Дата принятия
22.08.2006
Номер дела
а20/301-06
Номер документа
110749
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

22.08.06р.

Справа № А20/301-06

За позовом: Прокурора Бабушкінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України в особі Фонду соціального захисту інвалідів в особі Дніпропетровського обласного відділення, м. Дніпропетровськ

до :Товариства з обмеженою відповідальністю „Метал-ресурс”, м. Дніпропетровськ

про :стягнення 2 670 грн. 84 коп

Суддя Пархоменко Н.В.

Секретар судового засідання Рижкова В.М.

Представники сторін:

Від прокурора Лунєгов Є.С. помічник прокурора згідно посвідчення № 10

Від позивача: Ахметова О.О. провідний спеціаліст за довір №03-06/04 від 05.01.2006 р

Від відповідача: представник не з”явився

Суть спору :

Прокурор Бабушкінського району м. Дніпропетровська звернувся з позовом в інтересах - Міністерства праці та соціальної політики України в особі Фонду соціального захисту інвалідів в особі Дніпропетровського обласного відділення та просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Метал-ресурс”, 2 670 грн. 84 коп. штрафних санкцій і за не створення робочих місць у 2005 році.

Відповідач свого представника у судове засідання не направив, відзив та інші витребувані судом документи не надав.

Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається , що повістку вручено особі , якщо вона доставлена за адресою , внесеною до відповідного державного реєстру , або за адресою , яка зазначена її представником , і це підтверджується підписом відповідної службової особи . Повістку направлено відповідачу за адресою вказаною в позовній заяві та за якою відповідач зареєстрований , 49040 м. Дніпропетровськ вул.. Запорізьке шосе 56/224, яку отримано 16.08.2006 року. Зважаючи на викладене, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд цієї адміністративної справи.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності суд ,-

ВСТАНОВИВ :

Частиною першою статті 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до25 чоловік –в кількості 1 робочого місця.

Частиною першою ст.. 20 Закону Закріплено, що підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Пунктом 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 03.05.1995 р. № 314, встановлено, що підприємства, установи, організації, зобов’язанні у межах нормативу створювати за власні кошти місця працевлаштування інвалідів, інформувати державну службу зайнятості та місце органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів.

Положенням передбачено, що робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає вимогам робочого місця для інвалідів, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда (п. 3 Положення). Також, згідно п. 5 Положення підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Таким чином, відповідно ст.. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” та постанови Кабінету міністрів України № 1767 від 28.12.2001 року „про затвердження порядку сплати підприємствами (об”єднаннями), установами та акумуляції, обліку й витрачання цих коштів” відповідач повинен був створити робочі місця для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної кількості працюючих. У випадку, якщо кількість працюючих на підприємстві інвалідів була менша ніж встановлено визначеним нормативом, згідно ст.. 20 зазначеного Закону відповідач зобов’язаний сплатити штрафні санкції у розмірі середньорічної заробітної плати на даному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно п. 9 ст. 19 зазначеного Закону підприємства, установи, організації, на яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку, не пізніше 1 лютого, подають до цих відділень звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10ПІ річна, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 338.

За даними „Звіту про зайнятість населення та працевлаштування інвалідів” за 2005 р на Товаристві з обмеженою відповідальністю „Метал-ресурс” у 2005 році повинен був працювати 1 інвалід –штатний працівник згідно встановленого Законом нормативу.

Вищеназвану норму відповідач не виконав, і отже повинен був сплати штрафні санкції за нестворені робочі місця для інвалідів. Сума штрафних санкцій за нестворені у 2005 році робочі місця для інвалідів становить 2 670 грн. 84 коп..

Згідно даних Бабушкінського районного центру зайнятості, відповідач звітність за формою 3-ПН про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів, у 2005 році до центру зайнятості не надав

Доказів сплати штрафних санкцій у сумі - 2 670 грн.84 коп. відповідач не надав.

За викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі у сумі 2 670 грн. 84 коп. штрафних санкцій

Згідно із статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94,160-163, 167 , пунктом 6 розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд-,

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Метал-ресурс»(49040 м. Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шоссе, 56/224, р/р 26005509230001, МФО 305299 у КБ «Приватбанк», код ЄДРПОУ 32099187) на користь Фонду соціального захисту інвалідів в особі Дніпропетровського обласного відділення ( 49000 м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 60, р/р 31215230500004 в банку УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012,код ЄДРПОУ 25005978) –2 670 (дві тисячі шістсот сімдесят) грн. 84 коп. штрафних санкцій

Постанову може бути оскаржено у порядку і строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у відповідності до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Пархоменко

Постанова виготовлена

в повному обсязі 28.08.2006р.