Дата принятия
15.01.2024
Номер дела
344/15591/23
Номер документа
116281397
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 344/15591/23

Провадження № 3/344/67/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2024 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретарів Погрібної Н.М., Москалик Т.М., прокурорів Ляхович Д.С., Гринишин Л.М., захисника Яремчука О.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Джурів Снятинського району, Івано-Франківська область, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину ( ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ), з вищою освітою, працюючого начальником Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до протоколів №490, №491 від 22.08.2023, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, за наступних обставин.

Згідно витягу з ЄДРПОУ, Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області є органом місцевого самоврядування, засновником якої є Івано-Франківська обласна рада (ЄДРПОУ - 34844218). З 22 лютого 2016 року керівником даного підприємства є ОСОБА_1 .

Як вбачається з Положення про управління об`єктами спільної власності територіальних громад області, затвердженого розпорядженням голови Івано-Франківської обласної ради №823-р від 25.10.2016, ОСОБА_1 наділений адміністративно-розпорядчими та господарськими функціями.

За таких обставин, згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону як на посадову особу органів місцевого самоврядування.

Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що містить ознаки корупції, але порушує встановлені цим Законом вимог, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1,2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадках перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до статті 1 Закону, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Реальний конфлікт інтересів повинен складатися з трьох об`єктивних компонентів:

- приватний інтерес;

- службове повноваження, представницьке повноваження;

- протиріччя між ними, що впливає на об`єктивність або неупередженість рішень, діяння службової особи.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у п. 1, 2, ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

З наведеного вбачається, що особи, на яких поширюється законодавство щодо конфлікту інтересів, повинні вживати заходів щодо недопущення його виникнення та заходів щодо його врегулювання, якщо він все-таки виник.

Виходячи зі змісту Закону, конфлікт інтересів - це ситуація, при якій службова особа, виконуючи свої обов`язки, має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов`язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.

Зі змісту запиту Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області вбачається, що інформація та документи випробовувались згідно вимог законодавства, а саме з метою проведення перевірки щодо дотримання ОСОБА_1 , як суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вимог ст.28 вказаного Закону.

Вбачається, що у начальника Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області ОСОБА_1 , наявний реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його особистим приватним інтересом вираженим в умисному ненаданні інформації щодо себе, та його службовими повноваженнями, як начальника Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень.

Таким чином, начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «в», п.1, ч.1 ст.3 Закону суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п.2 ч.1 ст.28 Закону, а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив вищестоящий орган Івано-Франківську обласну раду, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про факт розгляду листа №1884/55/108/01-2023 від 17.05.2023, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України щодо надання інформації в тому числі відносно себе як начальника Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім того, начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «в», п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п.3 ч.1 ст.28 Закону, а саме вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні та направленні листа №274/01-12/007 від 25.05.2023 від імені Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, яким ОСОБА_1 відмовив у наданні запитуваної листом Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України №1884/55/108/01-2023 від 17.05.2023, інформації, в тому числі відносно себе як керівника зазначеного управління, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

У судове засідання 06.09.2023 ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Крім того, на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

У судове засідання 02.10.2023 ОСОБА_1 повторно не з`явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Крім того, на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Також, 06.11.2023 ОСОБА_1 вкотре не з`явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Крім того, на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу. Так, постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області до ОСОБА_1 застосовано привід через органи Національної поліції.

29 листопада 2023 року через канцелярію суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справ для забезпечення права ОСОБА_1 на юридичну допомогу.

04 грудня 2023 захисник ОСОБА_1 - Яремчук О.О. через канцелярію суду подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

14 грудня 2023 року захисник ОСОБА_1 - Яремчук О.О. через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з зайнятістю у іншій справі.

15 січня 2024 року через канцелярію суду надійшло заперечення проти протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , в якому просив справи про адміністративне правопорушення проти нього закрити, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю у його діях складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП. Вказує, що Положення від 25.10.2016 №823-р втратило чинність з 26.04.2021, згідно п.2 розпорядження голови Івано-Франківської міської обласної ради від 26.04.2021 №304-р, а тому начальник Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області ним не керується. Додає, що наявні суперечності в змісті самого протоколу. Так, в розділі «Суть адміністративного правопорушення» (аркуш 3 протоколу) йому інкримінується, що він відмовив у наданні запитуваної інформації на лист УСР в Івано-Франківській області №1884/55/108/01-2022 від 17.05.2023. Разом з тим, на аркуші №5 протоколу йому вже інкримінується ненадання запитуваної інформації на інший лист №1884/55/108/01-2023. Також, із змісту листа Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області №2357/55/108/01-2023 від 15.06.2023 (а.с. 25,26) та листа-відповіді Івано-Франківської обласної ради №12-120/522/190 від 20.06.2023 (а.с.27) неможливо встановити за який період часу запитувалася інформація щодо повідомлень про наявність конфлікту інтересів від начальника Управління Даниша В.С., і чи охоплює надана відповідь період з 17.05.2023 по 25.05.2023. Також, він не погоджується із зазначенням у протоколі дати виявлення інкримінованого йому правопорушення 22.08.2023. Зазначає, що ключовим фактором, який впливає на перебіг строків накладення стягнення, є момент його виявлення, а оцінка зібраних доказів не відтерміновує початку цього строку. Сам факт виявлення адміністративного правопорушення не є тотожнім факту складання протоколу.

