Решение № 116332037, 15.01.2024, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата принятия
15.01.2024
Номер дела
580/10937/23
Номер документа
116332037
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2024 року справа № 580/10937/23

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тимошенко В.П.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

17 листопада 2023 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Національної поліції в Черкаській області, в якому просить:

1) визнати протиправним та скасувати акт №33 розслідування нещасного випадку від 10.08.2023 форми Н-1/НПВ;

2) зобов`язати відповідача провести повторне розслідування нещасного випадку, що стався з позивачем 21.06.2023, з урахуванням висновків суду.

В обґрунтування позову зазначив, що нещасний випадок та його причини, про які вказано в акті №33 від 10.08.2023 не відповідають фактичним обставинам випадку, що стався з позивачем 21.06.2023, чим порушені права позивача і тому за захистом своїх прав він вимушений звернутись до суду. На підставі викладеного просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 22.11.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач проти позову заперечив, надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що комісія з розслідування нещасного випадку, що стався з капітаном поліції ОСОБА_1 21.06.2023 під час заняття з тактичної підготовки, призначена наказом ГУНП в Черкаській області від 28.07.2023 № 566, дослідила всі обставини, які могли б вплинути на кваліфікацію розслідуваного нещасного випадку. Підстав для скасування оскаржуваного капітаном поліції ОСОБА_1 акту № 33 розслідування нещасного випадку, не вбачається.

Позивачем подано відповідь на відзив на позовну заяву, в якій просить позов задовольнити повністю.

На підставі ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.

ОСОБА_1 03 травня 2023 року призначений на посаду старшого інспектора групи документування батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області.

21 червня 2023 року о 14 годині під час занять з тактичної підготовки ОСОБА_1 отримав травму (удар в область голови), від чого втратив свідомість.

Позивачу надано першу медичну допомогу та викликано на місце події швидку медичну допомогу. Бригадою швидкої медичної допомоги позивача доставлено до КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги», де після огляду черговим нейрохірургом він був госпіталізований та перебував на стаціонарному лікуванні з 21.06.2023 по 26.06.2023.

Відповідно до виписки з медичної карти стаціонарного хворого № 11685 ОСОБА_1 встановлено діагноз 806.0 Закрита черепно-мозкова травма (ЗЧМТ), струс головного мозку.

27 червня 2023 року після виписки із КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» позивач був переведений на лікування у ДУ «ТМО МВС України по Черкаській області» де продовжив лікування з 27 червня 2023 року по 07 липня 2023 року.

Наказом начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області № 566 від 28.07.2023 утворена комісія з розслідування нещасного випадку, який стався 21 червня 2023 року із старшим інспектором групи документування батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_1 .

Під час проведення розслідування, комісією встановлено, що із старшим інспектором групи документування батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_1 трапився нещасний випадок.

Відповідно до п. 4 Акту комісією встановлено вид події та причини настання нещасного випадку: травмування під час занять з тактичної підготовки.

Встановлено також свідків нещасного випадку: ОСОБА_2 інспектор ВШР БПОП Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Отупор Д.О. поліцейський ВШР БПОП Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Носенко О.С. інспектор ВШР БПОП Головного управління Національної поліції в Черкаській області, які надали пояснення та підтвердили факт отримання травми ОСОБА_1 під час занять з тактичної підготовки.

17 жовтня 2023 року комісією, яка утворена наказом Головного управління Національної поліції в Черкаській області № 566 від 28.07.2023 року складено акт № 33 розслідування нещасного випадку, який стався 21 червня 2023 року із старшим інспектором групи документування батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_1 . Того ж дня, даний акт затверджений начальником Головного управління Національної поліції в Черкаській області полковником поліції.

Відповідно до п. 7 Акту комісія з розслідування дійшла висновку, що розслідуваний нещасний випадок визначено таким, що стався у період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

Не погоджуючись з такими актами відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Статтею 43 Конституції України регламентовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом (ч. 4).

За змістом частин першої - третьої статті 13 Закону № 580-VIII, систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.

До складу апарату центрального органу управління поліції входять організаційно поєднані структурні підрозділи, що забезпечують діяльність керівника поліції, а також виконання покладених на поліцію завдань.

У складі поліції функціонують: 1) кримінальна поліція; 2) патрульна поліція; 3) органи досудового розслідування; 4) поліція охорони; 5) спеціальна поліція; 6) поліція особливого призначення.

Основними обов`язками поліцейського відповідно до статті 18 Закону № 580-VIII є: 1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; 2) професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва; 3) поважати і не порушувати прав і свобод людини; 4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров`я; 5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв`язку з виконанням службових обов`язків; 6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.

Повноваження поліції наведені у статті 23 Закону № 580-VIII. Виконання інших (додаткових) повноважень може бути покладене на поліцію виключно законом (стаття 24 Закону).

Завдання, функції, повноваження підрозділів поліції особливого призначення визначенні положенням про підрозділи поліції особливого призначення від 04.12.2017 № 987 (далі Положення №987).

Положення №987 визначає основні завдання, функції, права, обов`язки та порядок діяльності підрозділів поліції особливого призначення (далі - Підрозділи) головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві (далі - ГУНП).

Підрозділи у своїй діяльності керуються Конституцією України, Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України, Законами України «Про Національну поліцію», «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про боротьбу з тероризмом», «Про оборону України», іншими законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність Національної поліції України, та цим Положенням.

Згідно з пунктом 7 розділу І Положення № 987 залежно від специфіки, функцій, посадових (функціональних) обов`язків, що покладені на поліцейських, Підрозділи в штаті мають відділення, взводи, роти швидкого реагування, які призначені для безпосереднього проведення спеціальних поліцейських операцій із припинення злочинів, пов`язаних з високим ступенем суспільної небезпеки та вчиненням збройного опору, а також для здійснення відповідно до компетенції заходів у сфері протидії злочинності, що пов`язані з підвищеною загрозою для життя і здоров`я поліцейських та потребують від поліцейських високого рівня фізичної і професійної підготовленості, уміння впевнено діяти в екстремальних умовах.

Згідно з розділом ІІ Положення №987 підрозділи виконують такі завдання:

запобігання, виявлення та припинення адміністративних і кримінальних правопорушень;

забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів;

забезпечення безпеки взятих під захист осіб, членів їх сімей, охорона адміністративних, державних будівель та інших об`єктів на підставах та в порядку, визначених законодавством України;

участь в антитерористичних операціях, що проводяться відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом».

беруть участь в обороні України, виконанні завдань територіальної оборони, забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану під час дії воєнного стану на всій території України або в окремій її місцевості та 60 днів після цього.

Процедура проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими центрального органу управління поліції, територіальних (міжрегіональних) органів (підрозділів) поліції, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - орган (підрозділ) поліції) урегульована Порядком № 705.

Згідно з визначенням термінів, наведених у пункті 3 розділу I Порядку № 705, нещасним випадком є отримання поліцейським під час проходження служби в поліції травми, тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання (отруєння) та інших отруєнь, сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, самогубства, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрус, зсув, повінь, ураган тощо), контакту з представниками тваринного та рослинного світу, які призвели до втрати працездатності на один день чи більше або смерті, а також зникнення поліцейського.

Приписами пункту 6 розділу I Порядку № 705 обумовлено, що строк давності для розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку становить три роки з дня його настання.

Відповідно до пункту 4 розділу III Порядку № 705 за результатами розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку складається акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку за формою Н-1 (далі - акт за формою Н-1) (додаток 2).

У силу вимог пункту 6 розділу III Порядку № 705 комісія (спеціальна комісія) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, зокрема, зобов`язана: одержати письмові пояснення потерпілого поліцейського, посадових осіб, поліцейських, свідків нещасного випадку (додаток 5); вивчити наявні документи і матеріали стосовно нещасного випадку та надіслати (за потреби) запити відповідним установам, організаціям, закладам щодо надання інформації про нещасний випадок; визначити вид події та причини, що призвели до настання нещасного випадку, згідно з Класифікатором видів подій, причин, що призвели до настання нещасного випадку (додаток 6); кваліфікувати нещасний випадок відповідно до обставин: у період проходження служби під час виконання службових обов`язків або не пов`язаний з виконанням службових обов`язків; прийняти рішення шляхом голосування членів комісії (спеціальної комісії); скласти акти за формою Н-1 у кількості примірників, визначених рішенням комісії (спеціальної комісії) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку; передати не пізніше наступного робочого дня після підписання актів за формою Н-1 матеріали розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку та примірники актів за формою Н-1 керівникові органу (підрозділу) поліції, що утворив комісію (спеціальну комісію) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, для їх розгляду та затвердження.

