Справа № 305/782/24
Провадження по справі № 2/305/408/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.2024. Рахівський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючої судді Марусяк М.О.
секретаря судового засідання Вербещука В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, служба у справах дітей Рахівської міської ради Закарпатської області про надання дозволу на укладення правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та (або) права, за якими підлягають державній реєстрації від імені неповнолітніх дітей,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат, ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_3 про надання дозволу на укладення правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та (або) права, за якими підлягають державній реєстрації від імені неповнолітніх дітей.
Позовні вимоги мотивує тим, що 11.06.2011 між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровано шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис №63 у книзі реєстрації шлюбів виконавчого комітету Юнокомунарівської міської ради м. Єнакієво Донецької області. Від спільного подружнього життя народився син - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . 10.10.2018, позивач отримав статус «учасник бойових дій» та почав користуватись пільгами та соціальними гарантіями, відповідно до Закону України №3551-ХІІ від 22.10.1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Позивачем подано всі необхідні документи, для отримання вказаної грошової компенсації до комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області через Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради. Документи позивача було прийнято відповідною комісією. На час подання документів до вищевказаної комісії, позивач був одружений з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та від браку у них є діти - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Однак, 16 березня 2023 року, шлюб між позивачем та ОСОБА_7 було розірвано, відповідно до рішення Городенківського районного суду Івано-Франківської області. Неповнолітні діти залишились проживати із матір`ю - ОСОБА_7 ( ОСОБА_3 ), яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач у належний строк в письмовій формі звернувся із заявою до комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області через Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради. 17.07.2023, відповідно до витягу з протоколу №5 засідання відповідної комісії, проведено перерахунок розміру компенсації Позивачу з урахуванням членів сім`ї - Позивача та неповнолітніх дітей, в сумі 2542745 грн. 03 коп. Позивачем було знайдено відповідне житло, для придбання за рахунок отримання вказаної компенсації. Однак колишня дружина ОСОБА_8 в категоричній формі відмовляється від наданні згоди вчинення від імені її малолітніх дітей договору купівлі житлового приміщення, частковими власниками якого будуть її неповнолітні діти, що підтверджується інформацією із Служби у справах дітей Рахівської міської ради та матеріалами Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області, за зверненнями Позивача, оскільки ОСОБА_8 на теперішній час вийшла заміж та мешкає в м. Рахів Закарпатської області. Позивач, 11 грудня 2023 року звернувся із заявою до комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області через Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради, із перегляду рішення щодо призначеної грошової компенсації, відповідно до постанови КМУ №280 від 18.04.2018 р., для її зменшення та виключення із розрахунку компенсації неповнолітніх дітей, оскільки другий із батьків не надає згоду на укладення правочину щодо малолітніх дітей, та таким чином Позивач позбавлений можливості виконати положення пунктів 26, 27, 39 Порядку. Однак, комісією щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області 18.12.2023 року за вихідним №03/0798-14/02, прийнято рішення щодо відмови у проведенні перерахунку суми грошової компенсації, у зв`язку із відсутністю документів щодо зміни у складі сім`ї. На підставі викладеного просить надати ОСОБА_2 , дозвіл на укладення правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та (або) права, за якими підлягають державній реєстрації, від імені своїх неповнолітніх дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , без згоди матері - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Надати дозвіл на реєстрацію права власності на нерухоме майно за неповнолітніми: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , їх батьку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_7 , без згоди матері - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Ухвалою судді Рахівського районного суду Закарпатської області, ОСОБА_9 від 26.03.2024 відкрито провадження у справі. Вирішено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 24.04.2024. Залучено до участі у справі, службу у справах дітей Рахівської міської ради Закарпатської області, місцезнаходження: м. Рахів, вул. Миру, буд.34, Закарпатської області, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Надано відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 14.05.2024 підготовче провадження у справі закрито. Призначено справу до судового розгляду по суті на 11 годину 00 хвилин, 03 червня 2024 року.
Позивач, ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився. Представник позивача, адвокат Литвинов В.В. 08.07.2024 надіслав через систему "Електронний суд" заяву, в якій просив розглянути справу без його участі. Позовні вимоги підтримує.
Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання, повторно, не з`явилася. Про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, шляхом опублікування оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, однак відзиву на день судового розгляду справи не надала.
Згідно ч.8 ст.178 ЦПК України - у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи, що відповідачем у встановлений судом строк відзив не подано, в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд, вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, служби справах дітей Рахівської міської ради Закарпатської області, у судове засідання не з`явилася. 08.07.2024, начальник служби ОСОБА_10 подала через канцелярію суду заяву, в якій просила розглянути справу без її участі. Позовні вимоги підтримує, оскільки такі заявлені в інтересах дітей.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до такого висновку.
Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, сторони: позивач ОСОБА_2 та відповідачка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_8 зареєстровали шлюб, у Юнокомунарівській міській раді м. Єнакієво Донецької області про що зроблено відповідний актовий запис №63.
Від шлюбу у сторін народилося двоє дітей: син, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що відділом реєстрації актів цивільного стану Єнакіївського міського управління юстиції у Донецькій області зроблено відповідний актовий запис №811 та видано свідоцтво про народження дитини серії НОМЕР_1 та донька, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що Центральним районним відділом у м. Маріуполі відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Донецькій області зроблено відповідний актовий запис №938 та видано свідоцтво про народження дитини серії НОМЕР_2 .
Рішенням Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 16 березня 2023 року - шлюб між сторонами розірвано.
Діти після розірвання шлюбу залишились проживати разом із відповідачкою, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Посвідченням серії НОМЕР_3 стверджується, що позивач отримав статус «учасник бойових дій» та відповідно має право користуватися пільгами та соціальними гарантіями, відповідно до Закону України №3551-ХІІ від 22.10.1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №280 від 18.04.2018 року «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», якою затверджено «Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» та «Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (надалі Порядок).
З витягу з протоколу №2 засідання комісії з розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення від 16.05.2023, вбачається, що позивачу ОСОБА_2 призначено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення площею, 48,87 м.кв. з урахуванням інформації Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації.
Позивач у належний строк в письмовій формі звернувся із заявою до комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області через Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради.
З витягу з протоколу №5 засідання відповідної комісії від 17.07.2023, вбачається, що ОСОБА_2 проведено перерахунок розміру компенсації з урахуванням членів сім`ї - позивача та неповнолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Розмір компенсації за належні для отримання жилі приміщення, площею, яка складає після перерахунку -76,17 м.кв., становить 2505040 грн. 88 коп.
Позивач у позовній заяві посилається, що ним було знайдено відповідне житло, для придбання за рахунок отримання вказаної компенсації.
Відповідно до пункту 26 Порядку, для отримання згоди на перерахування коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за відповідними договорами внутрішньо переміщена особа подає органу соціального захисту населення або уповноваженому органу один примірник договору, в якому повинно бути зазначено, що житлове приміщення передається у власність внутрішньо переміщеної особи та членів її сім`ї, на яких розраховано грошову компенсацію.
У разі придбання житлового будинку, розташованого на земельній ділянці, подається також один примірник договору/договорів, в якому/яких повинно бути зазначено, що земельна ділянка передається у власність внутрішньо переміщеної особи та членів її сім`ї, на яких розраховано грошову компенсацію.
Відповідно до пункту 27 Порядку, орган соціального захисту населення або уповноважений орган у разі відповідності умов договору/договорів вимогам, установленим у пунктах 24 і 26 цього Порядку, не пізніше ніж через п`ять робочих днів надає внутрішньо переміщеній особі письмову згоду на переказ коштів грошової компенсації із спеціального рахунка як оплату за договором із визначенням суми, що підлягає перерахуванню, та реквізитів рахунка для перерахування.
Відповідно до пункту 39 Порядку, орган соціального захисту населення або уповноважений орган не пізніше ніж через 30 календарних днів з дати закінчення строку дії договору купівлі-продажу житла, укладеного внутрішньо переміщеною особою, самостійно отримує інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані речові права на нерухоме майно за внутрішньо переміщеною особою і членами її сім`ї, на яких було розраховано грошову компенсацію (далі - інформаційна довідка).
