Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/38163/17-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2022 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження №42016000000001587 від 14.06.2016 року відносно вчинення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 190 КК України на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Печерського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016000000001587 від 14.06.2016 стосовно ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 190 КК України.
02.08.2022 ухвалою суду вказане кримінальне провадження призначене до підготовчого судового засідання.
Під час підготовчого судового засідання захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 заявив клопотання про закриття кримінального провадження №42016000000001587 від 14.06.2016, з підстав направлення обвинувального акту до суду поза межами строку досудового розслідування.
Прокурор проти задоволення заявленого стороною захисту клопотання заперечив, зазначивши, що клопотання є необґрунтованим та зводиться до неправильного тлумачення норм процесуального законодавства.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав клопотання про закриття кримінального провадження.
Суд, заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, вивчивши обвинувальний акт та долучений до нього реєстр матеріалів досудового розслідування, приходить до наступного висновку.
Положеннями ст. 219 КПК визначено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення у ЄРДР до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження (ч. 1 ст. 219 КПК); з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину (п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК).
З реєстру матеріалів кримінального провадження встановлено, що відомості про кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР 14.06.2016.
22.07.2016 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358 КК України та 31.08.2016 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, відтак строк досудового розслідування спливав 22.09.2016.
Відповідно до ч. 5 ст. 219 КПК строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 КПК, не включається у строки досудового розслідування.
01.09.2016 сторона обвинувачення повідомила сторону захисту про відкриття матеріалів досудового розслідування, що підтверджується реєстром матеріалів досудового розслідування. Сторона захисту ознайомилася з матеріалами досудового розслідування з 01.09.2016 по 02.09.2016.
06.09.2016 складено та затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні №42016000000001587 від 14.06.2016 відносно вчинення ОСОБА_5 , кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 190 КК України та 07.09.2016 направлено до суду.
08.09.2016, тобто в межах строку досудового розслідування, обвинувальний акт отримано судом.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.01.2017 вказаний обвинувальний акт було повернуто прокурору з підстав його не відповідності вимогам п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України.
30.06.2017, після усунення недоліків, у кримінальному провадженні №42016000000001587 від 14.06.2016 було складено та 03.07.2017 затверджено обвинувальний акт відносно вчинення ОСОБА_5 , кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 190 КК України та 04.07.2017 повторно направлено до суду.
При цьому, норми КПК України не передбачають відновлення обрахування строків досудового розслідування на час усунення недоліків після повернення судом обвинувального акту прокурору з підстав його не відповідності вимогам КПК України.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для закриття кримінального провадження відповідно до положень п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, в порядку п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України як такого, в якому після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК України.
Керуючись ст. 314 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволені клопотання захисника ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження №42016000000001587 від 14.06.2016 року відносно вчинення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст.358, ч. 1 ст. 190 КК України на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Судебное решение № 111561127, Печерський районний суд міста Києва было принято 18.11.2022. Форма судопроизводства - Уголовное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти полезные сведения об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам быстро находить полезные сведения.
то решение относится к делу № 757/38163/17-к. Фирмы, указанные в тексте настоящего судебного документа: