Єдиний державний реєстр судових рішень
Є.у.н.с.512/261/24
Провадження № 3/512/251/24
"09" травня 2024 р. смт Саврань
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, яка надійшла від Головного управління ДПС в Одеській області Державної податкової служби України стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
09.04.2024 до Савранського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно ОСОБА_1 який згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 203/15-32-07-06-12 від 25.03.2024, притягується до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 155-1 КУпАП (Порушення порядку проведення розрахунків), далі протокол про адміністративне правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення №203/15-32-07-06-12від 25.03.2024 вбачається, що посадовою особою головним державним інспектором Головного управління ДПС в Одеській області ОСОБА_2 при проведенні фактичної перевірки кафе, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та належить ФОП ОСОБА_1 , ЄДРПОУ (РНОКПП) - НОМЕР_1 , встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , вчинив порушення, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування РРО; невидача відповідного розрахункового документа; не створення щоденно у паперовій та /або електронній формі фіскальних звітних чеків; проведення розрахункових операцій без використання режиму програмування, а саме без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів. Своїми діями ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок, а саме пункти 1, 2, 9, 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 (із змінами та доповненнями) за що передбачена відповідальність частиною 1 статті 155-1 КУпАП.
Слухання справи призначено на 19.04.2024.
19.04.2024 ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився повідомлявся належним чином та своєчасно, однак у зв`язку з відсутністю в суду відомостей про отримання ОСОБА_1 судової повістки, слухання справи відкладено на 09.05.2024.
В судове засідання 09.05.2024 ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про що свідчить розписка про особисте вручення судової повітки в приміщенні суду (а.с.11).
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними доказами.
Так, протокол про адміністративне правопорушення № 203/15-32-07-06-12від 25.03.2024 відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки в ньому зазначені необхідні данні (а.с.4).
До протоколу про адміністративне правопорушення додано акт фактичної перевірки від 25.03.2024 №10823/15/26/РРО/ НОМЕР_1 , згідно якого у графі «додаткова інформація про факти, встановлені в ході перевірки» вказано: контрольна розрахункова операція на суму 350 грн. проведена без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО) та без видачі розрахункового документу встановленої форми та змісту; не надання до органів державної податкової служби звітності пов`язаної із застосуванням ПРРО по дротовим або бездротовим каналам зв`язку, зокрема, 28.11.2023, 15.02.2024; не створення щоденно у паперовій та/або у електронній формі програмним реєстратором розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, зокрема, 28.11.2023, 15.02.2024; проведення розрахункових операцій через ПРРО без використання режиму програмування найменування товару, а саме не зазначення коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД підакцизних товарів; не забезпечено можливість розрахунків у безготівковій формі за продані товари, а саме банківський платіжний термінал відсутній; станом на 22.03.2024 до перевірки не надані у повному обсязі документи що належать або пов`язані із предметом перевірки, а саме книга обліку доходів, банківські виписки (а.с.6-7).
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та іншими документами.
Як встановлено частиною 1 статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Враховуючи наведене, а також приймаючи до уваги, що відповідно до частини 2 цієї статті зазначене адміністративне правопорушення не відноситься до правопорушення, де обов`язковою є присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя розглядає справу без участі ОСОБА_1 .
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за що відповідальність передбачена частиною 1 статті 155-1 КУпАП.
До обставин, які відповідно до статті 34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, суд відносить визнання своєї вини.
Обставин, які відповідно до статті 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Суддя, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, визнання вини як обставину яка пом`якшує відповідальність, з метою виховання цієї особи в дусі додержання законів України, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 9, 13, 23, 33, 40-1, 155-1, 283-285, 294 КУпАП, частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85 (вісімдесят п`ять) грн.
Стягнення проводити на рахунок №UА348999980313080106000015714, назва рахунку: Савранська селищна ТГ, КОД КДБ - 21081100, отримувач ГУК в Одеській області /смт. Саврань/21081100/, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ - 37607526, призначення платежу адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. на розрахунковий рахунок №UА908999980313111256000026001, КЕКД 22030106, отримувач ГУК у м.Києві /м.Київ/, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, призначення платежу судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: О.Ю. Брюховецький