Право власності на нерухоме майно оформляється на внутрішньо переміщену особу та членів її сім`ї, на яких було розраховано грошову компенсацію.
У разі придбання житлового будинку, розташованого на земельній ділянці, орган соціального захисту населення або уповноважений орган одночасно разом з інформаційною довідкою про зареєстровані права на житлові приміщення отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані речові права на земельну ділянку, які оформляються на всіх осіб, на яких було розраховано грошову компенсацію.
Відповідно до пункту 9 Порядку, після отримання заяви про зміни у майновому стані та/або у складі сім`ї, зміни місця проживання, втрати статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, скасування дії довідки про облік, зняття з квартирного обліку тощо орган соціального захисту населення або уповноважений орган протягом п`яти робочих днів вносить до комісії подання про перегляд рішення про призначення грошової компенсації.
Відповідно до пункту 10 Порядку, комісія протягом п`яти робочих днів з дати надходження подання розглядає його по суті та у присутності внутрішньо переміщеної особи або її законного представника чи уповноваженого представника приймає рішення про призначення (відмову в призначенні/виплаті) грошової компенсації, перегляд рішення, скасування попереднього рішення, надання дозволу на відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку за місцем перебування внутрішньо переміщеної особи на обліку в базі даних, виплату грошової компенсації, яку було призначено і не виплачено або виплачено не в повному обсязі на території, на якій ведуться бойові дії, внутрішньо переміщеній особі, яка перемістилася з території, на якій ведуться бойові дії, за місцем перебування на обліку в базі даних.
Повідомлення про розгляд подання надсилається внутрішньо переміщеній особі на адресу задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування) або адресу фактичного місця проживання, яка зазначена в заяві, або за допомогою інших засобів зв`язку.
Якщо після прийняття комісією рішення змінено розмір грошової компенсації, орган соціального захисту населення або уповноважений орган протягом п`яти робочих днів з дня прийняття рішення повідомляє про такі зміни регіональному органу соціального захисту населення.
Згідно з пунктом 3 глави 1розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року №296/5 передбачено, що у разі укладення правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) права, за якими підлягають державній реєстрації, у тому числі договорів щодо поділу, обміну житлового будинку, квартири за участю малолітніх осіб, а також осіб, над якими встановлено опіку або піклування, нотаріус перевіряє наявність дозволу органу опіки та піклування на укладення таких правочинів.
Правочини за малолітніх, а також від імені фізичних осіб, вказаних у судовому порядку недієздатними, вчиняють батьки (усиновлювачі) або опікуни. Документ
На вчинення одним із батьків правочинів щодо транспортних засобів та нерухомого майна малолітньої дитини повинна бути згода другого з батьків, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально. Якщо той із батьків, хто проживає окремо від дитини протягом не менш як шість місяців, не бере участі у вихованні та утримуванні дитини або якщо місце його проживання невідоме, правочини, зазначені в цій частині статті, можуть бути вчинені без його згоди.
У разі, якщо другий із батьків заперечує проти укладання правочину щодо малолітньої дитини, нотаріус відмовляє заінтересованим особам у вчиненні нотаріальної дії і роз`яснює, що зазначений спір може бути вирішений органом опіки та піклування, судом.
Нотаріус не приймає до посвідчення правочин, що укладався від імені малолітньої дитини представником батьків (усиновлювачів) або одного з них.
Правочин від імені малолітніх, а також від імені осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть бути посвідчені лише за умови, якщо вони вчинені за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника та з дозволу органу опіки та піклування.