Згідно з пунктом 7 розділу III Порядку № 705 обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов`язків є:

1) виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію», здійснення діяння з припинення правопорушення у вільний від служби час;

2) вплив на потерпілого поліцейського шкідливих чи небезпечних факторів під час виконання завдань та повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію», унаслідок яких виникло гостре професійне захворювання (отруєння), що підтверджено медичним висновком.

Пунктом 8 розділу III Порядку № 705 установлено, що обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків є:

1) діяння потерпілого поліцейського, не пов`язане з виконанням завдань і повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію»;

2) навмисне спричинення потерпілим поліцейським тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, що доведений судом);

3) учинення потерпілим поліцейським діяння, яке є кримінальним, адміністративним правопорушенням або дисциплінарним проступком;

4) учинення дій під час несення служби потерпілим поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (за наявності медичного висновку).

Судом встановлено, ОСОБА_1 03 травня 2023 року призначений на посаду старшого інспектора групи документування батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області.

21 червня 2023 року о 14 годині під час занять з тактичної підготовки ОСОБА_1 отримав травму (удар в область голови), від чого втратив свідомість.

За результатами розслідування описаної події Комісією з розслідування нещасного випадку зроблено висновок, що нещасний випадок, які трапився 21 червня 2023 року з позивачем стався у період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

За позицією відповідача, участь поліцейського у практичних заняттях з метою поглиблення знань та практичних навичок у розумінні статей 2, 23 Закону № 580-VIII не є безпосереднім прямим виконанням завдань і повноважень поліції, визначених цим Законом, а тому отримання поліцейським травми під час таких навчань визначається як нещасний випадок, що стався у період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

У пункті 7 розділу III Порядку № 705 наведено перелік обставин настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов`язків. Такими обставинами є:

1) виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію», здійснення діяння з припинення правопорушення у вільний від служби час;

2) вплив на потерпілого поліцейського шкідливих чи небезпечних факторів під час виконання завдань та повноважень поліції, визначених Законом України "Про Національну поліцію", унаслідок яких виникло гостре професійне захворювання (отруєння), що підтверджено медичним висновком.

Поряд з цим, у пункті 8 розділу III Порядку № 705 визначено обставини настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків, якими є:

1) діяння потерпілого поліцейського, не пов`язане з виконанням завдань і повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію»;

2) навмисне спричинення потерпілим поліцейським тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, що доведений судом);

3) учинення потерпілим поліцейським діяння, яке є кримінальним, адміністративним правопорушенням або дисциплінарним проступком;

4) учинення дій під час несення служби потерпілим поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (за наявності медичного висновку).

З аналізу наведених законодавчих приписів у зіставленні з обставинами даної справи слідує, що для правильного розв`язання спірного питання необхідно встановити чи пов`язаний нещасний випадок, що стався 21 червня 2023 року з позивачем, із виконанням його службових обов`язків.

Передусім варто відзначити, що позивач проходить службу в поліції у батальйону поліції особливого призначення Головного управління поліції в Черкаській області, який призначений для безпосереднього проведення спеціальних поліцейських операцій та інших заходів у сфері протидії злочинності, пов`язаних із підвищеною загрозою для життя і здоров`я поліцейських, імовірністю збройного опору.

Служба у такому підрозділі передбачає, що поліцейські повинні мати високий рівень фізичної підготовленості, професійної майстерності, зокрема володіння спеціальними тактичними навичками, а також вміння впевнено діяти в екстремальних умовах.

Задля цього поліцейський постійно працює над вдосконаленням особистих спеціальних навичок та безпосередньо бере участь у заняттях з: рукопашного бою; володіння холодною, вогнепальною зброєю та інше.

Підсумовуючи наведене можна зробити висновок, що перелік основних повноважень поліції визначений статтею 23 Закону № 580-VIII, при цьому виконання інших (додаткових) повноважень може бути покладене на поліцію виключно законом. Разом з тим, у структурі поліції діють: 1) кримінальна поліція; 2) патрульна поліція; 3) органи досудового розслідування; 4) поліція охорони; 5) спеціальна поліція; 6) поліція особливого призначення. Відповідно, кожна з названих ланок поліції виконує, окрім основних повноважень, визначених Законом № 580-VIII також і свої спеціальні завдання та функції, які визначені у їхніх положеннях.

