Єдиний державний реєстр судових рішень
У Х В А Л А
Справа №377/344/23
Провадження №2/377/168/23
11 травня 2023 року суддя Славутицького міського суду Київської області Бабич Н.С., розглядаючи позовну заяву Комунального підприємства «Славутич Водоканал» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги централізованого водопостачання та водовідведення,
У С Т А Н О В И Л А:
01 травня 2023 року до суду надійшла позовна заява, в якій позивач, посилаючись на статті 19,20,21,26Закону України«Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII, статті 22, 48 Закону України « Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», статті 11, 16, 257, 509, 526, 530, 610, 629, 642 ЦК України, просить стягнути з відповідачів в солідарному порядку на його користь заборгованість за послуги централізованого водопостачання та водовідведення станом на 01 квітня 2023 року в сумі 39552,24 гривні та понесені судові витрати по cплаті судового збору в сумі 2 684 гривні.
01 травня 2023 року суд, відповідно до частини 6 статті 187ЦПКУкраїни, звернувся до Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідачів.
Як вбачається з інформації Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, яка надійшла до суду 11 травня 2023 року, відповідач ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , з 24 лютого 1989 року по 29 липня 2004 року ( вибула до міста Севастополь, АР Крим).
Відповідно до частини 2 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року №1207-VII місто Севастополь є тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України з 20 лютого 2014 року.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20жовтня 2014року №1706-VII визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
З наведеного вбачається, що відповідач ОСОБА_5 може бути внутрішньо переміщеною особою.
Статтею 4-1 вказаного Законупередбачено,щоЄдинаінформаційна базаданихпровнутрішньо переміщенихосібстворюєтьсяз метоюоблікутакихосіб. Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осібвизначається КабінетомМіністрівУкраїни. Центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, є відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затверджений порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (далі Порядок), у пункті 5 якого визначено, що з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики.
Відповідно до пункту 11 вказаного Порядку органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають право безоплатно отримувати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, зокрема, в електронній формі у порядку електронної інформаційної взаємодії або за допомогою технічних засобів з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду).
За даними Єдиного державного демографічного реєстру інформація щодо зареєстрованого місця проживання/місця перебування відповідача ОСОБА_5 відсутня.
Разом з тим, суд не має можливості самостійно отримати відомості щодо зареєстрованого місця проживання/місця перебування відповідача ОСОБА_5 з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до частини 7 статті 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, з метою встановлення відомостей про зареєстроване місце проживання та фактичне місце проживання/перебування, як внутрішньо переміщеної особи, відповідача ОСОБА_5 , необхідно витребувати з Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відносно відповідача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як внутрішньо переміщеної особи.
Керуючись статтями 81, 187 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Зобов`язати Міністерство соціальноїполітикиУкраїни (місцезнаходження:вулицяЕспланадна,8/10,містоКиїв,01601)надатисуду інформаціюз Єдиноїінформаційноїбазиданих провнутрішньопереміщенихосіб відносно відповідача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП відсутній, як внутрішньо переміщеної особи, а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, дата народження);
- дані про документ, що посвідчує особу;
- відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Копію ухвали надіслати Міністерству соціальної політики України до виконання.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана11травня 2023року.
Суддя Н. С. Бабич