Справжність підпису(ів) батьків (усиновлювачів) або піклувальників на заяві про їх згоду на посвідчення правочинів від імені неповнолітніх, а також від імені осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, повинна бути засвідчена нотаріально.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_7 , яка являється колишньою дружиною позивача відмовляється від надання згоди вчинення від імені її малолітніх дітей договору купівлі житлового приміщення, частковими власниками якого будуть її неповнолітні діти, що підтверджується інформацією наданою Службою у справах дітей Рахівської міської ради у листі від 06.12.2023 №257/01-25
З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2 11 грудня 2023 року звернувся із заявою до Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області стосовно перегляду рішення щодо призначення грошової компенсації, для її зменшення та виключення із розрахунку компенсації неповнолітніх дітей, оскільки другий із батьків не надає згоду на укладення правочину щодо малолітніх дітей, та таким чином Позивач позбавлений можливості виконати положення пунктів 26, 27, 39 Порядку.
Однак комісією щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області 18.12.2023 року за вихідним №03/0798-14/02, прийнято рішення щодо відмови у проведенні перерахунку суми грошової компенсації, у зв`язку із відсутністю документів щодо зміни у складі сім`ї (абзац 1 та 2 ст.19 Порядку, затвердженого вказаною постановою).
Згідно ст.141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Відповідно до статті 154 Сімейного кодексу України, батьки мають право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина. Батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом.
Частиною 2 ст.155 Сімейного кодексу України визначено, що батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Також, відповідно до ст. ст. 11, 15 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Частиною 1 ст.3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 р. (ратифікована Україною 27.02.1991 р., дата набуття чинності для України 27.09.1991 р.) визначено, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Відповідно до ч. 3 ст.17 Закону України «Про охорону дитинства» батьки або особи, які їх замінюють, не мають права без дозволу органів опіки і піклування, наданого відповідно до закону, укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації, відмовлятися від належних дитині майнових прав, здійснювати поділ, обмін, відчуження житла, зобов`язуватися від імені дитини порукою, видавати письмові зобов`язання.
Згідно ч.2 ст.177 СК України батьки малолітньої дитини не мають право без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав: укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири.
Відповідно ч.ч.6, 7 ст.177 СК України, при вчиненні одним із батьків правочинів щодо майна малолітньої дитини вважається, що він діє за згодою другого з батьків. Батьки вирішують питання про управління майном дитини спільно, якщо інше не передбачено договором між ними. Спори, які виникають між батьками щодо управління майном дитини, можуть вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Згідно з ч.8 ст.7 Сімейного кодексу України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї.
У відповідності до положень статті 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Позивач надав суду достатньо доказівв того, що укладення договору купівлі житлового приміщення, частковими власниками якого будуть і малолітні діти сторін, відповідатиме інтересам малолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідачем жодних доказів на протилежне не представлено, відзив на позов не подано.
З огляду на викладене, враховуючи інтереси малолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , їх матеріальне благополуччя, суд, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Крім того, приймаючи до уваги, що позивач, ОСОБА_2 при пред`явленні позову, булв звільнений від сплати судового збору, на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», на виконання вимог ст.141 ЦПК України, суд, вважає за необхідне стягнути з відповідача в користь держави судовий збір в сумі 1211,20 гривень.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, 178, 263-265, 273, 279, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Надати ОСОБА_2 , дозвіл на укладення правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та (або) права, за якими підлягають державній реєстрації, від імені своїх неповнолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , без згоди матері - ОСОБА_3 .
Надати дозвіл на реєстрацію права власності на нерухоме майно за неповнолітніми: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , їх батьку ОСОБА_2 , без згоди матері - ОСОБА_3 .
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок, (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; класифікація доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: Сплата судового збору за рішенням суду про стягнення судового збору на користь держави).
Відомості щодо учасників справи:
Позивач, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП: НОМЕР_4 , мешканець АДРЕСА_2 .
Відповідач, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП: НОМЕР_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , зареєстрована, як ВПО за адресою: АДРЕСА_1 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, служба у справах дітей Рахівської міської ради, код ЄДРПОУ 44264769, місцезнаходження м. Рахів, вул. Миру, буд.34, Закарпатської області
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.
Повне судове рішення складено 18 липня 2024 року.
Головуюча: М.О. Марусяк