового стажу за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів, що підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку (за формою 5-ОК).
Відповідно до довідки Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 11.03.2021 № 2158/6/09-19-24-09-23, виданої для надання в Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ОСОБА_1 (реєстраційний номер 2232102338) взятий на податковий облік у статусі фізичної особи - підприємця з 27.09.2001 по вказаний у довідці час. Відповідно до інформаційних баз даних, наявних в ГУ ДПС в Івано-Франківській області позивач:
з 01.10.2001 по 31.12.2010; з 01.01.2012 по час видачі довідки перебував на спрощеній системі оподаткування;
з 01.01.2011 по 31.12.2011 застосовував загальну систему оподаткування (а.с.5).
Згідно з індивідуальних відомостей про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (Форма ОК-5) за період з 01.01.2004 по 10.02.2021 при розрахунку стажу позивача до страхового стажу враховано кількість днів пропорційно сплаченим страховим внескам, що надходили як частка від сплати єдиного податку (Довідка ОК-5) (а.с.32-36).
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 1статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не доведено наявності у позивача заборгованості по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України за спірний період стажу здійснення підприємницької діяльності.
Враховуючи наведене, суд вважає, що період здійснення підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 підлягає зарахуванню до страхового стажу позивача в повному обсязі.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення, шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у зарахуванні позивачу періоду здійснення підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 до страхового стажу в повному обсязі та зобов`язання відповідача зарахувати позивачу період здійснення підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 до страхового стажу в повному обсязі та провести з 11.02.2021 перерахунок пенсії позивача.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, слід стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 968,96 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії щодо відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у зарахуванні ОСОБА_1 періоду здійснення підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 до страхового стажу в повному обсязі.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 період здійснення підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 10.02.2021 до страхового стажу в повному обсязі та провести з 11.02.2021 перерахунок пенсії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 968 (дев`ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Григорук О.Б.