У розглядуваному випадку основні завдання і функції підрозділу особливого призначення визначені Положенням № 987. Як слідує зі змісту цього Положення постійне вдосконалення свого рівня професійної майстерності, у тому числі фізичної, тактичної та вогневої підготовок, а також професійних якостей є службовими обов`язками поліцейських підрозділу, адже наявність спеціальної підготовки прямо залежить і пов`язана з можливістю проходження служби у цьому підрозділі.

Вказана позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17.08.2023 у справі № 620/17431/21.

Згідно ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 отримав травму під час занять з тактичної підготовки, що прямо пов`язано з виконанням його службових обов`язків і безпосередньо випливає із завдань та функцій підрозділу особливого призначення, то слід вважати нещасний випадок таким, що пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

Зважаючи на це, наведена в акті Комісії з розслідування нещасного випадку № 33 (Форма Н-1 (НПВ) від 17.10.2023 кваліфікація нещасного випадку, що стався 21.06.2023 з позивачем , є помилковою, оскільки обставини нещасного випадку не підпадають під дію пункту 8 розділу III Порядку № 705.

Таким чином, суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування акта № 33 розслідування нещасного випадку за формою Н-1/НПВ від 17.10.2023 відносно старшого інспектора групи документування батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області капітаном поліції Гладуном Д.В.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства Україниметою адміністративного судочинства є ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Ця мета узгоджується зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Європейський суд з прав людини у своїх численних рішеннях сформував сталу практику оцінки ефективності засобу юридичного захисту. Засіб юридичного захисту, якого вимагає стаття 13, має бути "ефективним" як з практичної, так і з правової точки зору, тобто таким, що запобігає стверджуваному порушенню чи його повторенню в подальшому, або забезпечує адекватне відшкодування за те чи інше порушення, яке вже відбулося. Навіть якщо якийсь окремий засіб юридичного захисту сам по собі не задовольняє вимоги статті 13, задоволення її вимог може забезпечуватися за допомогою сукупності засобів юридичного захисту, передбачених національним законодавством (рішення у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України", №40450/04, пункт 64).

Засіб юридичного захисту має бути «ефективним» в теорії права та на практиці, зокрема, в тому сенсі, що можливість його використання не може бути невиправдано ускладнена діями або бездіяльністю органів влади держави-відповідача (рішення у справі "Аксой проти Туреччини" (Aksoy v. Turkey), №21987/93, пункт 95).

При оцінці ефективності необхідно враховувати не тільки формальні засоби правового захисту, а й загальний правовий і політичний контекст, в якому вони діють, й особисті обставини заявника (рішення у справі "Джорджевич проти Хорватії" (Djordjevic v Croatia), № 41526/10, пункт 101; рішення у справі "Ван Остервійк проти Бельгії" (Van Oosterwijck v Belgium), №7654/76 пункти 36-40). Отже, ефективність засобу захисту оцінюється не абстрактно, а з урахуванням обставин конкретної справи та ситуації, в якій опинився позивач після порушення.

Обираючи належний та ефективний спосіб захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача повторно провести службове розслідування за фактом травми, отриманої 21.06.2023 позивачем та оформити його результати відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом МВС України від 05.10.2020 №705, з урахуванням висновків суду.

Частиною 1статті 77 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2статті 77 Кодексу адміністративного судочинства Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб`єкт владних повноважень не надав до суду достатні, беззаперечні докази в обґрунтування обставин, на яких ґрунтується його відзив, і не довів правомірності його дій.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про стягнення понесених позивачем судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача у сумі 1073,60 грн. Керуючись ст. ст. 14, 77, 90, 139, 205, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати акта № 33 розслідування нещасного випадку за формою Н-1/НПВ від 17.10.2023 відносно старшого інспектора групи документування батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Черкаській області повторно провести службове розслідування за фактом травми, отриманої 21.06.2023 ОСОБА_1 та оформити його результати відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом МВС України від 05.10.2020 №705, з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ - 40108667) на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1073 (тисячу сімдесят три) грн 60 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання рішення.

Суддя Валентина ТИМОШЕНКО