Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/13604/22
Провадження № 3/161/4240/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2022 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП: НОМЕР_1 ,громадянина України,до адміністративноївідповідальності завчинення однорідногоадміністративного правопорушенняпротягом рокуне притягувався,працюючого напосаді директораТзОВ «КомоУкраїна»,який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , будучи директором ТзОВ «Комо Україна», порушив правила ведення бухгалтерського обліку, що призвело до завищення від`ємного значення по ПДВ за квітень 2022 року в сумі 2366046,87 грн., чим порушено п. 198.3 ст. 198, п. 200.1, абз. «в» п. 200.4 ст. 200, п. 32-2 підрозділу 2 розділу XX ПК України № 2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомленим своєчасно та належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від нього на адресу суду не надходило.
Зі змісту ст. 268 КУпАП слідує, що під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, а також з урахуванням того, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 КУпАП, не передбачається обов`язкова присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд прийшов до наступних висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повністю підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 75 серії ВП Лв № 001367 від 21.09.2022 року (а.с. 1) та актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Комо Україна» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за період з лютого 2022 року по квітень 2022 року від`ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету з урахуванням періодів декларування від`ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків № 185/33-00-07-01/39507437 від 21.09.2022 року (а.с. 2-8).
Таким чином, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня скоєння правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з моменту його виявлення. Дане правопорушення не є триваючим.
Підпунктом 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Із наведеного слідує, що ОСОБА_1 , як директор ТзОВ «Комо Україна», порушив правила ведення бухгалтерського обліку, внаслідок подачі податкової декларації за квітень 2022 року, граничний строк подачі якої був встановлений до 20.05.2022 року включно.
Відтак, надавши контролюючому органу податкову декларацію із завищенням від`ємного значення по ПДВ за квітень 2022 року, ОСОБА_1 , як директор ТзОВ «Комо Україна» вважається таким, що 21.05.2022 року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним адміністративну справу закрити, оскільки правопорушення фактично вважається скоєним 21.05.2022 року, проте справа надійшла до суду та передана в провадження судді Рудської С.М. 03.10.2022 року, тобто після закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Оскільки на момент розгляду справи, сплинув строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, вважаю необхідним адміністративну справу провадженням закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 163-1, 247, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська