Постановление суда № 106969422, 26.10.2022, Апостолівський районний суд Дніпропетровської області

Дата принятия
26.10.2022
Номер дела
171/355/19
Номер документа
106969422
Форма судопроизводства
Уголовное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 171/355/19

1-в/171/89/22

26 жовтня 2022 року м. Апостолове Дніпропетровської області

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП № 8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Тараса Кіясь області відносно засудженого ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився м. Апостолове, Апостолівського району, Дніпропетровської області, мешкає АДРЕСА_1 про встановлення адміністративного нагляду,-

встановив:

Начальник ВП № 8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковник поліції Тарас Кіясь звернувся до суду із зазначеним поданням, посилаючись на те, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимий: 23.08.2012 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70 КК України, до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним строком 2 роки; 26.09.2012 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України, до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним строком 3 роки;17.01.2013 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ст.71 КК України, до покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст.71 КК України остаточно призначено покарання у вигляді 5 років 1 місяць позбавлення волі;17.04.2018 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185 КК України, до покарання у вигляді 1 року обмеження волі, на підставі ст.75,76 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним терміном строком 1 рік; 09.10.2019 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, на підставі ст.70 КК України до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 07.03.2022 року по відбуттю строку покарання

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 за місцем мешкання захарактеризував себе з негативної сторони та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

ОСОБА_3 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, та притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

09.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

09.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 175 зн.1 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

17.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

Після, скоєних правопорушень ОСОБА_3 кожного разу попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

З метою запобігання вчинення засудженим ОСОБА_3 нових злочинів, правопорушень, порушень громадського порядку та прав інших громадян, просить встановити адміністративний нагляд щодо засудженого ОСОБА_3 на один рік та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду:

- Заборонити відвідувати бари, ресторани та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

- Заборонити вихід з дому в нічний час з 21.00 до 05.00 години ранку.

Представник відділення поліції № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Згідно з ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений: 23.08.2012 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70 КК України, до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним строком 2 роки; 26.09.2012 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України, до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним строком 3 роки; 17.01.2013 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ст.71 КК України, до покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст.71 КК України остаточно призначено покарання у вигляді 5 років 1 місяць позбавлення волі; 17.04.2018 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185 КК України, до покарання у вигляді 1 року обмеження волі, на підставі ст.75,76 КК України від відбуття покарання звільнений з випробувальним терміном строком 1 рік; 09.10.2019 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, на підставі ст.70 КК України до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 07.03.2022 року по відбуттю строку покарання.

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 за місцем мешкання захарактеризував себе з негативної сторони та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

ОСОБА_3 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, та притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

09.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

09.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 175 зн.1 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

17.10.2022 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 раніше був засуджений, систематично скоює адміністративні правопорушення, залишається небезпечним для суспільства, існує ймовірність вчинення ним нових злочинів.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції з прав людини кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно практики Європейського суду з прав людини втручання держави в приватне життя людини не становитиме порушення статті 8, якщо відповідно до пункту 2 статті 8 його передусім було здійснено «згідно із законом», якщо втручання переслідує законну мету відповідно до пункту 2 та якщо воно є необхідним у демократичному суспільстві задля досягнення цієї мети («Klass and Others v.Germany», 06.09.1978 року, п.43).

Адміністративний нагляд за засудженими особами є втручанням у їх приватне життя, але суд приходить до висновку, що встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_3 не становитиме порушення п.2 ст.8 Європейської конвенції з прав людини, оскільки діюче національне законодавство щодо встановлення адміністративного нагляду є достатньо сформульованим, процедура встановлення адміністративного нагляду та його продовження відповідають визначеним у законі вимогам, що свідчить про те, що встановлення адміністративного нагляду переслідує легітимну мету та є необхідним у демократичному суспільстві, оскільки завданням держави є запобігання злочинів.

Враховуючи вищевикладене, особу ОСОБА_3 , який судимий, тимчасово не працює, залишається небезпечним для суспільства та потребує адміністративного контролю, з метою недопущення вчинення злочинів, суд вважає необхідним подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 строком на один рік. На період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_3 такі обмеження: заборонити відвідувати бари, ресторани та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити вихід з дому в нічний час з 21.00 до 05.00 години ранку.

На підставі викладеного і керуючись ст. 369-372, 539 КПК України, ст. 3, 4, 5, 6, 10 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

постановив:

Подання начальника ВП № 8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції Тараса Кіясь відносно засудженого ОСОБА_3 задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився м. Апостолове, Апостолівського району, Дніпропетровської області, мешкає АДРЕСА_1 , тимчасово не працює, освіта середня технічна, раніше судимий, строком на 01 рік.

На період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_3 такі обмеження:

- Заборонити відвідувати бари, ресторани та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

- Заборонити вихід з дому в нічний час з 21.00 до 05.00 години ранку.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1