У судовому засіданні 15.01.2024 ОСОБА_1 просив закрити справи про адміністративні правопорушення щодо нього у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративних стягнень.

Захисник ОСОБА_1 - Яремчук О.О. підтримав подані ОСОБА_1 заперечення проти протоколу про адміністративне правопорушення.

Прокурор у судовому засіданні підтримала викладені в протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, обставини та просила ОСОБА_1 визнати винним за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією. Заперечила проти закриття справ у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративних стягнень.

Дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч.1 ст.172-7 КУпАП, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.2 ст.172-7 КУпАП, вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією, як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.

Відповідно до частини 1 статті 39 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, представляючи державу чи територіальну громаду, діють виключно в їх інтересах.

Відповідно до частини 1 статті 41 Закону України «Про запобігання корупції» , особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.

Відповідно до абзацу 13 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів. Таке ж визначення поняття «реальний конфлікт інтересів» міститься у п.2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до ст.1 Закон України «Про запобігання корупції», приватний інтерес означає будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Той факт, що визначенням поняття «приватний інтерес» в Законі розпочато зі слів «будь-який» і містить невичерпний перелік та не містить конкретних ознак, означає, що це поняття надзвичайно широке та може ґрунтуватися як на корисливому, та і на будь-якому іншому мотиві.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколів №490, №491 від 22.08.2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.07.2023, Положенням про управління об`єктами спільної власності територіальних громад області, запитом Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України №1884/55/108/01-2023 від 17.05.2023, відповіддю Управління об`єктами спільної власності територіальних громад області №274/01-12/007 від 25.05.2023, листом Івано-Франківської обласної ради №12-120/522/190 від 20.06.2023.

Так, згідно витягу з ЄДРПОУ, Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області є органом місцевого самоврядування, засновником якої є Івано-Франківська обласна рада (ЄДРПОУ - 34844218). З 22 лютого 2016 року керівником даного підприємства є ОСОБА_1 .

Як вбачається з Положення про управління об`єктами спільної власності територіальних громад області, затвердженого розпорядженням голови Івано-Франківської обласної ради №823-р від 25.10.2016, ОСОБА_1 наділений адміністративно-розпорядчими та господарськими функціями.

Згідно запиту Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України №1884/55/108/01-2023 від 17.05.2023, Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України проводиться аналіз дотримання вимог антикорупційного законодавства суб`єктами, на яких поширюється дію Закону України «Про запобігання корупції». В ході перевірки встановлено факти можливого порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» начальником Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області Івано-Франківської обласної ради ОСОБА_1 . З метою виконання обов`язків покладених на ДСР НП України, керуючись ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», п.5 ч.1 ст.18 та п.3, п.36, ч.1 ст.23 Закону України «Про національну поліцію», п.6 положення Постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 №877, положенням про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, затвердженого наказом НП України №1077 від 23.10.2019, ст.251, ст.255 КУпАП, просить у триденний термін надати належним чином завірені копії документів: - документи, які засвідчують факт призначення (переведення, звільнення) на посаду ОСОБА_1 та його посадові обов`язки; - список працівників Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області із зазначенням П.І.Б. і займаної посади; - відомості (накази) щодо призначення, нарахування та виплати керівному складу Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, в тому числі ОСОБА_1 , заробітної плати, премій та інших матеріальних допомог в період з 01.05.2021 по даний час; - документи, які засвідчують факт ознайомлення працівників Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області із вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Крім того, просять надати інформацію чи надходили від працівників Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області повідомлення щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно відповіді Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області №274/01-12/007 від 25.05.2023, яка підписана начальником управління ОСОБА_1 , оскільки у листі Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України відсутня інформація про відкриття провадження, щодо якого збирається інформація про працівників Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області, отже відсутні правові підстави для надання запитуваних документів та інформації.

Згідно листа Івано-Франківської обласної ради №12-120/522/190 від 20.06.2023, відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» повідомлення про наявність конфлікту інтересів від начальника Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області В.Даниша не надходили.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не повідомив про вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що ОСОБА_1 будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування , згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-7 КУпАП як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; за ч.2 ст.172-7 КУпАП як вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Однак, відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що Управління стратегічних розслідувань за вхідним номером №868 зареєструвало лист №274/01-12/007 від 25.05.2023, отже датою виявлення інкримінованого правопорушення слід вважати 26.05.2023. 26.06.2023 Управління стратегічних розслідувань за вхідним №1076 зареєструвало лист Івано-Франківської обласної ради №12-120/522/190 від 20.06.2023, після чого збір доказів було припинено, що підтверджується матеріалами справи.

Судом встановлено, що датою вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 25.05.2023 та виявлено 26.05.2023, 20.06.2023 року, про що 22.08.2023 щодо ОСОБА_1 складено протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією. Та обставина, що протоколи про адміністративні правопорушення були складені щодо ОСОБА_1 тільки 22.08.2023 не має правового значення для вирішення питання щодо початку перебігу строків накладення адміністративних стягнень.

Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справ в суді закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП, на підставі п.7 ст.247 КУпАП провадження в даній справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 36, 38, 172-7, 221, п.7 ст.247, ст.ст.251, 252, 256, 268, 283-285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративних стягнень, передбачених ст.38 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО